Király Sándor tankönyve egy kötetbe kívánja sűríteni mindazon ismereteket, amelyek az arány, az arányosítás témaköréhez tartoznak. A szerző, a Magyar Iparművészeti Főiskola professzora, immár évtizedek óta kutatja a színkonszonancia és -disszonancia, az arány és harmónia származását. Keresi a különböző művészeti ágak, a zene, az építészet, a képzőművészet, a design nyelvezetének formái, alakzatai közötti interferenciát, összecsengést.
A tankönyv széles körű áttekintést ad az arányosítás történetéről, bemutatja a legjelentősebb művészi és a tudományos arányelméleteket, valamint felvázolja az arányosításra vonatkozó elméleti kutatások mai hasznosításának lehetőségeit, különös figyelmet szentelve napjaink művészeti oktatásának. A könyv függeléke a Magyar Iparművészeti Főiskola színtanoktatásának keretében végzett arány-lépték kísérletek ismertetését tartalmazza.
Az arányosításról 0 csillagozás
Hasonló könyvek címkék alapján
- Herczeg István (szerk.): Szerkesztési atlasz ·
Összehasonlítás - Varga Zoltán: A magyar animációs film ·
Összehasonlítás - Tóth Péter: Rajz és vizuális kultúra 5 ·
Összehasonlítás - Soltra Elemér: A rajz tanítása ·
Összehasonlítás - Vass Zoltán: A rajzvizsgálat pszichodiagnosztikai alapjai ·
Összehasonlítás - Ivánka László – Juhász Antal – Török Tivadar – Békéssy Antal: Műszaki rajz a gép- és villamosipari szakközépiskolák I. osztálya számára
·
Összehasonlítás - Kovács Károly (szerk.): Ismerkedés a művészettel ·
Összehasonlítás - Ocskó Gyula: Rajz 2. – Vetületi ábrázolás ·
Összehasonlítás - Murányi Pálné: Műszaki ábrázolás, szakrajz ·
Összehasonlítás - Takács Edit: Kerámia- és porcelánipari szakrajz II-III. ·
Összehasonlítás