Tündérgyűrű (Tündérgyűrű 1.) 15 csillagozás

Kiki Hamilton: Tündérgyűrű

1871. ​Tiki igyekszik otthont teremteni magának és árvákból álló családjának London közepén, a Charing Cross pályaudvar egy elhagyott búvóhelyén. Zsebtolvajlásból tartják fenn magukat. Egy decemberi éjszakán Tiki ellop egy gyűrűt, és ezzel olyan események láncolatát indítja el, amelyek a tündérekkel való háborúhoz vezethetnek. A gyűrű Viktória királynőé, feladata, hogy fenntartsa a békét Anglia és a Tündérbirodalom között. Miután a gyűrű eltűnik, lázadó tündérek egy csoportja úgy gondolja, felrúghatja a szerződést a fekete mágia és a vér – Tiki vérének – segítségével.

Tiki nem tudja ugyan, de egy tolvajtársa, Rieker figyeli – és védelmezi – mert gyanítja, köze van a gyűrű eltűnéséhez. Riekernek is megvannak a maga titkai, de Tiki sem egészen az, akinek tűnik. Felbukkanása felzaklatja Leopold herceget, a királynő fiát, aki többet akar megtudni a csuklóját körülölelő rejtélyes jelről.

Kiki Hamilton, a kezdő író lebilincselő, regényes, izgalmas, veszedelmekkel teli… (tovább)

Eredeti mű: Kiki Hamilton: The Faerie Ring

Eredeti megjelenés éve: 2011

Ciceró, Budapest, 2012
312 oldal · ISBN: 9789635397921 · Fordította: Bihari György
Ciceró, Budapest
ISBN: 9789635398461 · Fordította: Bihari György

kellyolvas P
Kiki Hamilton: Tündérgyűrű

Nagyon aranyos, szerethető történet, remek karakterekkel, izgalmas cselekménnyel.
A tündérek és az emberek békét kötöttek egymással, amit ez a bizonyos gyűrű szimbolizál. Tiki mit sem tudva erről, ellopja a gyűrűt, hogy biztonságba helyezhesse fogadott családját, a hozzá hasonlóan árva utcagyerekeket. Persze most mindenki őt akarja elkapni, jól jön Reiker védelme, aki egy titokzatos tolvaj srác. Ahogy egyre többet tud meg a gyűrűről és a tündérekről, annál nehezebb helyrehozni a galibát, főleg, ha nem is biztos benne, kiben bízhat meg.

A fél csillag levonás a borító miatt van.
Bővebb elemzés a linkeknél.

Kathreen
Kiki Hamilton: Tündérgyűrű

Méltatlanul keveset olvasott könyv.
Vannak benne tündérek, hercegek, utcagyerekek és egy gyűrű, amely „megköti” a tündérek kezét.
Tiki erős karakter, a vége felé volt egy kis kilengése negatív irányban, de megbocsájtható volt a féltékenységi jelenetei.

Liliane
Kiki Hamilton: Tündérgyűrű

4 csillag azért, mert szerintem nem illik a borító a könyvhöz, egy gyermekregény látszatát kelti, miközben ez a könyv ifjúsági. Tiki folyamatosan ismétli önmagát. Ezek a levonások.

A fentieken kívül egy nagyon jó ifjúsági regény, tündérekkel, mesékkel. Egy titokzatos gyűrűvel és Tiki múltjával, ami a karján lévő „anyajegyből" kiolvasható. Komolyan, a következő részekben is van potenciál!

Nagyon várom őket!

Bővebben a blogbejegyzéseknél!

Antal_Zsuzsi P
Kiki Hamilton: Tündérgyűrű

Ez a könyv nekem ránézésre elég lányosan fest, de szerintem maga a történet több olyan elemet tartalmaz ami sokkal inkább mondható fiúsnak (mint a harc a tündérekkel a könyv végén). A könyv alapból jó volt de voltak bizarr részek is, mint például az előbb már említett harc. Jó lehet, hogy másnak ez is tetszett de nekem ez túl durva volt.

Charming
Kiki Hamilton: Tündérgyűrű

Nem ez a legeredetibb könyv, amit valaha olvastam, de aranyos történet volt, időnként teljesen bele is merültem. A borító miatt gondolom nem sokakat érdekel a Tündérgyűrű, pedig egy olvasást szerintem megér ez a könyv. Valószínű, hogy a folytatást is a kezembe veszem majd.

Lahara ISP
Kiki Hamilton: Tündérgyűrű

Nekem semmi bajom a borítóval, bár ha Tikinek barna hullámos haja van, akkor nem elégszem meg az egyenes szőkével. Az eredeti borítóval például el sem olvastam volna, bár anatómiailag nem egy tizenhat éves lány van a képen, de a többi részlet tetszik.
Meg maga a könyv ötlete és hangulata is. És azért adok neki négy csillagot, mert én értékelésemben ez egy négycsillagos könyv. A borítótól függetlenül.

Charming

Sok érdekes dolog van a könyvekben. Olyan emberekkel találkozhatsz bennük, akiket különben sohasem ismernél meg.

Tündérgyűrű sorozat · Összehasonlítás