A ​tisztánlátó (Clarity 1.) 286 csillagozás

Ne hunyd be a szemed.
Kivéve akkor, ha a sötét valóságot már nem tudod elviselni.

Cape Cod turisták által kedvelt városában, Eastportban él egy csodabogár família. Az én családom. Én tisztánlátó vagyok. A bátyám médium. Anyánk telepatikus képességekkel bír. Míg a turisták odáig vannak értünk, a városban az emberek inkább lesajnálnak minket. Bár egy impozáns viktoriánus házban élünk, házi kísértetünk még sincs, és otthonunk földszintjén rendeztük be spirituális vállalkozásunkat: családi jósdánkat.

Eredeti mű: Kim Harrington: Clarity

Eredeti megjelenés éve: 2011

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633733448 · Fordította: Vince Judit
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633733455 · Fordította: Vince Judit

Clarity "Clare" Fern · Gabriel Toscano · Periwinkle "Perry" Fern · Justin Spellman · Starla Fern

Nikolett0907 P
Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó

Erről a könyvről semmit nem tudtam, csak a borítója miatt vettem meg anno.
Aztán elolvastam a fülszöveget és úgy gondoltam, ha van benne misztikum csak nem lehet rossz.
Most, hogy túl vagyok rajta, azt kell írjam tényleg élvezhető volt, van benne annyi csavar, hogy az érdeklődést fenntartsa, de olyan „egyszer” olvasható könyvnek tartom.

vIVIv
Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó

Nem egy egetrengető könyv, de ha van az embernek néhány szabad órája, akkor remek kikapcsolódást tud nyújtani.
A főszereplő csaj jelleme nagyon bejött. Kiáll ha kell saját magáért, nem szívbajos, bírtam a beszólásait :D
Ez a családi vállalkozás mondjuk,hogy elmegy, kicsit bugyuta, de végül is mindegy. De az anyuka karaktere elég bénán lett ábrázolva. Milyen anya az olvan, akinek fel sem tűnik az, hogy spoiler
Viszont a két srác cuki, bár nekem inkább Justin a szimpi annak ellenére amit tett, de mégis spoiler
Kicsit komolytalannak tűnt, hogy bevonták a gyerekeket a nyomozásba, sőt teljesen olyan volt spoiler
A borító régen is tetszett és ez most sem változott. :)

Orsi999
Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó

Erről a könyvről eddig nem sokat halottam, szinte semmit. Pedig a borítója nagyon szép és azért a fülszöveg is eléggé fel tudja kelteni az ember figyelmét.
Maga a történet egyszeri olvasásra teljesen megfelel. Nem kell, egy nem tudom milyen nagy világmegváltó könyvre számítani. Rövid könyv és nagyon gyorsan lehet vele haladni. Meg persze van benne egy kicsi csavar, ami elég jól fenntartja az érdeklődést.

Navi
Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó

Számomra most izgalmas volt. Tegnap kicsit kétkedve vettem kézbe, nem is annyira fogott meg, ma viszont ledaráltam :) Pörgős, fordulatos, kicsit romantikus, kicsit pszicho. Megmondom a tettes felett én elsiklottam, teljesen más irányba ment el a vezérhangyám. Így meglepetés volt a vége. Így visszagondolva már minden összeáll, de közben annyira sodortak az események, hogy nem volt időm gondolkozni. Érdekes a Fern család. Sajnálom, ugyanakkor becsülöm és tisztelem őket az elvégzett munka miatt. Carla és Perry élete nem fenékig tejföl. Kíváncsi lennék, mire utalt Maslov azzal, hogy jobb, ha nem ismerik.
Gabrieléket sem irigylem, én egyébként neki szurkolok, nem Justinnak. Ha valaki egyszer képes volt megtenni, nem tudom, megbocsátanék-e. Perry meg hozta az összes rossz lépést, amit csak el lehet képzelni.
Jó volt, kerek egész. Nem bántam meg, sőt :)

Julos
Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó

Könnyed, aranyosnak mondható, nem szokványos krimi, jól felépített gyilkossággal, szerelmi háromszöggel és egy egészen kedvelhető főszereplővel.
Bár különösebben nem fogott meg, és újraolvasni sem fogom, tetszett, legalábbis kikapcsolódásnak tökéletes volt.

(Viszont a fordítás nemvolt az igazi: hány tizenéves lányt lehet manapság találni,aki kiejti a száján a „tökfej” szót?)

Hópárduc P
Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó

Amikor elkezdtem olvasni a könyvet, nem gondoltam volna, de nagyon megtetszett! :)
A történet izgalmas és fordulatos. Nem utolsó sorban pedig haladós is, már alig vártam, hogy a könyv végére érjek és kiderüljön minden. :)
Enyhe romantikus szál is megjelenik benne, ami nem rontja el. :)
Szereplők kedvelhetőek.
Könnyed olvasmányra kell számítani, nem eget rengetőre….

DarknessAngel
Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó

Nagyon tetszett. Tényleg egy könnyű, kellően érdekes és izgalmas történet.
A különleges képességekkel megáldott emberek nálam mindig nyerők, úgyhogy itt sem volt ezzel semmi baj :)
Clarity szimpatikus, talán itt-ott kicsit… gyerekes, fura? Nem is nagyon tudom, de helyenként picit zavart a viselkedése. És ez a csomó srác, akik csak úgy zsongnak körülötte… E téren elég népszerűnek tűnt :D
A krimis szál se volt valami nagy robbanás, de nekem tetszett. Fiúk terén nem igazán tudom, ki jött be jobban. Valahogy nem volt elég idő megismerni őket.
De, lényeg, hogy tetszett. Pont erre volt most szükségem.

