Szirének ​éneke 2 csillagozás

Kirsch Ákos: Szirének éneke

Iliasz Venizelosz nyomozó feszülten várakozott szürke Fordjában, a hátsó ülésen két egyenruhás rendőrtiszttel. Esteledett, az árnyékok megnyúltak, de akit vártak, még mindig nem bukkant fel. A fákkal övezett utca kihalt volt, csupán üresen parkoló járművek sorakoztak a házak előtt, miközben egy csapat macska vágott át a keskeny úttesten. Iliasz és kollégái annak a férfinak a lakását tartották szemmel, aki az utóbbi egy hónapban négy nővel és egy homoszexuális férfival végzett. Panajotisz Bakolasz sorozatgyilkos volt. Éjszakánként csapott le áldozataira bárokat és egyéb szórakozóhelyeket járva. Óvatos volt és körültekintő, így sosem hagyott maga után nyomokat, ami különösen bosszantotta a nyomozót. Feltételezték, hogy a gyilkos a lakásán végzi el a piszkos munkát, majd onnan Athén különböző pontjaira szállította a testeket. Ám nemrég hibát követett el.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Underground, Budapest, 2018
Underground, Budapest, 2015

Kirsch Ákos: Szirének éneke

Ez a mű annyira magával ragadott és annyira elérte azt, hogy letenni se tudjam, amit régen éreztem már ebben a műfajban. (..) Érzelmekkel teli, legfőképpen félelmet és meglepettséget sugalmazz. Érdekes, izgalmakkal dúsitott mű. Olvasás közben az ember teljesen a rabjává válik. Laza történetnek tűnik, pedig egyáltalán nem az. Egy percre sem hagy nyugodni, lefoglalja a gondolataidat.Egy cselekményszálon fut, mégis tele van furcsaságokkal és kérdésekkel. Ki áll a dolgok hátterében? Sikerül megtalálni, aki felelős mindezért?

Teljes ajánló: https://anarchiakonyvblog.wordpress.com/2018/03/27/kirs…

Buótyik_Dorina I>!
Kirsch Ákos: Szirének éneke

Teljesen felülmúlta az elképzeléseimet ez a könyv! Régészet, nyomozás, mitológia, tenger – mind benne volt, amit imádok ❤

Nagyon megfogott a borító és a cím is. Egészen ütős lett, és tükrözi a történetet. Mindegyik könyvét vártam, de erre voltam a legkíváncsibb :)

Ákos elképesztő könyvet alkotott. Az írása még mindig magával ragad, egyszerűen imádtam olvasni! Nem csak Görögországot, hanem a hasonlatokat is nagyon gyönyörűen tudta megfogalmazni. Nem találkoztam még ilyen íróval, aki ennyire kitudja fejezni magát (még Tanila Jensen).

A történet eleinte misztikus volt, utána egyre csak izgalmasabb és izgalmasabb lett. Nem hagyott nyugodni, ki vagy mi áll a dolgok hátterében. Közben ásatáson is lehettem, aminek rettentően megörültem. Aztán ott van a szirének mámorító éneke, ami a halálba taszít, de miképp? Iliasz, a nyomozó ered ennek a misztikus és felettébb titokzatos dolognak a nyomába. Én pedig csak kapkodtam a fejem a lapok olvasása közben. Még a végénél is beletesz egy kis csavart, hogy összezavarja az olvasót, az egyébként igen fordulatos történetben. A legvégére persze összeáll a kirakós a helyére.

Én minden szereplőt kedveltem. Bár az előző kötettel ellentétben jobban megismerhetjük őket, kedvenceimmé mégis a halász és Kasszandra lett.

Köszönöm ismét ezt a fantasztikus könyvet! :) Szívből tudom mindenkinek ajánlani, hogy ugyanezt az élményt éljék meg, mint én. Krimi, kaland és misztikus zsáner kedvelőknek erősen ajánlott ;)

* még mindig tartom magam ahhoz, hogy Ákos a kedvenc íróm ❤ …. olvasom is a következőt… *

Anarchia_Könyvblog>!

A széljárás gyorsan változhat mindent elsöpörve, aminek értelme volt korábban. Azonban megvan bennük a képesség, hogy úgy viselkedjünk akár a fűszál. Meghajlunk a viharban, majd újra felegyenesedünk, ha kiderül az idő. Ilyen az emberi természet.

Anarchia_Könyvblog>!

Egyetlen nő sem ártatlan! Mióta léteznek, próbálják elnyomni a férfiakat, bujaságukkal elcsábítva áldozataikat, akik néha térden csúszva járnak elébük, hogy a kegyeikért esedezzenek. Vezetők vagy közemberek, de mindenkit képesek így vagy úgy befolyásolni. Ophiónt, aki a világ teremtője, egy istennő taszította a feledésbe. Háborúk dúltak a nők miatt. Manapság kétségbeesett családapák gyilkolják feleségeiket, ha azok megcsalják őket. Mindez azért, mivel a nők bájainak uralma alá kerültek elvesztve józan eszüket.

Anarchia_Könyvblog>!

Az életben semmi nincs kőbe vésve. A választás, mint lehetőség mindig előttünk lebeg, csak rajtunk múlik, mihez kezdünk az idővel, amit kaptunk.