Álom-öböl 101 csillagozás

Kimberley Freeman: Álom-öböl

A Vadvirágok lányai írónőjének világsikerű új regényében két különleges nő életre szóló feladatot kap; megtanulják, hogyan kell elengedni a múltat, hogy átélhessék a jövőt. Egy évszázadon átívelő torokszorító történet két egyedi női sorsról, két szenvedélyes szerelemről, és a rejtélyről, mely összeköti őket.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Athenaeum, Budapest, 2014
528 oldal · ISBN: 9789632933214 · Fordította: Szieberth Ádám
Athenaeum, Budapest, 2014
528 oldal · ISBN: 9789632933467 · Fordította: Szieberth Ádám

Isabella Winterbourne · Matthew Seaward

KönyvMoly_1989>!
Kimberley Freeman: Álom-öböl

Attól függetlenül, hogy imádtam a könyvet és örülök, hogy ezzel a regénnyel zárhattam az évet, a borítótól még mindig ki vagyok borulva, mint a tejesköcsög. Csak én látom úgy, hogy a férfi úgy csinál, mintha meg akarná enni a lányt?? Nem egy meghitt, intim csókot ábrázol a fotó, hanem egy C- kategóriás kannibál portrét… Borzasztó ronda egy ilyen fantasztikus könyvhöz!
Mert magát a könyvet imádom! Az írónő tökéletesen ötvözte a romantikus elemeket némi izgalommal, és a család szeretetével. Alig bírtam letenni, mindkét idősíkot szerettem, és mindhárom nő történetét szívesen olvastam.
Libby és Juliet szála ugyanolyan keserédes volt, mint Isabelláé, bár tény és való, Isabella sokkal mozgalmasabb volt.
A kötet különlegessége, hogy ékszerkészítésről is volt szó benne, ami külön színt adott a cselekménynek.
Ajánlom, mert hiába több, mint 500 oldal, egy pillanatra sem lapos, vagy unalmas, hanem végig fogvatartja az olvasót.

cicus61 P>!
Kimberley Freeman: Álom-öböl

Imádom az írónőt! :) A vadvirágok lányai és az Örökzöld zuhatag is kedvenc és ez is az lett.
Nagyon szeretem a két idősíkon játszódó történeteket és ez is egy ilyen könyv. Sok-sok borzalmon átment Isabelle a régi időben és a jelenben Libby és Julliet is. Az idő sok mindent begyógyít és a két testvér is ezen dolgozik, hogy begyógyítsa a múlt sebeit. Sok kaland, izgalom, humor és romantika van ebben a könyvben és ajánlom mindenkinek.

kocybaba P>!
Kimberley Freeman: Álom-öböl

Kimberley Freemannek specialitása a párhuzamos történetvezetés, mely során két kor, két sors, két történet apránként összefonódik, és meg kell, hogy mondjam, egyszerűen remekel ebben. Mesteri módon vezeti a szálakat, és ahogy kibontakoznak, úgy tárulnak fel a megbúvó hasonlóságok is közöttük. Pedig két teljesen más lélek, más út, mégis majdnem egyazon érzések, egyazon cél. És ezeket mind oly hangulatteremtő, választékosan megírt csomagba burkolják a szavai, hogy szinte mintha az ember maga is részese lenne, ott lenne a szereplőkkel, akármelyikükről is legyen szó. Egyetlen okom, amiért mégsem tudom jobbra értékelni, hogy nem volt meg benne az az erő, mint a Vadvirágok lányaiban. Sem a történetvezetésében, sem a karaktereiben. Valószínűleg ez kevésbé tűnik fel, ha a másik könyve nem hagy bennem ennyire mély benyomást, és nem vagyok vele tisztában, hogy mire képes még. Mindazonáltal ha valaki egy a jelentől messze repítő, kissé rejtélyes családregényre vágyik, aminek boldog vége van, akkor az ne gondolkozzon!

