Vágyak ​vonzása (MacAllister testvérek 1.) 149 csillagozás

Kinley MacGregor: Vágyak vonzása

A gyönyörű Lady Emily, egy háborúban álló angol nemes legkisebb lánya egész életében a szerelem és a házasság örömeire vágyott, és az élete egy napon fenekestől felfordul, amikor rejtélyes idegen érkezik atyja várába. Vajon ez a lélegzetelállítóan jóvágású lovag az, akiről álmodott? Való igaz, Draven de Montague, Ravenswood earlje Emilyért jött… csak hogy ennek semmi köze az álmokhoz vagy a szerelemhez.
Draven soha a lábát sem tette volna be halálos ellensége otthonába, ha a király – aki mindenáron békét akar teremteni a harcoló felek közt – meg nem parancsolja, hogy gyámként vigyázzon annak leányára. S ami ennél is rosszabb, az eleven leányzó mindent elkövet azért, hogy Draven megszegje esküjét, amelynek értelmében a férfi egyetlen ujjal sem érintheti a rá bízott kincset. Emily tudja, hogy a szenvedély heve képes meglágyítani a harcos vasakaratát, ám a megadás olyan lavinát indít el, amely maga alá temetheti mindekettőjüket.

Eredeti mű: Kinley MacGregor: Master of Desire

Eredeti megjelenés éve: 2001

Alexandra, Debrecen, 2003
378 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633684021 · Fordította: Babits Péter

Simon of Ravenswood · Draven de Montague (Ravenswood) · Lady Emily · II. Henrik

Nikolett0907 P

"– Köszönöm – suttogta.
– Mit köszönsz?
– Hogy a legjobbat láttad meg bennem. A lány elmosolyodott.
– Csak azt láthatom meg, ami ott is van."

Te jó ég, én ezt a könyvet imádtam.
Már első 6 oldal után folytak a könnyeim a nevetéstől, teljesen magával ragadt Lady Emily huncutságai.
Annyira szeretem mikor egy hősnő tele van élettel, és az a spoiler egyszerűen sírva kacagtam, alig bírtam a további cselekményre koncentrálni.
Nagyon szerethető karaktereket sorakoztat fel az írónő, ki jó – és ki gonosz szerepet kapott, de mindenki színes volt és szépen kidolgozott.
Draven olyan amilyen, és bár nem lett az álmaim férfia, azt el kell ismernem igazán szemre való és nagyon jó párost alkot Emily – vel. :)
A cselekmény szál elfogadható, de nyilván nem is ezért olvastam ezt a kötetet.
Remélem a sorozat többi része is lesz ilyen jó…mert akkor nagyon kellemes órák várnak még rám.
Oh és, hogy ki ne hagyjalak, @Demise köszönöm, hogy olvashattam ezt a történetet is.
Nagy ölelés érte. :)

meteoritastar P
Kinley MacGregor: Vágyak vonzása

Én imádtam ezt a történetet. Második olvasásra is tetszett. Szerintem jobban, mint első alkalommal. :)):))
Hiába, szivem csücskei a olyan történetek, ahol egy kedves lány elhatározza, hogy a kiválasztott lovag az övő lesz és mindent elkövet ezért. Miközbe a drága lovagunk mindent elkövet,hogy távol maradjon a lánytól. Amire természetesen nem sok esélye van, ha még a családja is ellene van :D :D Draven öccsét imádtam. Olyan jókat nevettem rajtuk :D :D
Kedvenc!!!!!!

NightStar
Kinley MacGregor: Vágyak vonzása

Szeretem Sherrilyn Kenyont, de történelmi romantikust még nem olvastam tőle. Meg kell mondanom, hogy pont azt kaptam, amit vártam, egyáltalán nem csalódtam. Nagyon jó kis könyv volt ez a maga nemében. :)

