Bloom (Bloom 1.) 28 csillagozás

Kevin Panetta: Bloom

Now that high school is over, Ari is dying to move to the big city with his ultra-hip band―if he can just persuade his dad to let him quit his job at their struggling family bakery. Though he loved working there as a kid, Ari cannot fathom a life wasting away over rising dough and hot ovens. But while interviewing candidates for his replacement, Ari meets Hector, an easygoing guy who loves baking as much as Ari wants to escape it. As they become closer over batches of bread, love is ready to bloom . . . that is, if Ari doesn’t ruin everything.

Writer Kevin Panetta and artist Savanna Ganucheau concoct a delicious recipe of intricately illustrated baking scenes and blushing young love, in which the choices we make can have terrible consequences, but the people who love us can help us grow.

Eredeti megjelenés éve: 2019

First Second, New York, 2019
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781250196910 · ASIN: 1250196914 · Illusztrálta: Savanna Ganucheau
First Second, 2019
368 oldal · ASIN: B07MQRKQNW · Illusztrálta: Savanna Ganucheau
First Second, New York, 2019
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781626726413 · ASIN: 1626726418 · Illusztrálta: Savanna Ganucheau

tamachan>!
Kevin Panetta: Bloom

Bár tetszett az egész pékséges dolog, valahogy a karakterek nem fogtak meg. Talán, ha lenne folytatása, kicsit jobban megismerhettük volna őket, de számomra az egész társaság elég semmilyen volt, így nem is nagyon hatott meg, hogy mi lesz velük. Első résznek elmegy, egyedüli darabnak viszont egy gyenge zagyvaság. A rajzok sem tetszettek annyira, helyenként inkább ijesztő volt, amikor egy-egy karakter mérges vagy dühös volt, valahogy feleslegesen erőszakosnak tűnt a többihez képest. A recept a végén viszont nagyon tetszett, aranyos ötletnek tartom, biztosan ki fogom próbálni.

mrsglass P>!
Kevin Panetta: Bloom

Aranyos kis történet, bár szerintem sokkal több is lehetett volna benne, mint amennyit kihoztak belőle, minden témába csak bele-belekapott az író, és hát jó sok volt belőle. Viszont a rajzolás tényleg lenyűgöző, és külön csillagot ér a kovászolással kapcsolatos tartalomért, az nagyon melengette a szívem.

_ada>!
Kevin Panetta: Bloom

Semmit nem tudtam erről a képregényről, az egyetlen ok, amiért a TBR listámra került, az a monokróm kidolgozás. Ráadásul a türkiz/akvamarin/perzsakék/satöbbi színkombináció egyszerűen szemet gyönyörködtető. Szóval a grafikába nem tudok belekötni.
A tartalom kevésbé egyedi. Igazi young adult történet, igazi young adult főszereplő. Ariban ott van a tinédzserek minden jó, és minden rossz tulajdonsága. Ha regényről van szó, biztosan több olyan dolgot fedeztem volna fel a történetében, ami idegesít, nem tetszik, de így, az illusztrációkkal együtt nem tudott különösebben zavarni. Aranyos barátság, szerelmi történet, pár zavaró mellékszereplő, garantált happy end. Talán nyáron újra előveszem, mert engem határozottan az évszakra emlékeztetett, és meghozta a kedvem a napfény, a meleg, és a tenger után. Szóval, csak óvatosan az olvasással ilyen cudar időben! :-)

Morcant>!
Kevin Panetta: Bloom

Maga a tálalás, azaz a rajzok meseszépek benne, imádtam ezt a kékes árnyalatot, igazán feldobta a könyvet. Viszont nekem a karakterekkel és a történettel gondjaim voltak. Először is, utáltam a főszereplőt, Arit. Nekem kicsit semmilyennek, túlzottan befolyásolhatónak tűnt. Annál a résznél, amikor kidobta a kocsiablakon a CD-t, nagyon feldühített. Egyrészt, nem szemetelünk, másrészt pedig ne legyen annyira hülye, hogy érdekelje, hogy valaki más leszólta a válogatását. A másik epizód, amelynél rájöttem, hogy ő márpedig nem egy túlzottan rendes ember, amikor a „barátai” degradáló szavakat használtak Hectorra, semmit nem szólt (sőt, ő is nevetett velük), pedig akkor már kedvelte a srácot.

A sztori is olyan furcsa volt nekem, némely történést nagyon logikátlannak találtam. A végével, a bonyodalom megoldásával szintén nem voltam elégedett. Hector túl jó Arinak, sokkal rendesebb srácot érdemelt volna. Meg úgy az egész románc rész erőltetett volt, abszolút nem illettek össze.

