Tündérszárny (Tündérgyűrű 2.) 5 csillagozás

London, 1872

Erőszakos menekülés, halálos fenyegetés, döbbenetes felfedezés…
Miután Tiki ellopja a Királynő gyűrűjét, és rájön, hogy ez az ékszer segített fenntartani a tündérek világa és az angol királyi udvar közötti tűzszünetet, az árva lány legnagyobb félelme hirtelen valósággá válik: a tündérek visszatértek Londonba, és bosszúra szomjaznak. Háború tör ki a Másik Világban, és Leopold herceg, Viktória királynő legfiatalabb gyermeke, támadás áldozata lesz. Ha meg akarja védeni a családját, és mindazokat, akiket szeret, Tikinek meg kell ismernie a fáinne sí, a csuklóján lévő anyajegy jelentését. De a lány vajon elég bátor lesz ahhoz, hogy szembenézzen az igazsággal?

Eredeti mű: Kiki Hamilton: The Torn Wing

Eredeti megjelenés éve: 2012

Ciceró, Budapest, 2014
320 oldal · ISBN: 9789635398362 · Fordította: Bihari György

NewL P
Kiki Hamilton: Tündérszárny

Nem igazán éreztem gyerekkönyvnek, de mivel tündérek (ír tündérek) szerepelnek benne, és a korszak amiben játszódik az egyik kedvencem, ezért nekem nagyon tetszett. Sok intrika, hősiesség, a tündérek háborúja van benne, ami nagyon hangulatossá és izgalmassá tette.

Kathreen
Kiki Hamilton: Tündérszárny

Még mindig tetszik a világ, amit a szerző elképzelt. Tündérek, átjárók, kaland, szerelem.
Tiki kettős személyisége néha kicsit zavaró volt, egy erős felnőtt nő és a korának (16) megfelelő viselkedés váltakozik. Ő a válasz mind az elnyomott tündérek, mind az emberek reményének, de előtte ezt neki is el kell fogadni. És közben kérdés, hogy kiben lehet megbízni, ki segít és hátráltat.