Ancsúr
Kinley MacGregor: Vágyak vonzása

Még soha nem olvastam olyan könyvet Kinley MacGregortól, ami ennyire tetszett volna, mint ez!
Tetszettek a karakterek, és az alaptörténetre sem tudok rosszat mondani. Örültem, hogy végre olvashatok egy olyan romantikus regényt is, ahol a lány éles eszű, humoros, de nagyszájú is egyben. Draven persze minden galamblelkű nő álma, míg Simon mellett a legtöbb udvari bolond felmondott volna. Igaz a borítója enyhén szólva is sok, ill. cukormázasnak hatott a történethez képest, de akik szeretik ezt a műfajt, azok igazi gyöngyszemre találhatnak ebben a könyvben.

molybarby
Kinley MacGregor: Vágyak vonzása

Hát egyszerűen marha jó volt. :D Bár Emily egyik viccét se értettem :D Nincsenek bonyolult nevek amitől a falra mászhatnák, pörögnek az események, a rosszak elnyerik méltó büntetésüket, a jók pedig amit megérdemelnek. Még Hugh-t is megkedveltem, Draven de Montague pedig egyszerűen imádom :) Megtört szívű férfiak, kell ennél több. A nők pedig maguk a kísértés, ami után a férfiak vágynak :) Hát ez nagyon kellett :)

Ezt a könyvet akár ezerszer is képes lennék elolvasni. Egyszerűen imádom. Második olvasásra is ugyanannyi élményt nyújtott mint legelőször. <3

k_zsuzsu
Kinley MacGregor: Vágyak vonzása

EZ volt az első könyvem az írónőtől, és tényleg nagyon élveztem, kíváncsi leszek a sorozat többi részére is. Pörögtek az események, a rosszak elnyerik méltó büntetésüket, a jók pedig amit megérdemelnek. Szerethetőek a karakterek, jópofa volt Emily, amikor vicceket mesélt :D Izgalom lehetett volna kicsit több benne, de azok a szócsaták és hadakozások kárpótoltak. *_*

kis_macko
Kinley MacGregor: Vágyak vonzása

Ez most jó volt a lelkemnek. :) Régen olvastam régi korokban játszódó történetet, már hiányzott ez a világ.

Timiii
Kinley MacGregor: Vágyak vonzása

Nem elsőre olvasom ezt a könyvet, de még engem is meglep, hogy mennyire tudom élvezni a századik olvasás után is!:$
Annyira szeretem MacGregornak a könyveit! :D
Főleg az tetszik benne, hogy itt nem a férfiaknak kell teperni a nőkért, hanem a nőknek kell a férfiakért harcolni! Itt a nők nem holmi kényes libák, akiknek sose tetszik semmi, nem érdekli semmi, ők kemények, erősek és bármit megtesznek a szeretett férfiért! :)
Nekem sok könyvben az nem tetszik, hogy ott a nők megjátsszák magukat a férfiak előtt, itt Emily nem kertelt ;) Már a legelején elmondta Dravennek, hogy mit akar és kit akar :$
Dravennek éppen annyi időt adott, hogy megeméssze!:D
Ez a könyv és többi Kinley MacGregor könyv, örök kedvenc lesz!

DarkDerina
Kinley MacGregor: Vágyak vonzása

Nagyon tetszett ez a könyv! Nem is gondoltam volna! Valahogy ezek a régebbi kiadású regények jobban lekötnek, mint az újak…úristen, öregszem! :D Szóval nagyon tetszett, fenntartotta az érdeklődésemet végig. Bár a háromnegyedétől kicsit sok volt az erotikával fűszerezett jelenet, de nah… :) Nagyon tetszettek a karakterek is, örülök, hogy elolvashattam :)

_Enii_ P

Szárnyakat adott neki, hogy repülhessen, azután kitépte őket.

Aprile

A férfi akár jóképűnek is tűnhetett – már olyasvalaki szemében, aki eléggé kétségbeesetten vadászta a boldogságot.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Emily
Ercsusz

– Ó, Draven – csapta össze a kezeit Simon tettetett ámélkodással, majd imádattól sugárzó pillantást vetett fivérére. – Te vagy az én hősöm!
Simon szipogni kezdett, mintha erővel tartaná vissza könnyeit, majd Draven nyakába borult.
– Ha te nem lennél, az a kegyetlen rút bestia biztosan elevenen felfalt volna.
Draven félrelökte Simont.
– Hagyj békén, te asszonyszomorító bitang.
– De, Draven – sápítozott Simon. – Te vagy az én hősöm. Adsza egy csókot.
Draven kikerülte Simon ölelő karjait és Emily mögé lépett.
– Mi vagy te? Holdkóros?
– Hát jó – csattant fel Simon. – Akkor itt van Emily, majd ő megcsókol helyettem.
És mielőtt egyikük is megsejthette volna, mennyire komolyan gondolja Simon a kijelentést, a férfi Draven kajai közé lökte Emilyt.

