Csak ​Te! És Ők. 2 csillagozás

Királyhegyi Pál: Csak Te! És Ők.

Ez ​megdöbbentően új téma, hiszen – mint ismeretes – eddig még senki sem foglalkozott vele komolyan, eddig még senki sem szögezte le a tényt, hogy a szerelem nem gyerekjáték csupán, hanem komoly dolog, és éppen ezért a szerelmet és az ezzel szorosan kapcsolatos ügyleteket nem lehet EGY nőre bazírozni, mert ugyebár még egy velőtrázóan unalmas napilapnál is van egy főszerkesztő, segédszerkesztő, olvasószerkesztő, vannak belső munkatársak és külső munkatársak is.
(Vannak egyesek, akik azt hirdetik, hogy egy ilyen újságot egyetlen jó növésű kisfiú is megírhatna, de lehet, hogy ez csak rágalom, és nem is tartozik ide.)
No de hagyjuk ezt. Hiszen én azt szerettem volna érzékeltetni ezzel a címmel, hogy minden igazi férfi életében van egy CSAK TE, aki egyáltalában nem zárja ki az ÉS ŐK-et.
Ha elfogadjuk ezt a tényt, hogy a házasság: társulás olyan bajok elviselésére, amelyek egyedül nincsenek, akkor természetes, hogy az ember olyan társakat is keres, akiknél bajok… (tovább)

Szépirodalmi, Budapest, 1974

Rózsakő>!

[…] már igazán nem is tudom, melyik ország felé vagyok honleány, de megmérgezett ez csodálatosan és egyetlenül szép magyar nyelv, magyar írások, magyar sírások, magyar versek hallatlan szenzációja a véremben van már kiírthatatlanul. És a magyar levelek, amiket kaptam, olyan nagyon sokat jelentenek, és szerelmes levelek, barátlevelek, mamalevelek, édesek. A szép szerető, becéző szavak muzsikáját, szerelmet, anyát, mindent magyarul hallottam, magyarul olvastam, magyarul írtam, aki valaha jelentett valamit az életmeben, magyarul jelentette.

Rózsakő>!

Néhány nappal ezelőtt együtt voltunk, nagy társulattal egy kellemes kerthelyiségben, sütött az őszi nap, enyhe szellő fújdogált, egyszóval olyan idő volt, amikor az jut az ember eszébe, hogy bár az élet nem könnyű, de mégsem volt rossz ötlet annak idején, hogy megszülettünk.