Vérszomj (Stefan naplója 2.) 51 csillagozás

Új kezdet…

Stefan és Damon Salvatore immár vámpírok, és meg kell birkózniuk az átalakulás következményeivel. Szülővárosukból, Mystic Fallsból, ahol hemzsegnek a vámpírvadászok, menekülni kényszerünek, így New Orleansban kötnek ki. Míg Stefan mámorosan élvezi az új létformájával járó hatalmat és képességeket, Damon tovább gyászolja Katherine-t, a gyönyörű vámpírnőt, aki átváltoztatta őket.

New Orleans azonban új örömöket és veszélyeket rejteget. Stefan beleszeret egy halandó nőbe, mely a végsőkig próbára teszi akaraterejét. Damont elrabolja egy gonosz, szadista cirkuszigazgató. Öccsének eltökélt szándéka, hogy megmentse, de lehet, hogy ez által fel kell áldoznia bimbózó kapcsolatát, sőt, még többet…

Az L. J. Smith népszerű regényei által ihletett televíziós sorozat alapján íródott új könyvsorozat, a Stefan naplója felfedi a Salvatore testvérek és Katherine közös múltját – azt, ahogyan a Vámpírnaplók szerelmi háromszöge kezdetét vette.

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632456034 · Fordította: Antoni Rita
Könyvmolyképző, Szeged, 2012
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632456027 · Fordította: Antoni Rita

Damon Salvatore · Stefan Salvatore · Callie Gallagher · Jonathan Gilbert · Lexi Branson

Kevin Williamson – Julie Plec: Vérszomj

Érdekes a történet alappillére, miszerint Stefan kilép a nyájas, tartózkodó emberi szerepéből és ádáz szörnyeteggé változik. Az átváltozás hatására előfurakodik a legsötétebb énje, a gyilkolást erénynek, az emberi életet tovatűnő tápláléknak tekinti. Másodkézből viszont Damon, aki merészebb és tettre kész volt mindig is, most borúsan és idegenkedve a vámpírléttől bujdos az öccsével közös rejtekhelyükön. A sorozatból jól megszokott sunyi tekintetű, veszélyes Damon inkább meghalna, mintsem démonná váljon. Persze öcsikéje (ahogyan Ő hívja) keresztülhúzza számításait.

Kicsit bővebben: https://lapok-koze-rejtozve.blogspot.hu/2017/03/smith-w…

RVivi
Kevin Williamson – Julie Plec: Vérszomj

Nem volt tökéletes, mégis nagyon tetszett és egyhuzamban el is olvastam volna, ha nincsen suli… Stefan és Damon itt nem igazán olyanok, mint a sorozatban, főleg az elején nem. De a végére azért már eléggé hasonlítanak. Sajnáltam, hogy így ért véget a cirkuszos dolog.
De a borítót se hagyhatom ki az értékelésből. Ami egyszerűen ocsmány… Már az első résznél is írtam, hogy olyan, mint valami reklámplakát. Ja, és ugyanaz mindegyiken. :D

Fairy
Kevin Williamson – Julie Plec: Vérszomj

Ez a rész is nagyon tetszett hamar a végére értem ennek is.
A tesrvérpár New Orleansba menekül.
Itt fény derűl Stefan és Lexi kapcsolatára,Lexit nagyon megszerettem.
Damont végig nagyon sajnáltam ebben a kötetben rengeteget szenved.
Végre fény derűl arra is miért alakul ki a testvérek között a gyűlölet.
Nagyon nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra.

kellyolvas P
Kevin Williamson – Julie Plec: Vérszomj

Abból a szempontból érdemes elolvasni ezt az előzmény sorozatot, hogy megtudd, milyen események formálták Stefant és Damont az átváltozásuk után. Jó elmerülni ebben a világban, kellőképp véres és küzdelmes, és jó volt megismerni Lexit is közelebbről.
De a könyv nem több mint átlagos. Nekem az első rész (A kezdetek) jobban tetszett, és remélem a hamarosan megjelenő harmadik rész színvonalát feljebb teszik azok a bizonyos szellemírók.

