Kezünkben ​az egészség 6 csillagozás

Kim da Silva: Kezünkben az egészség Kim da Silva: Kezünkben az egészség

A Mudrák az életerőnkkel való kommunikáció, az ujj reflexzónáinak stimulálása által. A módszer mindenkinél alkalmazható, különösen hatásos nehezen tanuló gyermekek, idős emberek számára, akik keveset mozognak, betegeknek, hogy gyorsabban talpraálljanak, illetve mindenkinek, aki meg akarja őrizni egészségét.

Bioenergetic, Budapest, 2018
194 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632913063 · Fordította: Ghimessy Csaba
Bioenergetic, Budapest, 2015
Bioenergetic, Budapest, 2009

pannik>!
Kim da Silva: Kezünkben az egészség

Kim da Silva: Kezünkben az egészség A mudrák: az életerőnkkel való kommunikáció az ujj reflexzónáinak stimulálása által

Talpreflexológiára kezdtem el járni és ez a könyvecske a reflexológussal történő első találkozásunk előtt talált rám. Elkezdtem olvasni, nagyon érdekeltek a kezünk reflexzónái, hiszek benne, hogy tehetünk magunkért ilyen alternatív gyógymódok megismerésével és alkalmazásával.
A könyv jó, összegyűjti a reflexpontokat (bár ezekről én szívesen olvastam volna még ennél is részletesebben), leírja milyen betegségek esetén mely pontokat érdemes stimulálni és hogyan. Ez a legfontosabb, képekkel ábrázolja a mudrákat (gyógyító kéztartások a reflexpontok érintésével) és leírást is ad hozzájuk, így könnyedén ki lehet próbálni és el lehet kezdeni alkalmazni akár a hétköznapokban egy orvosi rendelőben ülve, vagy a villamoson utazva.
Ajánlom a téma iránt nyitottaknak, én biztosan tovább fogok olvasni a témában és a számomra releváns mudrákat használni fogom.

eeszter>!
Kim da Silva: Kezünkben az egészség

Nagyon tetszett a könyv konkrétsága, és az, hogy egyértelműen összekapcsolta a különböző testi tüneteket a megfelelő kéztartásokkal. Jó abba belegondolni, hogy még egy plusz módszer lehet a „tarsolyunkban”, amivel segíthetünk magunkon.

Kimmuriel>!
Kim da Silva: Kezünkben az egészség

Egészen jónak mondható a témával kapcsolatos könyvek között! Nagyon szimpatikus, hogy egyértelműen definiálja a kéz egyes területeit, esélyt sem adva a félreértésekre. Ráadásul változatos, egymással jól kombinálható módszereket ajánl.