Kimberley Freeman: Álom-öböl

Ez volt még csak a második könyvem Freemantől, de meggyőződésem, hogy ami az ő tollából jön ki, az bizony rossz nem lehet! Mert ahogy ez a nő bánik a szavakkal, ahogy érzelemmel tölti meg a sorokat, és ahogy összefűzi két, egymástól független, ugyanakkor összetartozó nő sorsát, arra nincsen jobb szó, mint a profizmus.
Maga a történet nagyon izgalmas volt. Akárcsak a Vadvirágok lányaiban, itt is két szálon futott a cselekmény (1901-ben és 2011-ben), de míg az előbbi kevésbé (újrakezdés, szerelem, vadvirágos táj), addig az utóbbi sokkal borúsabb (gyász, reménytelenség, harag, bűntudat) hangulatú. Ennek ellenére mégsem éreztem azt, hogy nyomasztana. Az írónő ugyanis – szokásához híven – apránként, fejezetről fejezetre bontogatta a szálakat, és derített fényt a titkokra: egy kis információmorzsa itt, egy elejtett mondat ott, és már csak azt vettem észre, hogy elolvastam újabb 50 oldalt.
Érdekes módon ebben a kötetben a 2011-ben futó szál jobban megfogott, mint az 1901-ben játszódó. Izgalmas volt Isabella élete is, és megértettem a gondolatait és a tetteinek miértjét, de néha úgy éreztem, hogy úgy viselkedik, mint egy őrült. spoiler Ezzel szemben Libby sokkal közelebb került a szívemhez, tetszett a határozottsága, a hűsége spoiler és a gondolkodásmódja.
Ha ki kellene emelnem egy negatívumot a történetből, akkor azt mondanám, hogy a végén Isabella életének lezárása egy kicsit gyorsra sikeredett. Szívesen olvastam volna még néhány oldalon keresztül, hogy a kihajózás után mi történt, spoiler és Isabella folytatta-e az ékszerkészítést.
Bátran ajánlom a könyvet a romantika és családregény szerelmeseinek!

Kimberley Freeman: Álom-öböl

Gyönyörű mondatokba foglalt tartalmas történet szerelemről, gyászról, megbocsátásról, haragról, önvádról, reménytelenségről, újrakezdésről……
Két külön történet, 110 év különbséggel, párhuzamosan, egymás mellett futtatva, megfelelő egyensúlyban tálalva.
Hajnal 3ig olvastam, és nem bántam egyetlen percét sem. Sajnos kölcsön példány, de be kell szereznem egy sajátot is, mert biztos újraolvasós lesz :)

White13>!
Kimberley Freeman: Álom-öböl

Kellemes történet volt, ami kellő mennyiségű szirupot tartalmazott, nekem nagyon tetszett. :) A történet két szálon fut, az egyik 2011-ben, a másik 1901-ben kezdődik. A 20. századi történetet erősebbnek éreztem. Isabella története jóval kalandosabb, izgalmasabb és érdekesebb volt, míg Libbyé és testvéréé kevésbé. Ezért vontam csak le a fél csillagot. Illetve azért, mert a végét összecsapottnak éreztem. Vagy legalábbis a többi részhez képest kevésnek. Jó lett volna, ha bővebben kifejti az írónő.
A borító nekem tetszik, tökéletesen passzol a történethez. :)

tavida>!
Kimberley Freeman: Álom-öböl

Imádom ezt az írónőt!!!Hasonló felépítésű a történet mint az előző regényében,itt is 2 ember története fut párhuzamosan csak több évtized,itt több mint egy évszázad különbséggel.A következő könyvre is vevő leszek:)
Isabella története izgalmasabb volt számomra,de nagyon jól passzolt Libby történetével.
„Szerelem,titkos és a megbocsátás ereje….”

tramuntana>!
Kimberley Freeman: Álom-öböl

Kimberley Freeman csodálatosan ír és ez megfigyelhető ebben a regényében is. Fantasztikusan vezeti a szálakat és mutatja be a szereplők érzéseit. Számomra itt a jelenben futó történet nem volt elég érdekes, illetve hiányoltam a tőle megszokott erős, de szerethető női karaktereket. Libby teljesen antipatikus volt, nem tudtam szurkolni a boldogságáért, Isabella egy fokkal közelebb került hozzám, de neki is megkérdőjelezhető volt néhány megnyilvánulása spoiler Nem bánom, hogy elolvastam, de eddig ez volt számomra az írónő leggyengébb regénye. Sajnálom, hogy a terjedelme ellenére ez a történet most nem tudott annyira elvarázsolni.

Evika82>!
Kimberley Freeman: Álom-öböl

Mindkét szálon futó cselekmény tetszett, bár Libby-ről és Julietről szívesebben olvastam volna többet is. Igaz, hogy szerettem Isabella részeit, drukkoltam neki, hogy révbe érjen, de az ő történetének vonala kicsit elnyomta Libby-ékét…
Szerintem fogok még az írónőtől olvasni, hiszen szépen ír, és szerethetőek a szereplői.

Nushi>!
Kimberley Freeman: Álom-öböl

Eleinte nem szerettem a könyvet mert, nagyon férfiközpontú volt a világ amit bemutatott. Utána nagyon megszerettem. Természetesen a múltban játszódó szál sokkal jobban tetszett mint a jelenkori. Sosem szerettem a családi civakodást.

