Such ​a Fun Age 20 csillagozás

Kiley Reid: Such a Fun Age Kiley Reid: Such a Fun Age Kiley Reid: Such a Fun Age Kiley Reid: Such a Fun Age Kiley Reid: Such a Fun Age Kiley Reid: Such a Fun Age

A ​striking and surprising debut novel from an exhilarating new voice, Such a Fun Age is a page-turning and big-hearted story about race and privilege, set around a young black babysitter, her well-intentioned employer, and a surprising connection that threatens to undo them both.

Alix Chamberlain is a woman who gets what she wants and has made a living, with her confidence-driven brand, showing other women how to do the same. So she is shocked when her babysitter, Emira Tucker, is confronted while watching the Chamberlains' toddler one night, walking the aisles of their local high-end supermarket. The store's security guard, seeing a young black woman out late with a white child, accuses Emira of kidnapping two-year-old Briar. A small crowd gathers, a bystander films everything, and Emira is furious and humiliated. Alix resolves to make things right.

But Emira herself is aimless, broke, and wary of Alix's desire to help. At twenty-five, she is about to lose her… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Putnam, 2019
320 oldal · ASIN: B07QLJ7VTN

Dóri_6 P>!
Kiley Reid: Such a Fun Age

„I think it best we went our separate ways, and that those paths never crossed again.”

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel és a karakterekkel kapcsolatban is, ahogy olvasás közben is azok voltak végig.
Őszintén szólva, egyáltalán nem tudtam megmondani, hogy mit fog kihozni a szerző a történetből, fogalmam sem volt, hogy mire számítsak 1-1 fejezet előtt vagy éppen a könyv végén.
A könyvben három főbb szereplő mindennapjait ismerhetjük meg, akiknek élete érdekes módon fonódik össze.
A 25 éves Emira önbizalomhiánnyal és megélhetési gondokkal küzd, miközben próbálja kitalálni, hogy mit is szeretne kezdeni az életével.
Alix egy kétgyermekes édesanya, aki sikeres blogot vezet, könyvet ír és tanácsokat ad nőknek. Emira az ő nagyobbik lányára vigyáz.
Egyik késő este Alix váratlanul felhívja Emirát, hogy vigye el a kislányt a közeli szupermarketbe, ahol aztán elérkezünk a bonyodalomhoz, mert Emirát származása és bőrszíne miatt megvádolják azzal, hogy elrabolta a gyereket.
Itt ismerkedünk meg harmadik karakterünkkel, Kelleyvel, aki videóra veszi az eseményeket.
A cselekmény ezután indul be, és ahogy haladunk előre a történetben, számtalan meglepetés, érdekes fordulat ér minket.
A karakterek nem voltak szimpatikusak, de végigigondolva az egész cselekményt, szerintem az írónő nem is szerette volna, hogy megkedveljük őket. Sőt.
Emira rideg, Alix és Kelley pedig nem biztos, hogy olyanok, amilyennek elsőre tűnnek.
A könyvben a rasszizmus mellett az influencerek élete, a közösségi média és hatásaik az emberekre is szerepet kapnak. Őszintén megmondom, én nem követek influencereket, számomra a legtöbben nem hitelesek, folyamatosan ellent mondanak önmaguknak és mindent mutatnak, csak a valóságot nem, ez ebben a könyvben is remekül megjelent.
A vége bennem olyan érzést keltett, mintha valami hiányozna, és nem kaptam volna megfelelő lezárást, de nem tudom megmagyarázni, hogy mit szerettem volna még.
Összességében nem volt rossz könyv, könnyen lehetett vele haladni, fontos témákat boncolgat, azonban számomra nem lett kedvenc.

pufirizs>!
Kiley Reid: Such a Fun Age

értem, de nem értem. vagyis gondoltam, hogy nem értem, de miután őrlődtem rajta egy hetet, most már értem azt is. mármint hogy miért lett ekkora siker, annak ellenére, hogy szinte az összes karakter ellenszenves és kicsit buta, túl van írva a történet és a vége is fura.
van valami ebben a könyvben, ami briliánssá teszi. úgy szól az egész a rasszizmusról, hogy annak ellenére, hogy a teljes cselekmény egy alapvetően faji megkülönböztetésen alapuló eseménnyel indul és arra építkezik, nem nyomja az arcodba, nem válik propagandává az egész, nem foglal állást, nem ítélkezik.
persze, tök felháborító, hogy egy afroamerikai nőt emberrablással vádolnak a szupermarketben, amikor késő este egy fehér kislánnyal látják, de a hangsúly közel sem ezen volt, hanem az apró megmozdulásokon, a karakterek jellemvonásain. amihez figyelned kell, hogy felfedezd. hogy nem feltétlen rasszistább a fekete nőt feltartóztató biztonsági őr, mint az őt alkalmazó, fontos ügyekért látszólag teljes erőbedobással küzdő Alix. és ezt lényeges lenne felfedeznünk a mindennapjainkban is. abszolút téves fogalmat alkotunk a rasszizmusról, és ennek kitűnő tükröt mutat ez a könyv.

pufirizs>!

Emira didn’t mind reading or writing papers, but this was also mostly the problem. Emira didn’t love doing anything, but she didn’t terribly mind doing anything either.

Népszerű triviák

Suba_Csaba P>!

A Goodreadsen a debütáló regény kategóriában a 2020-as év legjobbjának választották az olvasók.

[www.goodreads.com]

Kapcsolódó könyvek: Kiley Reid: Such a Fun Age