Dombi_Petra
Kevin Williamson – Julie Plec: Vérszomj

Elég érdekes könyv volt. Az első része valamivel jobban tetszett, mint ez, de a második is olvastatta magát.
Damon gonosz oldala kezd kibontakozni ebben a részben, s gyűlöletét is kifejezi Stefan irant, ami viszont nagyon tetszik benne.
Fény derült Lexi és Stefan kapcsolatáról is, ami a filmsorozat közben foglalkoztatott :)
Kíváncsi vagyok, hogy a harmadik könyvben hogyan alakul a Salvatore-tesvérek kapcsolata :)

abby
Kevin Williamson – Julie Plec: Vérszomj

Egyértelműen jobb volt ezt olvasni, mint a Smith féle mazo Vámpírnaplókat. A könyvnek nincs egy nagy története, de jobban tetszett mint az első rész. Stefan nyavalygásai kevésbé voltak unalmasak, jó volt megismerni Lexit, plussz New Orleans sem elhanyagolható. :)

Szabina_Szebényi

Pillanatok alatt befaltam! :) Túl rövid volt. :(
Szerettem! Mivel imádom a Vámpírnaplókat -könyvben és filmsorozatban egyaránt- így érdekes volt látni az előzményeket. Ugye ez inkább a film előzményeit próbálja boncolgatni, hozzáteszem, nem egészen teljes sikerrel. Pl nem mutatja be elég érzékletesen Stefan küzdelmét, szenvedéseit, bizonytalanságát az embervérről való leszokás közben. Ez a filmben sokkal erőteljesebb és hosszabb folyamat. Akár csak az öldökléses fázisa.
Viszont Damont is furcsa volt látni a filmből megszokott karaktere tökéletes ellenkezőjeként.
Elvoltam! :)

katalinko
Kevin Williamson – Julie Plec: Vérszomj

Egyértelműen jobb volt mint a Vámpírnaplók. Elég sok dologra fény derül, amiket eddig nem tudtunk, hogy nem sokkal az átváltozásuk után hogyan alakul a sorsuk, miért alakul ki a két testvér között a gyűlölet. Képbe kerül Lexi is, akit nagyon szeretek. Egész jó kis izgalmas történet volt.

Sz_Flóra
Kevin Williamson – Julie Plec: Vérszomj

Mivé fajulnak a dolgok a vámpírrá válásuk után? Bevallom, az első rész jobban magával ragadott, azt valahogy szenvedélyesebbnek éreztem, de talán csak Kath miatt, aki itt ugye nem szerepelt. Persze ez is nagyon tetszett, az izgalmak és fordulatok élvezetessé tették. :)

Tinah

– Öljétek meg a pokolfajzatokat! – harsogta Jonathan előreszegezett íjpuskával.
– Szerintem ránk gondol – jegyezte meg Damon, örömtelenül felkacagva.

Kapcsolódó szócikkek: Damon Salvatore · Jonathan Gilbert
Petrus601

De az álproblémákat sokkal könnyebb megoldani, mint a valódiakat, nem gondolja?

Tinah

– Gyenge vagy! – kiáltottam.
– Meglehet – bólintott Damon. – De inkább legyek gyenge, mint szörnyeteg! – kiáltott fel eltökélten.

Kapcsolódó szócikkek: Damon Salvatore · Stefan Salvatore
Tinah

– Én ádázabb vagyok, mint egy krokodil – szólalt meg a bátyám mosolyogva, anélkül, hogy kinyitotta volna a szemét. – Ez a legjobb hír, amit hallottam azóta, hogy átalakultunk! – tört ki belőle a harsány nevetés, mire az egyik őr felénk oldalazott, és figyelmen kívül hagyva Gallagher parancsát, karót döfött belé.
De Damon még akkor sem hagyta abba a nevetést.

Kapcsolódó szócikkek: Damon Salvatore · krokodil
Petrus601

Bármi jobb annál, mint hogy itt ülsz magadba roskadva, és hagyod, hogy elszáguldjon melletted az élet!

Petrus601

És minden alkalommal, mikor azon kapom magam, hogy már megint rá gondolok, keservesen átkozom magam. Erősebbnek kellene lennem, ki kellene verni a fejemből!!

Tinah

Amikor meghallottam az utalást Damonra, kiestem a szerepemből, és teljes erőből rúgtam egyet. Kavicsok tucatjai záporoztak a levegőbe, és a parttól jó pár méternyire hullottak hatalmas csobbanással a vízbe.
– Mi volt ez? – kérdezte Callie riadtan.
Higgadt mosolyt erőltettem magamra, hogy ismét emberinek tűnjek; és dühöngtem, amiért óvatlanul megfeledkeztem az Erőm palástolásáról.
– Kacsázás, haladó szinten! – vigyorogtam.

Kapcsolódó szócikkek: Callie Gallagher · Stefan Salvatore
Tinah

Végighúztam a nyelvem a fogaimon. Valóban tűkön ülve vártam az estét, csakhogy izgatottságom oka a vágy volt. Márpedig, Katherine óta jól tudtam, a vágyból soha nem sül ki semmi jó.

Kapcsolódó szócikkek: Katherine Pierce · Stefan Salvatore
Tinah

Ez a legjobb az idegenekben: nem tartozunk nekik semmivel (…)

Kapcsolódó szócikkek: Callie Gallagher

Stefan naplója sorozat · Összehasonlítás