Pillantásnyi ​varázslat (Disney - A Sohalányok 1.) 12 csillagozás

Kiki Thorpe: Pillantásnyi varázslat

Négy igazi lány a tündérek világában

Sós víz illata, enyhe tengeri szellő, és egy tündér csengettyűhangú kacagása – ennyiből sejtheti csupán Kate, Mia, Laney és Gabby, hogy valami varázslatos történik velük.
A négy barátnőt hétköznapjaikból egy szempillantás alatt a legcsodálatosabb helyre repíti valami – Sohaországba, amely a tündérek és hableányok otthona… és immár a négy elveszett lányé is. A lányok még várnának az indulással, de Clarion királynő és Csingiling rájöttek, hogyan juthatnának haza.
Véget ér vajon Kate, Mia, Laney és Gabby fantasztikus kalandja még azelőtt, hogy igazán elkezdődhetett volna?

Eredeti cím: In a Blink

Eredeti megjelenés éve: 2013

Manó Könyvek, Budapest, 2021
124 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635840564 · Fordította: Morcsányi Júlia · Illusztrálta: Jana Christy

Nikolett0907 P>!
Kiki Thorpe: Pillantásnyi varázslat

„Messze jól ismert világunktól, az álmok távoli tengerén van egy sziget, a neve Sohaország.”

A fenti idézettel kezdődik ez a történet, amelynek talán a legszebb mondatát le is írtam. Négy lány, akik egy kis varázslatnak köszönhetően Sohaországba keverednek. Négy karakter, akiknél idegesítőbbel még nem találkoztam, pedig jó pár éve olvasok meseregényeket. Egyik szereplő sem tudott a szívemhez közel férkőzni, de még csak a közelébe se jutni. Hol nyávogtak, hol buta kérdéseket tettek fel, arról már nem is írnék, ahogyan lereagálták az egész eseményt.

Tündérek tekintetében is kiborító ez a paletta. Csingiling az egyetlen, akivel együttéreztem, bár a karakterét teljesen kifordították. És én balga megvettem a következő kötetét is ennek a sorozatnak, már most fogom a fejem, hogy milyen kalandra számíthatok éppen.

A pozitívuma – mert még ennek a kötetnek is van – a gyorsan olvasható és hamar felejthető szöveg.
Kár érte.

Manó Könyvek, Budapest, 2021
Detty89 P>!
Kiki Thorpe: Pillantásnyi varázslat

Nesze semmi, fogd meg jól! Ha őszinte akarok lenni, semmiről nem szólt igazán a történet, még csak tanulságok sem voltak benne, mint egy átlagos Disney kötetben. Tény, a célcsoport nem én vagyok, a kicsik biztos élvezni fogják ezt az aprócska könyvet!
A borító nagyon szép, az illusztrációk feldobják a lapokat, a rövid fejezetek pedig olvasásra sarkallnak.
Amit hiányoltam, az a gyerekek jellemvonásai. Négyen vannak, de a nevükön túl semmit nem tudunk meg róluk.
Kikapcsolt, jó volt újra tündérek között repkedni, biztosan elolvasom a folytatást! :)

Caledonia_Valley P>!
Kiki Thorpe: Pillantásnyi varázslat

„Bár megnyerő a külsőd, de kőszívet takar…”

Jelen esetben felültem a csodaszép borítónak és Sohaország ígéretének…
Nem tudtam szeretni a történetet. A szereplők mind egy szálig idegesítőek, a cselekmény elég csacska. A Sohaországról és tündérekről eddig megtudott információkat kicsavarja, átírja, megmásítja; Csingiling idegesítő (pedig én nagyon szeretem a karakterét), ellenséges, mogorva. Bár nem csodálom tulajdonképpen, tekintve milyen bugyuta lányokat sodor a szigetre az a titokzatos erő, amiről nem is tudunk. Nem tudom, hogy a második kötetbe belevágjak-e, ez a történet valóban nagyon pici olvasóknak szól, értsd. egy felnőttnek felettébb fájdalmas és azt sem menti meg a szememben, hogy az oly hőn szeretett világban játszódik, tekintve, hogy az író elég sajátosan értelmezi a világot. Ezer minőségibb kötet van a piacon.
A borító azonban élőben még az itt látottnál is gyönyörűbb, hogy ne csak rosszat mondjak. ^^

Homolya_H_Tímea P>!
Kiki Thorpe: Pillantásnyi varázslat

Egy eseménytelen, unalmas bevezetése a sorozatnak. Elmarad benne a tanulság, pedig lehetett volna, csak az írőnő elvétette.
Szeretem Csingilinget, de ezért kár volt :-(

AnnaP>!
Kiki Thorpe: Pillantásnyi varázslat

Nem ájultam el tőle, a sztori kicsit lapos, rövid mondatokkal elregélt. Emiatt viszont tökéletes lehet kezdő olvasóknak. Szépen illusztrált, de viszonylag egyszerű szöveg, rövidke fejezetek. Nem mondanám, hogy mindenképpen beszerzendő darab, de egynek jó a kezdő olvasó tündérsztori kedvelőknek.

Nikolett0907 P>!

Disney - A Sohalányok sorozat · Összehasonlítás