A ​betlehemi úton 1 csillagozás

Kindelmann Győző: A betlehemi úton

Hallottátok már a hörcsögkirály hírét, aki a betlehemi istállóban tanúja volt a kis Jézus születésének? Hallottatok már Tüskésről és Szúrósról, akik a karácsonyi jászol tövében a világ legszebb bárányaivá változtak, holott azelőtt mindenki lenézte őket fakó gyapjuk miatt? Hallottátok hírét a kis Jézust megmentő betlehemi verébnek? Ismeritek a Golgotahegy csúcsán nőtt kaktusz történetét, vagy a Genezáreti-tó hangyáinak meséjét? És vajon megsúgta-e már nektek valaki a titkot: miért változik minden hernyó pillangóvá egy hajnalon, s tudjátok-e, hogyan tréfálta meg a róka Első és Utolsó Leót, az édenkert állatainak királyát? Nos ebben a könyvben megtalálhatjátok a választ ezekre a kérdésekre. A mesék és a képek elkalauzolnak benneteket a Biblia világába, hogy feltáruljon előttetek az édenkert, a betlehemi istálló és a Golgota „másik oldala”, vagyis az: hogyan láthatták a történetekben szereplő állatok a világ teremtését, a kis Jézus születését, vagy éppen a kenyérszaporítás csodáját.

Szent István Társulat, Budapest, 2002

Mircsi P
Kindelmann Győző: A betlehemi úton

Nagyon szeretem ezt a mesekönyvet. A mesék fantáziadúsak, és az illusztrációk… Az a „baj” a legtöbbel, hogy annyira meghatnak, hogy kb elsírom magam mindegyiknek a végén. A legjobban a kaktuszos mesét szeretem, de ilyen szempontból az a legrosszabb, a rajzok alapján látom, hogy milyen aranyos kis kaktusz, meg minden, a végén meg már bőgök, mint valami kisgyerek.