Semmi ​sem lehetetlen 6 csillagozás

Kalandok az Everesten
Kilian Jornet: Semmi sem lehetetlen

„Mindig most van a legjobb pillanat”
Kilian Jornet egész élete arról szól, hogy az emberi teljesítőképesség határait feszegeti. Rengeteg sérülést szenvedett, hatalmas veszélyeknek tette ki magát, és olyan rekordokat ért el, amelyekkel az egész világot ámulatba ejtette. Látszólag könnyedén vitte véghez mindazt, ami addig mindenki más számára lehetetlennek tűnt. De mindez nem a véletlen műve: már gyermekkorától kezdve edzette magát fizikálisan és mentálisan egyaránt, és minden erőpróbára nagyon komolyan felkészült. Nem csak a sikerre, a kudarcra is.
Teljesítményével átírta mindazt, amit az emberi tűrőképesség határairól gondoltunk. Bátor, sőt néha már vakmerő tetteit, mint a Mount Everest kétszeres meghódítása, nehéz lenne utána csinálni.
A Semmi sem lehetetlenben Kilian megosztja velünk az évek során összegyűlt őszinte és életszerű tapasztalatait. Példájával arra buzdít, hogy valósítsuk meg álmainkat, fussunk szenvedéllyel és szabadon, de legfőképp érezzük jól magunkat a hegyekben.

GABO, Budapest, 2021
256 oldal · ISBN: 9789635660582 · Fordította: Ungvári Ildikó, Mokány Lajos
GABO, Budapest, 2020
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634069355 · Fordította: Ungvári Ildikó, Mokány Lajos

Attila_Makkai>!
Kilian Jornet: Semmi sem lehetetlen

Futóként annyira bosszantó, hogy kb. oldalról oldalra új helyeken jár és egy átlag embertől eltérően hihetetlen sok hegyet/versenyt megtapasztal/megnyer. Irigységből írtam :) A könyv maga nagyon sokat ugrál ide-oda, néha nehéz követni, de van amikor nagyon szépen viszi az olvasót egy-egy történet. A vége kifejezetten magával ragad.

virezma>!

Megkeresem a nehézséget, és magamhoz ölelem.

virezma>!

Én odafent, a hegyekben találok vigaszt a fájdalmamra. A halál az lenne számomra, ha nem mehetnék oda többet.

virezma>!

Észrevettem, hogy a szívem mindig olyan hegyekhez vonzott, amiknek nem volt nevük, és újra át akarom élni azt az érzést, amelyet nem tudok szavakba önteni.

virezma>!

Amíg egy lavina, egy szikla vagy az öregség el nem ragad, mindig hegyet fogok mászni, és addig mozgok, míg a testem már nem képes követni az elmém parancsait.

virezma>!

Amikor kérdéses szituációba kerülsz, képesnek kell lenned arra, hogy uralkodj az érzéseiden, akár meg is szüntetni őket, és hagyni, hogy az értelem és az ösztönök cselekedjenek.

virezma>!

Minden hegynek olyan formája van, mint annak, aki meg akarja mászni.