A ​kitaszított (MacAllister testvérek 3.) 147 csillagozás

Kinley MacGregor: A kitaszított

A nemesi családból származó, tüzes skót leány szinte mindent feláldozna szeretett Felföldjéért – még egy veszélyes férfihoz is hajlandó feleségül menni, akitől mindenki retteg, de akinek ő képtelen ellenállni…

Eredeti mű: Kinley MacGregor: Born in Sin

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat

Alexandra, Pécs, 2003
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633685400 · Fordította: Baumann Zoltán

Sin MacAllister · Simon of Ravenswood · Draven de Montague (Ravenswood) · Caledonia (Callie) MacNeely · Ewan MacAllister · Lochlan MacAllister · Braden MacAllister · II. Henrik

Valeria729 P
Kinley MacGregor: A kitaszított

Nagyon tetszett Callie karaktere, Sin pedig elvarázsolt, vérzett a szívem érte, hogy miken ment keresztül.

kicsiboszi
Kinley MacGregor: A kitaszított

Hát jajj:) Kezdem azt hinni, hogy a fétisem lett a megtört lelkű férfiakról szóló történet. Valahogy mindig ők a kedvenceim. Asher és Nathaniel az Anita Blake-ből, Zarek és Ash Sötét vadászból, Zsadist és Vishous a Fekete Tőrből. Valami nincs velem rendben, de tényleg.
Olvasás közben rájöttem, hogy pár éve már olvastam, de sebaj, most is tetszett. Klasszul fel volt építve a jellemfejlődés, sok könyvvel ellentétben nem irritált a női főhős sem. A mostohás összeborulós jelenetet túlzásnak éreztem.

brigitta244
Kinley MacGregor: A kitaszított

Nagyon szerettem ezt a regényt. A skótok mindig is közel álltak hozzám. Ha róluk olvasok az általában elnyeri a tetszésemet. Nagyon sajnálom, hogy a magyar kiadók méltatlanul bánnak ezzel a sorozattal. Egyik részét kiadják a másikat nem. Pedig már csak 4. rész és az utolsó kötetet kellett volna kiadni, hogy teljes legyen a sorozat.
Sin-t nagyon sajnáltam amin át kellett mennie senkinek sem kívánja az ember. Nem értem a szüleit. Ő nem tehetett semmiről mégis ő rajta vezettek le mindent. Calli nagyon kellett neki, hogy megismerje milyen is az amikor valaki szereti őt. Az a változás ahogy egyre közelebb engedi magához a lányt szépen fel volt építve.

Paulina_Sándorné
Kinley MacGregor: A kitaszított

Romantikus történet, egy kis történelmi háttérrel. Kellemesen kikapcsolt. Sin szimpatikus volt, fájt érte a szívem. Callie kedves nő, tetszett, ahogy kiállt a férje mellett és elfogadta őt.

Kinley MacGregor: A kitaszított

Érdekes könyv volt,mikor hozzákezdtem nem erre számítottam,de talán jobb is,hogy ezt kaptam.Viszont vicces helyzetekben ez sem szűkölködött. :D Számomra maga a cselekmény valahol a felénél indult be,miután férfi főszereplőnk is kezdte fel/beismerni az érzéseit. Nekem Simon -aki csak mint mellékszereplő tűnik fel- kedvencé vált,róla szívesen olvasnék. Tetszett a skót klánok összetartása és a testvérek egymáshoz való ragaszkodása. Összefoglalva aranyos történet,szerethető szereplőkkel és az elmaradhatatlan happy end-del. ;)

Blueberry21
Kinley MacGregor: A kitaszított

Nagyon kevés olyan romantikus regény van ami nekem tényleg tetszik!Valamikor túl sok az intrika és ezért nem tudom élvezni a könyvet!
De ebben a regényben teljes egyensúlyra találtam!:)Mindenből van benne egy kicsi, szerelemből és küzdelemből is!:)Azt hiszem kedvencek között a helye:)
(Csak már a többi részt kellene beszereznem!)

Ivy_MacGregor
Kinley MacGregor: A kitaszított

Mindenféleképpen Miss MacGregor legjobb romantikus-skótos könyve, Sin a legjobb és a legszerethetőbb karaktere, nálam nem vette fel a versenyt a többi MacAllister testvér. Ha valaki skót könyvet szeretne olvasni, mindenképpen a kezébe nyomnám.

Toffy_Sentellion
Kinley MacGregor: A kitaszított

Ez jobban tetszett mint az előző kötet. :) Aranyos kis történet. Elsőre is imádtam Sint, de ebben külön imádtam. Morbid helyzetben is megtalálja saját humorát.
Simon kicsit hiperaktív, de ezért kedveltem őt is gyorsan meg. Callie főhősnőnk pedig igazán aranyos és odaadó. Mikor megérkeztek a tesók, nálam már csak hab volt a tortán.

