Strand, ​papucs, szerelem (Strand, papucs, szerelem 1.) 207 csillagozás

Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

Bogi igazi csapásként éli meg, amikor az egész nyarat édesapja lepukkant, balatonfüredi kempingjében kell eltöltenie. Ezért az eddigi nyarakból leszűrt tanulságok alapján összeír egy listát azokról a dolgokról, amiket mindenképpen el akar kerülni. Míg eleinte a legnagyobb problémája, hogy duci testét nem akarja bikiniben közszemlére tenni, később kiderül, hogy vannak az előnytelen fürdőruhánál és a lángostilalomnál komolyabb problémák is. És kezdetét veszi a nagy „Mentsük meg a kempinget!”-hadművelet…
Bogi izgalmas és röhejes kalandokba keveredik, és talán, de tényleg csak talán, békét köt ősellenségével, a bikinivel is.

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rólad - Neked Könyvek Menő Könyvek

Menő Könyvek, Budapest, 2022
Menő Könyvek, Budapest, 2019
Menő Könyvek, Budapest, 2018

Marty McFly · Indiana Jones · Kertész Boglárka · Fülöp Róbert · Pintér Soma · Prágai Judit

Suba_Csaba P>!
Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

Kedves, szerethető, kicsit gyerekes, kicsit egyszerű, mégis megfogott. Tetszett az írónő stílusa, tetszettek a szófordulatai, kikacsintásai, ironikus megjegyzései. Megkaptam a Balaton életérzést a tinikor nyűgjeivel és esetlenségeivel együtt. A spoiler vonalat viszont bátran kihagyhatta volna a könyvből a szerző, én teljesen megalapozatlannak, légbőlkapottnak éreztem.
A fél csillagnyi levonást csak azért teszem meg, mert kicsit több bátorságot vártam volna még a könyvtől, annak ellenére is, hogy ez egy nyilvánvalóan szórakoztató tinikönyv a maga kőbe vésett stílusjegyeivel és a feelgood életérzésével együtt.
Jóllehet nem én vagyok a célközönség, mégis kíváncsian veszem majd kezembe az írónő további műveit is. ;)

Menő Könyvek, Budapest, 2019
Málnika P>!
Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

“A lista teljesen fölöslegessé vált, mert a nyár úgy lett tökéletes, hogy tökéletlen volt.”

A főszereplő, Bogi évente két hetet tölt édesapjánál a lerobbant balatoni kempingben, vagy, ahogy apja nevezi, a Vadkacsa-élményben. Most azonban két hónapra megy Füredre, amire egy 20 pontos listával készül, feljegyezve azokat a dolgokat, amiket biztosan nem csinál majd idén nyáron. A könnyed stílusban tálalt, nyári ifjúsági regény komolyabb kérdéseket is feszeget: elvált szülők, újraházasodó apuka, féltestvér születése, önbizalomhiány, érzelmi evés, elfogadásra törekvés, első szerelem, hazugság-őszinteség problematikája, mások életébe történő kéretlen beavatkozás, homoszexualitás. Ami azonban a regény fő erénye, az a hamisíthatatlan balatoni nyár-életérzés, amit olyan reálisan ábrázol, hogy szinte ott jár az olvasó is a Tagore-sétányon, vadkacsákat nézve és főtt kukoricát majszolva. Az első könyves írónő emellett saját grafikáival is színesítette a könyvet.

kratas P>!
Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

És akkor most Király Anikót hivatalosan is felvettem a kedvenc szerzőim közé :)
Vicces, könnyű, mai, szórakoztató, igazi, kedves, néha komoly, élvezetes, szuper.
Szóval ez az a szint, ez az a stílus, ami nekem egy könyvet garantáltan felejthetetlenné tesz, Bogárka, a zűrös szülei, a kukorica, a felnőtté válás, a barátok, az önelfogadás, az első szerelem és az újabb és újabb röhögések.. nagyon szerettem ezt a könyvet olvasni.

Magdi1017>!
Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

Úgy gondolom, hogy ez a könyv egy fantasztikus írói debütálás. Igaz, hogy a célközönség nem én vagyok, de ez egy cseppet sem vette el a kedvem.
Az egész könyvet átjárta a hamisítatlan balatoni hangulat, végig, amíg olvastam egy nosztalgikus érzés fogott el.
Abszolút oda tudtam magam képzelni Füredre, olyan részletgazdag volt a leírása a különböző helyszíneknek…. Gondolatban végigsétáltam a mólón, bámultam a vitorlásokat és a strandolók tömkelegét,a turisták áradatát.
Bogi egy anti bakancslistával vág bele a nyári kalandba, amit az apjánál kénytelen tölteni Balatonfüreden spoiler.
Kezdetnek egyik sokk éri a másik után spoiler, ami vicces szituációkba keveri már az első nap. Hamarosan barárokra tesz szert, akik feledhetetlenné teszik a nyarat, és persze, hogy az tiltólistájáról minden megvalósul, amit nem akart, hogy megtörténjen. :)
Néhol esküszöm a Zimmer Feri c. film ugrott be.
Egy remekbe szabott, humoros kis történet, páratlan nyári feelinggel gazdagítva!