Sippancs P>!

– Egy babakarkötő – állapította meg végül.
– Miért nevezte Seaward kincsnek?
Libbynek eszébe jutott, amit Emilytől hallott: hogy Isabella Winterbourne-nek meghalt a kisbabája.
– Olyasmit is őrizhet az ember kincsként, ami pénzben mérve nem képvisel nagy értéket – mondta, és gyengéden megtapogatta a korallszemeket.

_Timi>!

-Néha aggódom, hogy valami baj van a szívemmel.
Matthew nem felel. Úgy tűnik, beéri azzal, hogy csöndben ül és várja, hogy Isabella folytassa.
-Lehet, hogy összetört – mondja Isabella. – Nem úgy, ahogy általában képzeljük, hogy meghasad a közepe, hanem úgy, mint egy óra, amit levettek a kandallópárkányról, durván szétszedték, majd otthagyták a darabjait a padlón. Úgy van összetörve, hogy soha többé ne működhessen jól.

Kapcsolódó szócikkek: Isabella Winterbourne · Matthew Seaward
Sippancs P>!

– Rettenetes dolog, ha elveszítünk valakit, akit szeretünk, de a nap újra kisüt, higgye el.
– Az nem lehet. – Isabella kezd kételkedni a férfiban. Hiszen neki csak a felesége halt meg, nem a gyereke! Mit tudhat ő a fájdalomról?
Mr. Harrow keresi a szavakat. A hajó éppen meglovagol egy hullámot. Összekoccannak a fölakasztott kanalak. A férfi végül megszólal:
– Az efféle bánat nem csak meghorzsolja az embert, hogy aztán szépen elmúljon. Hanem elpusztít mindent, és az az egyetlen visszaút, ha kőről kőre újjáépítjük, amit lerombolt. És az embernek néha nincs ehhez energiája vagy kedve, és csak ül a romok között, várva, hogy valami megváltozzon. De nem változik meg semmi, ha nem állunk föl, és nem szedegetjük össze a szétgurult építőköveket.

Kapcsolódó szócikkek: gyász
Odilia>!

Isabella a kora hajnali szürkületben ébred. Dohányfüst aromás szaga lengi be a szobát. Matthew a keskeny ablaknál állva pöfékel a pipájával, a parázs egy pillantra megvilágítja az arcát. Isabella szaporán pislogva szoktatja a szemét a sötéthez. Matthew arckifejezése valahogy olyan békésnek hat. Ez az ember nem akar ártani neki. Ő az életében a sötétséget bevilágító jelzőfény.

12. fejezet

Sippancs P>!

Libby úgy érezte, mindjárt ledöntik a lábáról a heves, mindent elsöprő érzelmek: a gyász, a bűnbánat, a mardosó szeretet, a jéghideg önvád. A Mark halála óta eltelt napokban néha eszébe jutott, hogy miért is él ő még egyáltalán. Miért nem végzett vele a fájdalom? Képtelenségnek tűnt, hogy ennyire rosszul érzi magát, és nem hal bele.
De azért ment tovább. Belül össze volt törve, de a testét még tudta mozgatni, és lélegzett is.

Kapcsolódó szócikkek: gyász
tramuntana>!

Önmaga árnyéka lett, de most kezd újra kiteljesedni. Egy pillanatra pánik vesz erőt rajta: ezt azt jelentené, hogy múlik a gyász? Jaj, csak azt ne! Nem akarja, hogy valaha is elmúljon, hiszen ha már nem gyászolja Danielt, akkor talán már nem is szereti

Kapcsolódó szócikkek: Isabella Winterbourne
Odilia>!

A nő fehér bőre vakítóan ragyog az erős napfényben. Halványkék ruhája nedvesen tapad a bokájára. Ha az égboltra néz, megfájdul a szeme; mintha belátna a kozmosz végtelen íve mögé. Csupasz lába alatt csikorog a homok. A cipőjét elnyelte a tenger – ahogy az összes holmiját is, meg a férjét. Odaveszett minden, pörögve-forogva süllyed egyre mélyebbre a hideg, sötét, sós vízben. Minden, kivéve a ládát, amelyet a nő maga után vonszol a homokban.

Prológus

Kapcsolódó szócikkek: Isabella Winterbourne
_Timi>!

A férfi a szemébe néz. Eltelik egy pillanat, aztán még egy, és egyre hosszabbra nyúlik. Kisiklik a kezük közül az idő. Isabella nagyon is érzi a férfi közelségét, az olaj-és tengerszagot, a sötét szempár rászegeződő tekintetét.

Kapcsolódó szócikkek: Isabella Winterbourne · Matthew Seaward