Odilia P
Kinley MacGregor: A kitaszított

Ezt a könyvet bármikor újra tudom olvasni :) Imádom, mert ha romantikus hangulatban vagyok, akkor tökéletes, ha melankolikus vagyok, akkor is kiváló választás.
Sin és Callie tökéletes páros :)
Hogy akkor miért a fél csillag levonás?! Mert az epilógus NEM JÓ! Addig imádom, és az újraolvasások alkalmával nem egyszer egyszerűen kihagyom. Túl sok, túl nyálas, nem illik a történetbe :( Inkább olvastam volna, mikor Sin apa lesz, vagy bármit, csak ezt nem!

molybarby
Kinley MacGregor: A kitaszított

Sin története sokkal jobban tetszett mint Bradené. Bár mondjuk mind a kettőnek megvolt a maga előnye. :) Sin személyisége hatalmas változáson megy keresztül amiben nagy szerepe van Callinek. Nélküle egyszerűen erre nem lenne képes. Ugye Sint fiatalon is már nagyon sok bántalmazás ért, és már nem bízott benne, hogy valaha is jobb lesz az élete. Ekkor kerül a képbe Caledonia, akit kötelességből kell elvennie majd vissza vinni Skóciába. A romantikus szál fokozatosan bontakozik ki, bele láthatunk a szereplők fejébe és jobban megismerhetjük őket ami által egyre jobban beeszik magukat a szívünkben. :)

Timi

-Állj!
Sin a hang irányába kapta a fejét, és észrevette Roger of Warringtont a tömegben. A lovag egyenesen a skót lány szemébe nézett. Callie viszonozta a tekintetét az őket körülvevő emberek feje fölött. Egy pillanatnyi tétovázás után megragadta kisöccse kezét, és a tömegen keresztül az ellenkező irányba rohant.
– Azt mondtam, állj! – kiáltott Roger még hangosabban.
– Ez aztán hatásos – mondta Sin, nem kevés szarkazmussal a hangjában. – Állj, vagy megint azt mondom, hogy állj!

3. fejezet

_Enii_

Egy nő sokkal veszélyesebb ellenség lehet, mint egy férfi, mert a férfiak a fejük után mennek, a nők pedig a szívüket követik.

nykyriana

– A szívedet akarom, Sin! – mondta, és beletúrt a férje hajába.
(…)
– A szívem összetört, és hasznavehetetlen, de ami megmaradt belőle, azt mind neked adom.

Kapcsolódó szócikkek: Caledonia (Callie) MacNeely · Sin MacAllister
Kiera

Még a legnagyobb tölgyfa is belepusztulhat abba, ha hagyják, hogy az apró élősködők kirágják a lelkét.

_Enii_

Semmi értelme megtudni, hogy milyen a Paradicsom, ha az ember nem maradhat ott.

Kiera

Az úr áldott meg nyugodtsággal, mely segít, hogy elfogadjam azokat a dolgokat, amiken nem tudok változtatni.

meteoritastar

– Mit csinálunk? – kérdezte Simon, ahogy követték a kocsit, át a várudvaron London felé.
– Követjük azt a szekeret – válaszolta Sin.
– Miért?
– Mert előttünk van.
– Ez aztán a kielégítő válasz. Nehéz lenne követni egy kocsit, ha mögöttünk lenne.

_Enii_

A vezetés köpönyege nem könnyű viselet. De ha egyszer rád kerül, nem rázhatod le magadról csak úgy.

_Enii_

– Tudod, mit? Ha így akarod, hát legyen! Ha ez kell, maradj magányos! Gubbassz csak itt egyedül, mint valami gonosz bestia, aki azért sétál a vár fokán a sötétben, hogy halálra rémissze az embereket. Zárkózz csak a magányodba, és rejtőzz a saját szavaid mögé, miszerint téged nem lehet szeretni. Azt akarom, hogy tudd, amíg ilyen makacs és önsanyargató vagy, addig csakis a saját kételyeidet kelted életre. Senki sem lesz képes megszeretni téged, egészen addig, míg meg nem nyílsz.

Ercsusz

– Nem kellene ennyire mesterkéltnek lenniük, uraim! A hölgyek sohasem fogják megismerni a kemény időket, amiken keresztülmentetek.
Draven is nevetett.
– Már hogy mi? Ha jól emlékszem, te voltál bajban, és mi voltunk azok, akik segítettünk neked.
– Hazugság! – kiáltotta Simon. – Miattatok tévelyedtem meg, ti ördögfattyak.
– Ártatlan volt, ugye? – kérdezte Sin Dravent. -Emlékszel, amikor lelőtte azt a medvét az íjával?
– Hogy emlékszem-e? A mai napig a testemen viselem azt a sebhelyet. És a farkasra emlékszel?
– Nézzétek, micsoda édes kis kölyök – mondta Simon.
– Édes kölyök dühös anyával.
– Hát ez remek – mondta Simon. – Nem is tudom, miért hoztalak újra össze benneteket, de már bánom. Nyugodtan sértődjetek meg mindketten!

MacAllister testvérek sorozat · Összehasonlítás