Körkép ​2015 2 csillagozás

Harmincöt mai magyar író kisprózája
Király Levente (szerk.): Körkép 2015

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2015

A művek szerzői: Bán Zsófia, Bánki Éva, Beck Tamás, Berta Ádám, Csabai László, Cserna-Szabó András, Csobánka Zsuzsa Emese, Darvasi László, Dragomán György, Egressy Zoltán, feLugossy László, Ferdinandy György, Garaczi László, Harag Anita, Hidas Judit, Jászberényi Sándor, Jenei László, Keszthelyi Rezső, Krusovszky Dénes, Láng Zsolt, Magyar László András, Majoros Sándor, Mán-Várhegyi Réka, Németh Ákos, Parti Nagy Lajos, Podmaniczky Szilárd, Ross Károly, Szabó T. Anna, Szántó T. Gábor, Szeifert Natália, Szvoren Edina, Tóth Krisztina, Tóth Marcsi, Várnai Réka, Vécsei Rita Andrea

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Körkép Magvető

Magvető, Budapest, 2015
304 oldal · ISBN/EAN: 9770454424257
Magvető, Budapest, 2015
304 oldal · keménytáblás · ISBN/EAN: 9770454424257

Király Levente (szerk.): Körkép 2015 Harmincöt mai magyar író kisprózája

Szerintem egy remek antológia, remek válogatás. Nem vagyok sajnos még otthon a kortárs magyar irodalomban, így csak a nagy nevek, Tóth Krisztina, Szabó T. Anna, Parti Nagy Lajos és Dragomán György mondott nekem valamit.
Az ő írásaikban nem is csalódtam, igazán remek történet volt mindegyik.
De az igazi nagy meglepetést Csobánka Zsuzsa Emese és Krusovszky Dénes okozta. Az ő írásaik kifejezetten tetszettek, tőlük nagyon nagyon szívesen olvasnék még.
Felkeltették az érdeklődésem. :)

Összességében nagyon örültem ennek a kötetnek a könyvtárban, itthon, olvasás közben, és olvasás után is. Köszönöm hogy olvashattam.

ChEebor>!

Király Levente (szerk.): Körkép 2015 Harmincöt mai magyar író kisprózája

Harmincöt szerző műve. Egyik sem zsákbamacskaként került a könyvbe, mind már publikálódott korábban is, ennek megfelelően a színvonal mindenhol legalább a „jót” eléri. De sok közülük különösen jól sikerült. Vannak irodalmiasabbak, de közönségesek is, ám valami líraiság van mindegyikben. Vannak nagy nevek is a műben, akik javarészt hozzák a formát, de épp ezért a nagy meglepetések az ismeretlenebbül csengő alkotók, akikben szintén ott a tehetség (főleg Csobánka, Várnai és Jászberényi munkáját emelném így ki hirtelen).

Lady_Hope I>!

– Mondja, vannak Magyarországon narancsfák?
– Nem, nincsenek.
– Érdekes. Ezen azt írják hogy magyar termék. Hogy ez magyar.
– Hát igen. Ez itt a csodák földje, igen. Ez pedig a csodák palotája.
– Jó ezt hallani. Hogy van ilyen föld, Simon

208. oldal, Németh Ákos: A pénzpiac angyala · Németh Ákos

Lady_Hope I>!

Miattam egy szemet ne aggódjon. Mikor rájöttem, hogy Rasid nem jön vissza, bevettem egy marék pirulát, és megnyugodva lefeküdtem, hogy nincs már szenvedés többet ezen a mocsok földön, néztem a plafont, amit ki se meszeltem. Így nem lehet meghalni. Nagyot aludtam, reggel nézem, C-vitamin, azt nyeltem be, úgyhogy marhára egészséges vagyok mostanában.

214. oldal, Németh Ákos: A pénzpiac angyala · Németh Ákos

Lady_Hope I>!

Ki tudja, hol sűrűsödik össze a tér és az idő olyan formában, hogy abból testet tud ölteni valami megnevezhetetlen, melyre akár féltékeny is lehet a Teremtő.

48. oldal, Csobánka Zsuzsa Emese:Senki sem alszik · Csobánka Zsuzsa Emese