Star ​Wars: Csubi és a porgok 38 csillagozás

Kevin Shinick: Star Wars: Csubi és a porgok

Csubakka, a vuki küldetésre indul! Rey oldalán az Ahch-To bolygó egyik titokzatos szigetére utazik, hogy megtalálja a híres jedi lovagot, Luke Skywalkert. Arra viszont nem számított, hogy a sziget kedves kis csínytevőibe, a porgokba is belebotlik.

A porgok éveken keresztül békében és zavartalan harmóniában éltek az Ahch-To szigetén. Ám amikor Csubi megérkezik a bolygóra, az édes kis teremtényeknek meg kell tanulniuk megosztani otthonukat – és ennivalójukat – a hatalmas, szőrös vukival.

Kezdődjék hát a Csubi és a porgok vicces és imádni való története!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Kolibri, Budapest, 2018
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634373094 · Fordította: Horváth Vivien · Illusztrálta: Fiona Hsieh

Razor P>!
Kevin Shinick: Star Wars: Csubi és a porgok

Szerintem ez is jópofa mese volt, noha Az utolsó Jediktől egy sarkalatos ponton off jelentősen eltért, de hát na, gyerekeket célozták meg, a véres valóságot nem lehet nekik megmutatni. Könnyed olvasmány, tanulsággal, esti mesének ideális lehet.

Klodette >!
Kevin Shinick: Star Wars: Csubi és a porgok

Nagyon aranyos, rövid és roppant haladós, olvasmányos ki mese a Star Wars-univerzumból mindenki kedvenc vukija és a porgok főszereplésével. :)
Lehet ezt nem szeretni? :O
A rajzok nagyon szépek. (L)

adrienn_szucs>!
Kevin Shinick: Star Wars: Csubi és a porgok

Aranyos kis történet, sok szép rajzzal, kevesebb szöveggel. Mi olvasási gyakorlatnak használjuk ( a még nem iskolás kisfiam elkezdte élvezi, hogy tud olvasni <3), arra tökéletes.

Mircsi>!
Kevin Shinick: Star Wars: Csubi és a porgok

Ezt a Libriben olvastam ki, mert lássuk be nem egy hosszú olvasmány, na de az illusztrációk…! Te jó világ, Csubinak óriási szemei vannak, és mindig mosolyog, és ettől szerintem annyira cuki lesz, hogy legszívesebben kitapétáznám a lakásomat ennek a mesének a lapjaival. :D

Morn>!
Kevin Shinick: Star Wars: Csubi és a porgok

A porgokért ugyan nem vagyok oda, de kíváncsi voltam, mi lesz ebben a mesekönyvben. Valahogy sejtettem, hogy spoiler, de azért így is elszórakoztam rajta. Tüneményes kis mese.

Hanon13>!
Kevin Shinick: Star Wars: Csubi és a porgok

Rövid, tömör de hihetetlenül édes. Pontosan ugyan az a történet, mint ami a filmben volt, de sikerült kicsalnia belőlem egy-két mosolyt, mire a végére értem. Egy egyszerű kis gyerekmese, Star Wars fanatikus szülők gyermekeinek. :)

Kittyharaszty>!
Kevin Shinick: Star Wars: Csubi és a porgok

Hát a filmben nem igazán így volt… de egyébként nagyon cuki volt. Anyukámnak nagyon tetszett mint esti mese. Mondjuk mikor elmondtam hogy is volt ez a rész nem nagyon volt boldog.

Fapicula>!
Kevin Shinick: Star Wars: Csubi és a porgok

Sajnos a történet nagyon gyenge. Mégis örültem, amikor megláttam a könyvtárban, mert az 5 éves kisfiam ki van éhezve a Star Wars, Szuperhősök témára.
Mivel ezek világok nem nekik teremtődtek, ám fogyasztási cikkekben viszont elég erőteljes célközönség, így tényleg jól jönnének a számukra lebutított történetek. Persze jó lenne ennél igényesebb cselekmény.
Mert így minket, felnőtteket kérdezget – mi meg zanzásítva próbáljuk elmesélni neki az eseményeket, vagy maguknak találnak ki szereplőket és cselekményt az oviban, esetleg nagyobb testvérek révén. Mondjuk ez a része kreatív és vicces is tud lenni.
Például a férjemmel nem jövünk rá, hogy melyik Marvel hős lehet a zöld csoport szerinti „Algomba” figura, akinek egy tüske áll ki a fejéből, és három az állából :)
Ugyanitt örülnék a helyes megfejtésnek :)

FélszipókásŐsmoly P>!

Ez a porg nem rémült meg a vuki üvöltésétől…
…de a gyomrának korgásától már igen!