Endlessly ​– Végtelenül (Természetfölötti 3.) 8 csillagozás

Vámpírok
Vérfarkasok
Tündérek
Alakváltók

Ugye ​nem túl merész kívánság, ha valaki hétköznapi életet szeretne élni? Evie számára mégis az: nemcsak a Nemzetközi Paranormális Ellenőrző Hivatal próbálja nagy erőkkel visszacsalogatni magához, a Sötét Tündérkirálynő is folytatja az emberkínzást, miközben pedig egy másik világból származó lények is váltig állítják, hogy Evie az egyedüli reményük a túlélésre.

A paranormális világ léte a tét.

Evie-nek pedig csak egy esélye maradt.

Úgy tűnik, hogy Evie minden igyekezete ellenére sem tud megszabadulni hétköznapinak nem mondható múltjától. Hiába hiszi, hogy egy teljesen átlagos téli szünet vár rá, ha a házuk előtt egyszer csak egy nagy csapat paranormális lény bukkan fel, akik azt állítják, hogy valamilyen titokzatos veszedelemtől csak Evie tudja megóvni őket.

A tündérbirodalmak közötti vészterhes háború egyre közeleg. A paranormális világ percei meg vannak számlálva, és a jövő egyedül… (tovább)

Eredeti mű: Kiersten White: Endlessly

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634574446 · Fordította: Hetesy Szilvia

Kiersten White: Endlessly – Végtelenül

Ó, hogy én mennyire szerettem ezt a sorozatot! Szó szerint tündéri és bűbájos, végtelenül cuki és szórakoztató élmény volt számomra.
A lezárás szerintem rendben van, tele volt ez is jó ötletekkel.

Bővebben a blogon:
▶️ http://sorok-kozott.hu/2019/07/konyvkritika-kiersten-wh…

Rafilover P
Kiersten White: Endlessly – Végtelenül

Hát ez a sorozat is lezárult. Bevallom, így a végére már tényleg túl bonyolult volt az a sok lélek jelenléte, a rengeteg ármánykodás, titkolózás.
A vége érdekes volt, nem tudom, hogy erre számítottam-e. Kicsit, mintha túl egyszerű lett volna, és ráadásul maga a könyv is a végjáték után két bekezdést követően véget ért… Szerintem simán elviselt volna még egy Epilógust a könyv.
Köszönöm az írónőnek ezt a különleges sorozatot. Egyértelműen új élmény volt :)

Könyvmolyképző KU

– Pont ez a szép az egészben. Semmi nem ért véget. Minden most kezdődik el igazán.
– Újjászületés a káosz után. – Eszembe jutottak Raquel szavai. – Mi választjuk meg, mit hozunk ki belőle, kivé válunk az új világban, ahol magunk teremtjük meg a csodáinkat.

Könyvmolyképző KU

A hátsó ülésre csúsztam, Kari pedig a kormány mögött foglalt helyet.
– Hol szereztétek meg a jogsit? – kíváncsiskodtam. Tavasszal akartam elkezdeni a vezetést, de lehet, hogy ők tudnak egy könnyebb tanfolyamot?
– Mi az a jogsi? – kérdezett vissza Kari, és az autóval kilőtt az utca közepére.

Könyvmolyképző KU

– Én pontosan olyan vagyok, amilyennek lennem kell. Aki akarok lenni. És nem tudnék egy olyan valakivel együtt lenni, aki nem fogad el úgy, ahogy vagyok. Lend elfogad. Ismer, szeret úgy, ahogy vagyok és szeretni is fog, függetlenül attól, hogy megváltozom-e.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog

Senki nem tudhatja, mikor jön el érte a halál. Használd ki a lehető legjobban azt az időt, ami neked adatott, vedd körül magad a számodra kedves emberekkel és dolgokkal, közben reménykedj, hogy semmi rossz nem jöhet, bármi történjen is ezután. Én megbékéltem ezzel az egész halandósággal.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog

– Tényleg elegem lesz az ostoba vigyorából és a piperkőc cuccaiból.
Jack bólintott.
– Igen, és a hangja is olyan, mintha finom íze lenne. Komolyan, ez már túlzás. Jobb, ha az ember csak néhány szempontból tökéletes, vegyük például az én hajamat, szememet, megnyerő személyiségemet, és máris nem taglózom le annyira az embereket.
– Jaj, ne, talán féltékenyek vagytok, mert Reth olyan jóképű? Nagyon cukik vagytok!
– Tudod, ha akarnék, én is kinézhetnék úgy – közölte Lend durcásan.
– Ne! Kérlek, ígérd meg, hogy soha, de soha nem változol Rethszé! Maga lenne a legszörnyűbb rémálom.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog

Lend előrehajolt, és az ajkát egy kétségbeesett csók erejéig hozzányomta a számhoz.
– Szeretlek! – mondta, az álcája eltűnt, így egy szívdobbanás erejéig csak ő, igen, ő maga térdelt előttem.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog

– Figyelj, tudom, hogy még mindig azt hiszed, hogy gyűlöllek, és régen ez egy icipicit igaz is volt, de én néha nagyon szeszélyes tudok lenni. Ettől is vagyok olyan sármos. – Széles mosolyt villantott rám, a kis arcgödrei is megjelentek. – Szóval régen, abban a pillanatban lehet, hogy gyűlöltelek, de már nem. Azt nem tudom megígérni, hogy egy napon nem foglak újra utálni, de milyen lenne az élet meglepetések nélkül? És mivel most éppen nem utállak, csúnya hasfájást okoznék magamnak azzal, ha téged belevinnélek a meglehetősen biztos és nagy valószínűséggel szörnyűséges halálba.
– Az esélyeimről nem kérdeztem a véleményed. Csak annyit akarok, hogy vigyél a Sötét Királynőhöz. Azután megszabadulsz tőlem, örökre.
– És mi a helyzet a kattant tündérhaveroddal?
Kivettem egy tekercs ragasztót a konyhaszekrény fiókjából.
– Add a kezed, te kis szörnyeteg! Reth miatt meg ne aggódj, megoldom.
– Felőlem… – nyújtotta a kezét Jack, én pedig megfogtam, próbálva elhessegetni a félelmet, pedig összeszorult tőle a gyomrom. Legalább tizenkétszer körbetekertem a ragasztószalagot a csuklónk körül.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog

– Szerinted ő is ilyen volt?
– Hasznos, ha az ember főnévvel és nem névmással fejezi ki az alanyt, és a szövegkörnyezetet is egyértelműsíti, mert a hallgató csak így értheti meg, pontosan mit akar kifejezni a beszélő.
A szememet forgattam.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog

– Reth… – Elakadt a szavam, de vettem egy mély levegőt. – Sajnálom.
– Pontosan mit is?
Vállat vontam.
– Kezdhetjük azzal, hogy azzal fenyegetőztem, hogy megöllek!
– Kiváló példa, bár, őszintén szólva, a gyilkossági fenyegetéseidet inkább aranyosnak és viccesnek tartottam, mint félelmetesnek.
A szememet forgattam.

Tibi_Sorok_Között_Könyves_Blog

– Olvastad a naplóját? – kérdeztem. – Fogadok, hogy van benne pár brutális és kreatív ötlet.
– Nem, csak a tiedet szoktam olvasni. Egyet viszont mondhatok: golyót eresztek a fejembe, ha a Lend annyira jól csókol mondat után legközelebb sem pontot írsz, hanem felkiáltójelet és szívecskét rajzolsz. Neked mindig csak egy dolgon jár az eszed.