Zyta88>!
Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

Jaj, hát ez felülmúlta minden várakozásomat! Imádtam azt a szarkasztikus humort, amivel Bogi narrálta a történéseket. Nem konkrét poénok voltak, de olyan szövege van, hogy végig mosolyogva olvastam. Az ilyen könyvek nagyon a szívemhez tudnak nőni. Lehet, hogy ez még viccesebb, mint a Semmi pánik! sorozat? Majd nyilatkozom a 2. rész után, amit amúgy mindjárt kezdek is, na nem holmi függővég miatt, egyszerűen csak még többet akarok ebből a társaságból és hangulatból.
Pedig nincs benne semmi különös, egy 17 éves lány nyári élményei a Balaton partján, aki egyformán hadakozik a kilókkal és a szüleivel, közben új barátokra talál, próbálja feldolgozni apukája újbóli családalapítását és túlélni a Vadkacsa kemping viszontagságait. Persze ott van körülötte 2 kedves srác is (és itt most nem a mindenféle bokrok mögül előbukkanó Karcsi bácsira gondolok :D), és olyan remekül van megírva a sztori, hogy sokáig nem is tudtam eldönteni, melyikük lesz a befutó. Olyan kellemes volt az egész, tetszettek a baráti kör kis kalandjai, a végére még azt a tapló Arnoldot is megkedveltem. Azért kellett neki, hogy “Bogárka” kiálljon magáért és párszor visszaszóljon, ez egyébként jó példa az olvasónak is, hogy lehet kezelni a bunkó megjegyzéseket. spoiler
Nosztalgikus volt a salföldi majorról meg a közeli kolostorromról olvasni, ahol gyerekként én is megfordultam, az egy olyan környék, ahová mai napig visszavágyom.
Örömteli volt egy szimpatikus Zita nevű karakter, nem sűrűn találkozom a nevemmel könyvekben, pláne hogy még jófej is legyen.
Bogi tipikus kamasz, olykor még a bugyiját sem fél megvillantani a kínai áruház közepén, máskor csak csetlik-botlik, bizonytalankodik, összehúzott szemmel méregeti magát a tükörben, egyszer úgy érzi, felnőttebb döntést tud hozni az apukájánál, máskor pedig megijeszti, hogy hamarosan osztoznia kell egy kistestvérrel. Kétszer annyi idősen persze nem minden döntésével értettem egyet, de abszolút megértettem és hitelesnek találtam.
A végén két mellékszereplő semmiből jött szerelmi szála eléggé meglepett, spoiler, de betudom annak, hogy Bogi fejében voltunk, aki végig fogalmatlan volt, így mi olvasók sem tudtuk felfedezni az esetleges jeleket.
Jó hangulatú, vicces nyári történet, ami még a téli hidegben is kifejezetten ajánlott, ha az ember egy kis szórakozásra vágyik.

meseanyu P>!
Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

Sajnos a szerző másik két könyvéhez képest ez nagyon gyenge. Jó az alapötlet, de iszonyatosan túlírt, már-már Leiner Laura mélységeiben mozog.

Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

„A Strand, papucs, szerelem egy igazán magával ragadó történet. Könnyed stílusban megírt, komikus nyári kaland, amelyet csupa napfény ragyog be, miközben a talpunkat égeti a forró homok a vízparton.
Tökéletesen illeszkedik a Rólad-Neked könyvek közé, hisz a központi témái szintén fontos dolgokat ragadnak meg a célközönség számára, ám mindezt humoros stílusban teszi. A lapok egy igazán jó nyaralást elevenítenek meg az olvasó szeme előtt, amibe mindenki szívesen ugrana fejest – még a bonyodalmak ellenére is.
Bogi egy végtelenül szimpatikus karakter, aki, mint követendő példa is előttünk jár.
A valaha létezett legjobb nyári olvasmány. Igazi vízpartra érett könyv. Strand, papucs, szerelem. Napfény, napozóágy, limonádé. Mindössze ennyi kell a tökéletes vakációhoz.”

Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

Valóban nem volt olyan jó, mint ez, de továbbra is tetszik a szerző humora, és vevő vagyok a többi könyvére is.

