Minden ​magyar fotóriporterek atyja: Balogh Rudolf 2 csillagozás

Kincses Károly – Kolta Magdolna: Minden magyar fotóriporterek atyja: Balogh Rudolf

Aranykoszorús fényképészmester, fotóművész, a magyaros stílus néven ismert fotográfiai irányzat egyik megteremtője és legjelesebb képviselője. Fotóriporterként a magyar riportfotográfia egyik legnagyobb hatású művelője volt, fotóművészként úttörő, formateremtő egyéniség. A fotós közélet egyik irányítójává is lett, s jelentős része volt a magyar nyelvű fényképészeti szaksajtó történetében is. A részletes pályakép és lehető teljességre törekvő bibliográfia mellett a Magyar Fotográfiai Múzeumban őrzött hagyaték több, mint 100 képe érzékelteti sokoldalú életművét.

Magyar Fotográfiai Múzeum, Kecskemét, 1998

Gebics>!

Balogh Rudolf képei nem kétséges, hogy öt csillagot érdemelnek. Viszont, ha az egész könyvet nézem, pályájának leírása igen csak lerontja a könyv értékét, vagy inkább az élvezhetőségét. A fő szöveg millió helyen meg van jelölve és apró betűs magyarázatokkal van teleírva minden egyes lap margója. Eleinte még próbáltam elolvasni őket, de egy nagy részük számomra nem tartalmazott lényeges információt, ami meg igen, az simán beépíthető lett volna a szövegbe. Egy agyrém az egész. Néhány oldal után úgy döntöttem, hogy figyelembe se veszem inkább az apró betűs részeket. Na úgy már rendben volt. A képeit pedig nagyon szeretem. Ő volt talán az első fotósunk, aki járta az országot és életképeket örökített meg parasztok, munkások, hétköznapi emberek életéből.