Bania, ​a pokoli futár 2. (Bania, a pokoli futár 2.) 41 csillagozás

Kim Young-Oh: Bania, a pokoli futár 2.

A fiatal Kongot nagy fontosságú küldetéssel bízzák meg, Bania pedig elhatározza: kiszabadítja Meit elrablói fogságából, és a szörnyek ellen szörnyek segítségével veszi fel a küzdelmet! A Gaya Sivatagi Postahivatal futárai egyetlen elvet ismernek: „Gyorsan. Precízen. Megbízhatóan.” Baniát, a társaság leglököttebb és legügyesebb tagját semmi sem akadályozhatja meg küldetése teljesítésében: legyen szó akár ritka műtárgyak kézbesítéséről, akár arról, hogy egy elveszett fiút visszavigyen édesanyjához – ő már száguld is háború sújtotta sivatagokon, titokzatos erdőkön át, és ügyessége, testi adottságai, merészsége és humora segítségével bármi áron célba ér!

Fumax, Budapest, 2007
188 oldal · ISBN: 9789638760609 · Fordította: Puller István · Illusztrálta: Kim Young-Oh

Dorka50 P>!
Kim Young-Oh: Bania, a pokoli futár 2.

Hasonló az első részhez. Véres nagyon, de van benne humor is. Az nagyon tetszik, hogy többféle „küldetés” van így nem nagyon lehet megunni. Elég változatos és mindig úgy van vége, hogy érdekeljen a következő rész…

diamondfox P>!
Kim Young-Oh: Bania, a pokoli futár 2.

Mei menő, bár egy mocskos tsundere a legrosszabb fajtából – ha nem viszi túlzásba, akkor egye-fene, meg fogom szeretni. Aztán ez a rengeteg kutya…? Nem értem :D Annyira sablonos volt ez a Cukis rész nekem, kicsit fájt – de jót röhögtem azért rajta. Jó, hogy a sok vér mellett megfér a humor is. Csak egyelőre nem látok semmilyen történetet, amiről szólna ez az egész. Csak pár kalandot fog elmesélni amúgy is?

Dombi_Petra>!
Kim Young-Oh: Bania, a pokoli futár 2.

Ez a kötet is tetszett. Az első résznél jobb volt. Több történés, izgalom volt benne :)

Nympha17 P>!
Kim Young-Oh: Bania, a pokoli futár 2.

Imádom Bania humorát, és hogy közben tökéletesen megfér mellette a komoly a történet.
A szerző ajánlása a végén nagyon tetszett :)

LiaLia>!
Kim Young-Oh: Bania, a pokoli futár 2.

Folytatódnak az emberi és egyéb szörnyekkel a harcok. „Az anyai kérés” fejezetei, főleg a vége megrendítő. A kötet utolsó fejezete elég érdekes és misztikus történetbe kezd, kíváncsi vagyok mi a folytatás. A tevék még mindig nagyon jók :-)

Viichaan>!
Kim Young-Oh: Bania, a pokoli futár 2.

Mi a titka a Bania-nak? Egyszerre halálosan komoly, de mellette a humorral oldja a feszültséget. Nagyon részletesen van ábrázolva minden és így még élethűbbé teszi a történetet.

Bania, a pokoli futár sorozat · Összehasonlítás