Körkép ​2014 5 csillagozás

Király Levente (szerk.): Körkép 2014

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2014

A művek szerzői: Beck Tamás, Csabai László, Cserna-Szabó András, Csobánka Zsuzsa, Darvasi László, Debreceni Boglárka, Dragomán György, Egressy Zoltán, Forgách András, Garaczi László, Győrffy Ákos, Halász Margit, Jassó Judit, Kiss Ottó, Kontra Ferenc, Kőrössi P. József, Láng Zsolt, Magyary Ágnes, Mán-Várhegyi Réka, Maros András, Márton László, Molnár Miklós, Muszka Sándor, Németh Ákos, Novák Zsüliet, Papp Sándor Zsigmond, Parti Nagy Lajos, Péterfy Gergely, Podmaniczky Szilárd, Schein Gábor, Schreiner Dénes, Sigmond István, Szabó Róbert Csaba, Szvoren Edina, Toroczkay András, Tóth Krisztina, Tóth Marcsi, Váradi Nagy Pál, Vészits Andrea, Kiss László

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Körkép Magvető

Magvető, Budapest, 2014
312 oldal
Magvető, Budapest, 2014
312 oldal · keménytáblás

darkfenriz>!
Király Levente (szerk.): Körkép 2014

Nem volt lélegzetelállító minden egyes novella. De voltak élvezhetőbbek.
Cserna-Szabó, Darvasi, Dragomán hozták a formájukat, de volt 1-2 kellemes meglepetés is: Beck Tamás, Kiss Ottó, Magyary Ágnes, Schein Gábor. A többiek vagy erős közepes, vagy inkább számomra gyenge. Vegyes a körkép.

memoir>!
Király Levente (szerk.): Körkép 2014

Nagyon vegyes. Van benne pár magasan kiemelkedő novella, viszont akadnak annyira rosszak, hogy nem is értem, hogy kerülhettek bele. Két hónap volt, mire sikerült elolvasnom, muszáj volt közbeiktatnom legalább hat regényt. Mindenesetre szerintem jó tisztában lenni valamennyire a kortárs magyar irodalommal, úgyhogy mindenképp érdemes elolvasni.
Részletes kritika a blogomon.