Banditaa P>!
Kevin Panetta: Bloom

Egy kedves, aranyos tinirománcra számítottam, ehhez képest elég gyenge történetet kaptam. A két főszereplőt nem bírtam megkedvelni, Ari az ötévesek érzelmi szintjén áll, Hector meg egy nagy mamlasz, kémia kettejük közt zéró. Náluk már csak a barátaik idegesítőbbek, meg a sok sütés. Mondom ezt úgy, hogy szeretek sütni, de a végére már nagyon unalmas volt a téma. A színvilág eleinte tetszett, de aztán valahogy abszolút nem illett a történethez. Egy nagy „meh” volt az egész könyv. Sajnos.

Tori0925 P>!
Kevin Panetta: Bloom

Annyira friss élményt ad, hogy nem fekete-fehér, hanem kékes árnyalatú a rajz.
Ari eleinte eléggé unszimpatikus volt. Nem tudja, hogy mit akar, de hagyja magát ide-oda lökdösni.
Hector édes mint a … mézes. :) Bár szinte csak azt nem süt.
Jól haladt a történet és örültem, hogy a szereplőknek vannak barátaik, nem csak kettejük körül forog a sztori.

kormix P>!
Kevin Panetta: Bloom

A Heartstopper után vágytam még arra a kellemes, szívmelengető érzésre, amit az adott, így bár nem akartam ilyen hamar, mégis belekezdtem a Bloom olvasásába. Ahogy Alice Oseman könyve is meglepetés volt, úgy Kevin Panetta is felülmúlta a várakozásaimat a történetével.
A főszereplő Ari életébe azon a ponton csatlakozunk be, ahol az kicsit megrekedt. Álma a zenei világban való befutásról szertefoszlani látszik, ugyanis a családi vállalkozás döcög. Muszáj besegítenie, ami elveszi az időt a zenekartól. E problémának a megoldása során érkezik meg a történetbe Hector, aki nem csak a pékségben, de Ari életében is változást hoz.
A történet kerek volt és egész, nem nélkülözte az érzelmeket, a humort és a tragédiát sem. Emellett a rajzolásba egyenesen beleszerettem, a kék színvilág mesés volt. És hogy tovább dicsérjem, az egész oldalas képek a sütési folyamatokról ugyancsak szédítőek voltak, el lehetett bennük veszni. A kedvencem mégis az a jelenet volt, amikor Ari és Hector kifeküdtek a tetőre a csillagos ég alá, az a hangulatot és a rajzokat tekintve is a legkiemelkedőbb lett szerintem.
Összességében tehát nem is tudok rá rosszat mondani, szerettem minden oldalát, be is kerül a kedvenceim közé.

Lahara IP>!
Kevin Panetta: Bloom

A rajzolás tetszett, szeretem ezt a fajta stílust, a monokróm kék meg illett hozzá. Slice-of-life történet, szimpi volt, hogy eléggé kortárs, a pékség mindennapjai és egy fiatal fiú vívódásai, még akkor is, ha mint karakter, számomra unalmas volt. Plusz pont, hogy görögök.

KatieWR>!
Kevin Panetta: Bloom

Ezt a képregényt tavaly láttam Londonban egy LMBT polcon kirakva, de mostanáig tartott beszerezni, és csak azt bánom, hogy nem tettem hamarabb. Nagyon szép a grafika, nagyjából egy óra alatt el lehet olvasni, és a történet is nagyon aranyos.
Felváltva követjük a fiúkat, igaz, Arinál egy kicsit tovább időzünk. A konyhai jelenetek nagyon megkapóak, és komolyan kedve támad az embernek tőle tésztát gyúrni :) A mellékkarakterek is ki vannak találva, nincs azaz érzés, hogy „mindenki ugyanúgy néz ki”, a történet pedig nagyon közelinek érezhető, mert egyszerű emberek problémáiról szól, miközben a fiúk egymásra találnak. Nagyon kellemes érzést hagy maga után, és ez a kékárnyalatos grafika nagyon belopta magát a szívembe, ajánlom bárkinek, aki egy nyugodt hangvételű, kellemes és fizikailag-érzelmileg szép történetet szeretne olvasni-látni ;)

RomanBeki>!
Kevin Panetta: Bloom

Nem volt valami nagy kaland ez a történet. Semmi nem történt benne igazából azon kívül, hogy sokat sütöttek benne és rinyáltak.
Félreértés ne essék, nem volt rossz, de nem igazán szólt semmiről. Nem éreztem azt, hogy bármi mondandója lenne a történetnek azon túl, hogy 2 meleg srác egymásra talál és az egyetlen közös pont bennük (ami kiderül), hogy szeretnek sütni. Nem igazán volt semmi közöttük, ami megerősítené az olvasót abban, hogy nekik együtt kell lenniük.
Szerintem egy könyvnek – még ha '"csak" egy képregény is – többről kéne szólnia; nem elég egy sallang történet és szép rajzok.
Viszont az, hogy minden kék volt fekete-fehér helyett, nagyon bejött. Ez tényleg egy különlegessége a könyvnek.

_ada>!

Don’t try to be what you think you should be. Be what you love.

Tori0925 P>!

Well, mi copy machine es su copy machine, amigo!