Felixa P
Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó

Egy jó történet mindig olvastatja magát. Ez ennél a könyvnél is tökéletesen beigazolódott. Egyszerre érdekfeszítő, misztikus és izgalmas. Clarity szimpatikus karakter, de összességében az egész család a képességeikkel rokonszenvesek. A történetben leginkább az tetszett, hogy eléggé pallérozza az olvasó fantáziáját. Lendületes, gyorsan olvasós továbbá számomra figyelemfelkeltő könyvélmény volt.

Lanore P
Kim Harrington: Clarity – A tisztánlátó

Rövid kis könyv, pörgős, gyorsan olvasható, jó stílussal, és egy adag spirituális beütéssel. Nem vártam tőle nagy csodákat, de jobb volt, mint amire számítottam. Az alaptörténet tetszett, bár tény, hogy elég valószerűtlen volt, hisz tulajdonképpen tini karakterek váltak nyomozóvá, rendőrré egy gyilkossági ügyben, aminek 16 évesen a közelébe sem kellene kerülniük. Clarity szimpatikus volt, tetszett a határozottsága, igazán belevaló lány, de a fiúk közti őrlődéséből lehetett volna kevesebb. A tettes álmomban sem jutott volna eszembe, nem is gondoltam rá, de talán ez volt az egyetlen kiszámíthatatlan dolog, a többi elég egyértelmű volt. Kíváncsi vagyok, mit lehet még kihozni ebből, biztosan el fogom olvasni a következő részt is, bár nem várom tűkön ülve :)

Marcsi P

Hát, hát, hát…
Nagyon gyorsan ki lehet olvasni, mert vastagok a lapok és kb. 250 oldal a könyv. Egyszerű a nyelvezet, olvastatja magát a könyv, de olyan semmilyen.
Nem mondanám, hogy bárki is belopta magát a szívembe vagy hogy izgultam a szereplőkért, mert valahogy az egész sablonos volt… Eleve nem értettem, hogy egy gyilkosság nyomozására, egy turistaközpont polgármestere miért kérne fel egy kéteshírű 16! éves tisztánlátót. De hogy az egész nyomozás három 18 éven alulira bízzák… :S Ne már… Az viszont tény, hogy az utolsó 10 oldalig fogalmam nem volt, hogy ki az elkövető, ami ügyes, hisz nem volt annyi szereplő mozgatva.

Már majdnem azt hittem, hogy végre ez sima egykötetes történet, de persze kiderült a végén, hogy sorozat… -.-" Aztán ki tudja, lehet ez még csak egy bemelegítő történet volt és a következő részek picit jobbra sikerülnek.

csak nekem tűnik úgy mintha UFO-t photoshop-oltak volna a borítón szereplő csajból? o.O

– Akkora barom vagyok!
Elgondolkodva bólintottam.
– Folytasd…

Kapcsolódó szócikkek: Clarity "Clare" Fern
Klaudia_Kispál P

– Senki sem lát a jövőbe – szólt közbe anya, és odaállt mellém. – Szabad akarattal rendelkezünk, a jövőnk pedig a percenként meghozott döntéseink hozadéka.

Kapcsolódó szócikkek: Starla Fern
Cheril

– Igen, gyakran járok ide. Honnan tudod?
– Meg sem nézed az étlapot.
Elmosolyodtam, és a fejemre böktem.
– Épp most futom át.

Cheril

Mégis mi a csodát csinálok? Minek próbálgatom a ruháimat? Meg akarom hódítani a fickót, aki dilisnek hisz?

Gαbicusz

Azt kívántam, bárcsak olyan hirtelen elmúlnának az érzelmeim, mint ahogy azt kifelé mutattam. De hát nem így volt.

Sheila_7

Az étlap felé böktem az állammal. – Melyik néz ki a legjobban?
Rám kacsintott.
– A pincérlány.

Sheila_7

Belépett a hallba, és körülnézett.
– Csak néhány percig voltunk itt, mikor elvittük tőletek Jonit. Nem volt lehetőségem szétnézni. – Elhallgatott. – Másra számítottam.
– Mégis mire számítottál? Mennyezetről lecsüngő voodoobabákra?
Elvigyorodott.
– Egyre biztosan, amelyik hasonlít rám.
– Azt az ágyam alá rejtettem.

Gαbicusz

– Megbántottalak. Szeretlek, és mégis megbántottalak. Még most is látom a fájdalmat a szemedben. Látom, valahányszor rám nézel.

Sheila_7

A srác mozdulataiból csak úgy áradt a magabiztosság, a testéből pedig a tűz. Farmerja lógott a csípőjén, fekete pólója viszont izmos felsőtestére feszült. Ahogy elhaladtak a bokszunk mellett, rajtam felejtette sötét szemét, és egy apró mosolyt küldött felém. Én meg ott helyben majdnem elolvadtam.
– Ezt nevezem én az étterem specialitásának… – mormoltam.
– Miatta vagyok itt – szólalt meg Nate.
Felvontam a szemöldökömet. – Nem is tudtam, hogy újabban már két kapura játszol, mindenesetre jó az ízlésed.

Clarity sorozat · Összehasonlítás