MFKata

– Önnek, mint hallom Hugh, van egy leánya?
– Igen, felség. Három leányom is van, ami azt illeti.
Henrik bólintott, majd Dravenhez fordult, aki egyenességgel állta pillantását.
– És mi a helyzet önnel, Draven?
– Van egy semmirekellő fivérem, akitől évek óta szabadulni szeretnék.
Az említett fivér méltatlankodva csóválta meg a fejét a háta mögött, de bölcsen hallgatott a király előtt.

9. oldal, Prológus

PandaSára P

A korai időpont ellenére alig lehetett látni a vár népét. És senki sem sietett üdvözölni őket. Mindenki a maga dolgával törődött: vizet húzott a kútból, kan¬táron vezette a lovakat vagy a szénát vasvillázta, mint¬ha rá se merne nézni urára. És, ami azt illeti, Emily döglött tetveket is látott már fürgébben mozogni, mint ahogyan bármelyikük tette a dolgát. Emily a homlokát ráncolta és elfordult a nyeregben, hogy kör¬benézzen a várudvaron.
– Milady? – szólította meg Simon. – Mit keres?
– A táblát, hogy ez itt a pokol tornáca – vágta rá gondolkodás nélkül.
A válasz kicsúszott a száján, hiába kapta a kezét ré¬mülten az ajkai elé.
Simon hátravetette a fejét és teli torokból nevetni kezdett.
– Isten tartsa meg a humorát, milady – kapkodott lélegzet után. – Még szüksége lesz rá.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Emily · Simon of Ravenswood
molybarby

– Én pedig sosem gondoltam volna, hogy találok olyan asszonyt, akit ennyire kívánok. – Vágyakozva sóhajtott fel. – Szépség, mily halálos csalétek is vagy. Nem hagysz más választást a halnak, mint hogy elússzon, amíg horogra nem akad.

PandaSára P

A férfi most előreugratta lovát és a lány mellett ál¬lapodott meg. – Engedje meg, hogy bemutatkozzam, milady – szólt előzékenyen. – Simon of Ravenswood vagyok, e szőrös szívű szörnyeteg fivére, amellett az ön legodaadóbb védelmezője az úton.
– Remek – jegyezte meg Lord Draven szárazon. – És elárulnád, ki fogja megvédeni őt az ilyen nyálcsorgató beszédtől? Küldessek el néhány rongyért, vagy inkább várjuk meg, amíg teljesen összefröcskölöd?
Simon előrehajolt, hogy mondanivalóját egyedül a lány hallhassa.
– A harapása közel sem olyan szörnyű, mint az uga¬tása.

PandaSára P

– És ne tartson attól, hogy megbánt vele. Biztosítha¬tom róla, hogy van olyan vastag a bőröm, mint egy vad¬kané.
– És legalább olyan önfejű is – mormolta Draven, miközben leereszkedett a nyeregből és odanyújtotta a gyeplőt egy lovászfiúnak.
– Az már igaz – fordult Simon a fivére felé. – És te épp ezt szereted bennem.
Draven levette sisakját és kesztyűjét, apródja pedig elvette őket és eliramodott a torony felé.
– Csak egyetlen dolgot kedvelek benned.
– És mi lenne az?
– A távolléted.
Simonról leperegtek a bántó szavak. Mosolyogva fordult Emilyhez.
– Most már láthatja, miért kell a vastag bőr.

ribizlii

– Köszönöm – suttogta.
– Mit köszönsz?
– Hogy a legjobbat láttad meg bennem. A lány elmosolyodott.
– Csak azt láthatom meg, ami ott is van.

MacAllister testvérek sorozat · Összehasonlítás