A ​fekete lovag legendája (MacAllister testvérek 5.) (A kard szövetsége 2.) 89 csillagozás

Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Igazi romantikus történet a mindent legyőző szerelemről.

A szépséges Rowena gyűlöli a háborút, és mindenkit, aki részt vesz benne. Sohasem zárna a szívébe egy kardforgató lovagot, mint amilyen Stryder de Blackmoor. Azonban még a híres Szívkirálynőnek is szüksége van a maga bajnokára…

Eredeti mű: Kinley MacGregor: A Dark Champion

Eredeti megjelenés éve: 2004

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat

Alexandra, Pécs, 2005
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633692830 · Fordította: Vincze Judit

Christopher „Kit" de Montgomerie · Lionel de Sussex · Rowena de Vitry · Stryder of Blackmoor · Swan

Elhaym
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

A sorozat legizgalmasabb, legfordulatosabb, legmeghatóbb része.

meteoritastar
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Elöször is nagyon tetszett, ahogy a történet kezdődött, ahogy ellett mesélve a legenda. De hamar felmérgelt, mert nagyon érdekelt volna az elöző rész is. Ami nem lett kiadva nálunk. Miután túl tettem magam ezen, érkezett a csalódás. A sorozat elöző részeit szeretem. Különsen Draven és Sin történetét. Azt gondoltam, hogy Sryder stílusa is hasonló lesz hozzájuk. Ő volt a király bajnoka, nagy harcos, legyőzhetetlen, de hogy a nőktől így kellett menekűlnie…. sokat rontott a róla alkotott képen. Bár bevallom, vicces volt. De nem vitték túlzásba ezek a nők a pasifogást? Csöppet fanatikusak voltak. Őrült rajongók. Szerintem nem illett ebbe a korba.
Rowena nézete tetszett. De túl naívnak tartottam. Sryder embereit bírtam. Sajnálom, hogy olyan kevés szerepet kaptak, így néha nem tudtam, hogy ki kicsoda. De azért 3 at hamar megjegyeztem. Különösen Swant. Remek gardedám lenne belőle :D :D Több kellett volna belőlük és akkor több humor is lett volna a történetben.
Érdekes egy könyv volt. Mert az ilyen könyvekhez mérten romantika, izgalom is volt benne, de elég megrázó is volt olvasni, hogy miken kellett keresztül menniük.
Damien története nagyon érdekelne.
Ha a könyv eleje mozgalmasabb lett volna, akkor úgy imádnám, mint a borítóját. Ami nagyon tetszik.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P

MacAllister Testvérek 5.

Ez megint egy igazi történelmi romantikus csemege volt a számomra, élveztem minden sorát.
Nagyon kedveltem a szereplőket, a hölgy egy ábrándos lelkű leányzó, aki irtózik mindenféle erőszaktól, a gróf pedig a király kedvenc és első számú harcos bajnoka, aki ki nem állhatja a csöpögős dalokkal hódítják meg a hölgyek szívét.
A két ember nem is különbözhetne jobban egymástól, de ezt persze teljesen figyelmen kívül hagyja a közöttük lévő erős vonzalom.
Sok ármány és kaland van a könyvben, nem kevés humorral, szerelemmel, cseppnyi erotikával fűszerezve.

Toffy_Sentellion
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

@Nusejka – Kenyon tiszta vagyok 1 hete. Ez „csak” Kinley MacGregor… (Kinek akarom ezt bemesélni? :D Véletlen sem akar karaktert átvinni D-H-ba.)
Igazából ez volt a sorozatból egyik kedvenc darabom. Imádtam. Stryder igazi lovag hatását keltette. Mindig felnevettem, mikor nők kergették meg. Rossz középkori sztár hatását keltette. Néha hallottunk Sinről is (Szerintem imádja ezt a nevet Kenyon. Sin/Sin/Syn…), noha keveset. Alapvetően Angliában vagyunk. Rowenát kedveltem. Rendben volt. Csipkelődő természete és mennyei költészetét átjárja a humor. Hatalmasakat nevettem rajta. :) Köszönöm ezt az élményt is.

molybarby
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Az összes rész közül ez volt a legpörgősebb. Nagyon élveztem elejétől a végéig. A történetbe beleszőtt nyomozós szál is nagyon tetszett és a szereplőket is nagyon megszerettem. Sosem unatkoztam és mindig vártam a következő meglepetést, mert az volt benne bőven. :) Igazán jól tudja az írónő csavarni a szálakat. Egy nagyszerű izgalmas, szenvedélyesen romantikus könyvet kaptunk amit élvezet olvasni. :)

Tamlilla
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Nem volt rossz, de kicsit többet vártam. A főszereplők nagyon szimpatikusak, de a krimi szál igazán gyengére sikeredett. Egy esti kikapcsolódásnak kiváló, de eléggé felejthető.

Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Régebben már olvastam, de úgy gondoltam itt az ideje, hogy újra elmerüljek ebben a világban.
Amikor először olvastam, nem tudtam, hogy MacGregor = Kenyon, de nagyon megfogott a stílusa, ezért több kötetet is olvastam tőle.
Szeretem ezt a kort, ahol játszódik a történet. Plusz pont, hogy a lovag torna is a szemem előtt zajlott le.
A szereplők nagyon jók, egyedül Swan volt az, akiből egy idő után nagyon elegem volt. Christian az első pillanatban felkeltette az érdeklődésemet, szóval ha van saját kötete, akkor biztosan el fogom olvasni.
Rowena az egyik kedvenc női főszereplőm. Imádom az aranyköpéseit. Tetszett a változása is, hogy észre sem vette, de teljesen másképpen nézett Stryder-re és a lovagokra.
Stryder… Nekem is kell egy saját lovag. Őt is nagyon megkedveltem, és amiket megtett Rowena-ért.. A végkifejlet is nagyon jóra sikerült. Igazán összeillő pár.
Tetszettek a különleges nevek. Érdekes volt a rejtély is. Főleg az álnevek miatt. A fene sem gondolta volna, hogy Aquarius ki is valójában… Bár, mielőtt kiderült, volt pár momentum amiből következtetni lehetett.
Damien valamiért nagyon megfogott, és majdnem hogy a kedvenc szereplőm lett ebben a könyvben. Kíváncsi vagyok az ő történetére is.

krisztina0419
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Ha középkori romantikust akarok tuti, hogy Kinley McGregort kell elővennem! Nagy bánatomra az Alexandra óta senki nem sem vette kézbe ennek a sorozatnak a folytatását.
Pedig annyira szuper. Az a jó benne, hogy semmi plusz hülyeség nincs benne. Bár most úgy éreztem néhol elnagyolt néhány dolgot, de ennek ellenére nagyon szeretem.
Rowena és Stryder kapcsolata olykor humoros és ellentmondásos. Tényleg sajnálom, hogy nem jelenik meg a folytatás…

Kriana

Jó volt, tetszett.
Érdekes volt, izgalmas, fordulatos, és hihetetlenül olvastatta magát.
Rowena és Stryder személyében két nagyon erős, határozott, jól megformált főszereplőt kaptunk, akik együtt nagyon humorosak, és szórakoztatóak.

Persze, mivel romantikus regényről van szó, a vége igencsak kiszámítható volt, de nem éreztem sablonosnak. A fél csillag levonást azért kapta mégis a könyv mert:
1) maradt pár nyitott kérdés bennem, amire nem kaptam választ
2) olyan érzésem volt végig, már az elejétől kezdve, hogy bizony itt valami kimaradt. Jó, jó, de valami hibádzik. És nem jöttem rá, hogy mi az.

Naomi1
Kinley MacGregor: A fekete lovag legendája

Olyan volt ez a kötet is mint az előző. Tetszett, jók voltak a karakterek, de alig volt benne izgalom és fordulat. Gonosz több mindent csinálhatott volna.

Kiera

Az igaz szerelem nem okoz szenvedést, hanem arra ösztökél bennünket, hogy fejlődjünk, és minél többet hozzunk ki magunkból.

Kapcsolódó szócikkek: Rowena de Vitry
bbabri

Jer közel vándor, halld szavam, mely ritkán hallott történetet mesél.

gretus126

A makacsság csak akkor baj, ha a saját érdekeid ellen fordítod.

nykyriana

A legvéresebb háborúkat nem fegyverekkel, hanem az emberi gonoszsággal vívják. Sokkal hamarabb felgyógyulunk bármilyen sérülésből, mint a szavakkal ejtett sebekből a szívünkben.

Cheril

– Olyan vagy, mint egy gyerek, aki a szivárványról ábrándozik.
[…]
– Valóban? Nincs abban semmi gyerekes, ha szeretetre vágyunk.

bbabri

– Épp az imént értesültem róla, hogy a király össze akar minket házasítani.
– Házasság… a seggem.
Rowena csúfolódva tekintett rá.
– Nem értem az összefüggést, jó uram.

Ercsusz

– Éppenséggel nem tartom jó ötletnek, hogy együtt mutatkozzatok.
– Most már elég, Swan. Rowena és én csak barátok vagyunk.
– Én meg a bizánci császár! Nézd, én azt hiszem, hogy…
– Fogd a lantot, és tedd a helyére! – csattant fel Stryder. – Azonnal visszajövök.
– Ajánlom is, különben utánad küldöm Valt… egy karddal egyetemben.
Stryder megrázta a fejét, majd felajánlotta a karját Rowenának.
– Csak semmi összebújás… három lépés távolságra egymástól!
Stryder megpróbált nem reagálni.
– Lehet, hogy kikölcsönzöm, mint gardedámot.
Rowena belekarolt a férfiba.
– Jó választás lenne. Az én társalkodónőm nem aggódik ennyit miattam.

Kapcsolódó szócikkek: Rowena de Vitry · Stryder of Blackmoor · Swan
Cheril

– Nem akarsz szerelmes lenni? Nem akarod érezni az önkívületet, amit Ámor nyila okoz? A reményt, az ígéretet? A fájdalmat, amikor arra gondolsz, hogy a feleséged otthon vár rád?
Stryder vágott egy csúf grimaszt.
– Bolondságokról beszélsz. Az ilyen szerelem nem létezik. A szeretet a kötelességek sora, csak éppen kapott egy szép nevet, hogy könnyebben lehessen elviselni.

Ercsusz

– Honnan tudhatnánk, hogy nem akart ma minket megölni? – kérdezte Val.
– Onnan, hogy akkor már nem élnél – vágta rá Kit olyan arroganciával, mely meglepte Strydert. – Hidd el, nem szoktam hibázni.

MacAllister testvérek sorozat · Összehasonlítás
A kard szövetsége sorozat · Összehasonlítás