Szaddam ​bombáját gyártottam 0 csillagozás

Khidhir Hamza – Jeff Stein: Szaddam bombáját gyártottam

Egy iraki tudós beszámolóját olvashatjuk arról, hogyan tudta Bagdad atombombáját cinikus amerikai, francia, német valamint brit beszállítók és szakértők segítségével megtervezni, és e projektet titokban tartani. Fény derül arra is, hogyan maradhatott mindez rejtve az ENSZ ellenőrei előtt az Öbölháborút követően. Napjainkban – állítja – Szaddam Husszein mindössze hónapokra lehet attól, hogy ténylegesen működő atombombát hozzon létre, s a szándék, hogy ezt használni is fogja, megkérdőjelezhetetlen.

Media Nox, Budapest, 2002
416 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638621435 · Fordította: Gulyás Ágnes

Irak

Risus P>!

Mindenesetre az én vallásom a könyvek voltak.

Khidhir Hamza – Jeff Stein: Szaddam bombáját gyártottam Egy Irakból menekült tudós hiteles beszámolója az iraki nukleáris és biológiai fegyverkezés borzalmas részleteiről

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Risus P>!

Hazaérkeztem, de már idegenként.

Risus P>!

Mi történt az alatt a több ezer év alatt, ami ilyen mélyre süllyesztett bennünket?

Risus P>!

Milliárdokat költöttek fegyverekre, miközben nem volt pénz olyan alapvető szolgáltatásokra, mint az utak karbantartása.

Risus P>!

Egy arab vezérnél senki sem tudja jobban, hogyan kell látványosan bemutatni a hatalmat.

Risus P>!

A legtöbben órákat, napokat töltöttünk azzal, hogy próbáltuk megfejteni gesztusait ezeken az estéken. Vajon mosolygott ránk? Örült nekünk, vagy inkább bosszús volt? Valójában egy felcicomázott luxusketrecben éltünk.

Risus P>!

Az igazság az, hogy Szaddam birodalma igen törékeny páncélzattal rendelkezett. Egy folyton növekvő katonai kolosszussá vált, amelyből elődei minden civilizált jellemvonása hiányzott. Lehet, hogy felépített ezt-azt, de hadserege teljesen belegabalyodott az ősi ellenséggel, Iránnal folytatott háborúskodásban. Szaddamból nem lett második Nakubodonozor. Még csak arab Napóleon sem. Az emberek szép lassan rájöttek, hogy ő nem más, mint Óz, a nagy varázsló. Uralma, hatalma félelemre épült, nem a kultúra diadalára, és még csak nem is a csatatéri győzelemre.

Risus P>!

Az 1984-es bevezető szakaszban körülbelül száz síita foglyot szállítottak a németek által Samarában felépített „rovargyárba", ahol vegyi anyagok hatásának tették ki őket. Egyikük sem tért vissza. 1985-ben körülbelül ötven elítéltet szállítottak a Salman Parkba, biológiai kísérletre. Onnan sem tért vissza senki.

Kapcsolódó szócikkek: 1984 · 1985
Risus P>!

A vallásban, ép úgy mint Irakban minden más tekintetben, a hűség felfelé irányul, nem pedig lefelé, ahol a legnagyobb szükség volna rá.

Kapcsolódó szócikkek: Irak
Risus P>!

Hónapokon át, később, okosnak tartottam ez miatt. Ma már gyilkosnak tartom. Én még abban is ostobának.