Gelso>!
Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

Ez egy nagyon jó könyv, szerethető karakterekkel, működő poénokkal – semmi egyéb, nagy, világot rengető szándék nincs, csupán a szórakozás és a szórakoztatás a lényeg! És ennek maradéktalanul eleget tett a szerző, akinek szívből gratulálok!
Most indulunk a Balatonhoz nyaralni, ha nem olvastam volna el tegnapra, ezt a könyvet, feltétlenül magammal vinném… ha te még nem olvastad, és a Balatonhoz mész nyaralni, ki ne hagyd a csomagodból! Ha Balatonfüredre mész, akkor pedig egyenesen kötelező!
Ez a könyv nem szól másról, mint egy tinicsapat okoskodásmentes marhulásairól, önfeledt és kicsit hangos kikapcsolódásáról, egy felejthetetlen élményekkel, barátsággal tarkított, nevetéssel teli nyári vakációról Balatonfüreden.
Nagyon édes és jó gyerekek a szereplők az összes hibájukkal együtt szerethető, pozitív esendő hősök. De jószándékúak, akik szeretik egymást, akik számíthatnak egymásra, rendesek, kedvesek – igazi laza, saját életüket élni akaró és minél jobban élni akaró kamaszok, akik vidámságot hoznak az éledbe! Amíg olvasod, garantált a széles mosoly.
Lehet, hogy mások szerint klisék sorozata, de „a legnagyobb klisék sokszor a legnagyobb igazságot hordozzák”.
Jó volt olvasni, és ha már a nyaralásra én most nem is viszem el, balatoni fílinget érezni, ráhangolódásnak mindenesetre kiváló volt! Én ajánlom sokaknak télen is elővenni, amikor már minden bajunk van a munkából-tanulásból, amikor a végét járjuk a vitamin-, és boldogságbonbon-tartalékainknak, a napfényt hozhatja ez a könyv!
Szerettem Robika visszahúzódó, háttérből szemlélődő félszeg alakját, Arnold harsány magabiztosságát, társaságközponti alakját, de legfőképpen Bogi szerencsétlenkedését, boldogulni akarását az életben, és egyáltalán, az élethez való, próbálkozásokkal teli hozzáállását!
Nagyon sokszor megmosolyogtam hatalmas nevetéseiket,vidám perceiket, szerettem velük (és egy kicsit rajtuk is) nevetni.
Gratulálok az írónak, Király Anikónak, mert ez a könyv, (amely valójában az első megjelent műve) igazán könnyed, szórakoztató, vicces, szívből szerethető könyvre sikeredett! Remélem, számos rajongót szerez vele, akik még tőlem is jobban fogják szeretni könyvét!
Ez egy szuper történet, olvassátok!

UI: most egy kicsit (inkább viccből, mint komolyan) de haragszom azokra a zsűritagokra, akik inkább lebeszéltek a könyv elolvasásáról – igazán kár lett volna kihagyni.

271. „Két hónapja csak nézlek, és azon gondolkodom, hogy egy ilyen aranyos lány mégis hogy értékelheti alul önmagát. Nem vagy megelégedve magaddal, miközben annyi mindenben jó vagy.”
105. „Csak bámultam Robi arcát, amin a koncentráció már mértékegységben volt mérhető. Szeplői minden egyes beállításnál különféle koreográfiára mozogtak. Már tudtam, hogy ha a bal szemöldöke feletti tizenhat szeplőből álló sor és az orra hegyén terpeszkedő nyolc egymás felé nyújtózik. akkor nem tetszik neki az eredmény.”

Reni07>!
Király Anikó: Strand, papucs, szerelem

A győri, még éppen kiskorú, teltkarcsú (ugye milyen kellemes szó?) Kertész Bogárka csetlő-botló, barátokat szerző, puncs fagyit evő, szülőkkel nem mindig azonos síkon levő, kukoricával és humorral teli nyári története a magyar tengernél.
Imádnivaló, fiatalos, vagány belső és külső, ahol még a végén a köszönetnyilvànítás is zseniàlis. Igazi balatoni és retro életérzés. Szem nem marad szárazon. Nem kell félni, itt jó értelemben, azaz a nevetéstől. Egy valamit hiányoltam nagyon. Egy egy évvel később részt lezárásként.

Málnika P>!

Ez annyira jellemző rám!

Niitaa P>!

Filter! Egy átkozott filterre lenne szükségem, ami kisípolja a baromságokat, amik mostanában csak úgy ömlenek belőlem.

Chöpp >!

A csend olyan hirtelen zuhant rá a helyiségre, hogy szinte hallottam, ahogy a porszemek a bögrékre hullanak.

Chöpp >!

Mert melletted olyan elefántnak érzem magam, aki apró ecsettel ül a boltban, és nem leveri a csészéket, hanem megfesti őket.

Szeretlek.
Nyolc betű. Rövid, mégis nehéz kimondani. Nem voltam rá képes.

Chöpp >!

– Látod. Minden megoldódik magától.
Persze. Etesd csak a problémát, még nem elég nagy problémaszörny.

Niitaa P>!

Tudod, a hazugság egyszer kidurran, és akkor kénytelen őszinteséggé változni.

Niitaa P>!

[…] de mostanra megtanultam valamit.
Nem hozhatok meg olyan döntéseket, amik más életére ekkora befolyással bírnak.

Strand, papucs, szerelem sorozat · Összehasonlítás