Evelyn 20 csillagozás

Kevin Lyon: Evelyn

„Egy ​görbe hátú, alacsony, szemüveges emberke fiatal leányok fejpreparátumai mögött büszkélkedett. – Nagyon szépek, Monsieur! – mondta elismerően a márki. – Hol tett szert ezen csinos példányokra? – Kérem szépen, én az Állami Leánynevelő Intézet illem- és tánctanárja vagyok. A donorok a tanítványaim voltak. – Oh, értem. Mondja csak, a Leánynevelő Intézetben nem tűnik fel a hiányuk? – Dehogynem. Bár havonta csak egyet-egyet választok ki magamnak." A könyv fejezetekre bontva 11 különálló, ám egymással több szálon kapcsolódó meghökkentő történetet mesél el, melyek nem nélkülözik az írótól megszokott perverz jeleneteket. Század eleji emberkísérletek, gonoszságot tanító tanintézet, preparált emberi fejek teszik borzongatóvá a regényt, ám annak igazi különlegességét az időrendben kevert események összefüggéseinek felismerése adja. A XIX. század végi és XX. század eleji párizsi történet a nagysikerű Kevin horrornaplója és a Pszichonapló című thriller szereplőit is felsorakoztatva fedi… (tovább)

MPB Hungary, 2020

Kevin Lyon: Evelyn

„A legtöbb bajt a hiszékenység okozza…”

Ahhoz képest, hogy már több, mint 24 órája befejeztem a könyv olvasását, még mindig ott tartok, hogy csak sejtésem van, miről akarok írni.

Na jó, a szokásos maszlagot most kerülném.
Belevágok a közepébe.
Ez brutál jó volt, nem is tudom olvastam e hazai író tollából ennyire összerakott, határozott és döbbenetesen jó horrort.
Az íróra, blogtársam hívta fel a figyelmemet és mivel éppen most jelent meg ez a könyve, előrendeltem.
A borító egyszerű, de elég figyelemfelkeltő volt a számomra, nyilván nem a polcok ékessége külseje alapján, de ami a belső tartalmat illeti, bizony ott a helye.

Ez a kötet 11 különálló történetet tartalmaz, több szálon futó események halmazát kell feldolgozni olvasás közben, több személlyel ismertet meg az író.
A fülszöveg szerint vannak átfedések, igen ezt én is így tapasztaltam, ugyanakkor minden történet hozzá tesz ahhoz, hogy az olvasó egy tizenkettedik történettel gazdagodjon.
Mindenhol feltűnik egy karakter, melynek kiléte sokáig homályos volt a számomra, aztán az utolsó négy oldalon akkorát koppant az állam, hogy csak lestem.
Kikerekedett szemmel néztem magam elé, majd hangosan felkacagtam.
Így átverve is jó rég voltam, de nagyon élveztem minden percét.

Az alaptörténet top 5 a számomra, csavaros, energikus, tele perverzitással, valóságszagú horroral és rengeteg izgalommal.
A karakterek egytől egyig bűnösök, mégis kedvelni tudtam őket, annyira betegre sikeredett egy-két személy, hogy szabályosan vonzott.
A írástechnika pedig számomra hibátlan, nagyon jól szórakoztam, viszonylag lassan olvastam, mert az ilyen könyveket nagyon megbecsülöm és élvezem a minőségét.

Én, aki nem félek voltak részek, ahol azért elgondolkodtam, akarom én ezt olvasni éjjel? Igen akarom és nyugodtan folytattam.

Úgy láttam az írónak más könyvei is megjelentek, ha fele ilyen jól sikerültek, egy új kedvenc alkotóval gazdagodtam.

Ezt pedig pottyantom is a kedvenceim közé.

Kedvenc!♥

Csibice25>!
Kevin Lyon: Evelyn

Legszívesebben 10esre értékelném. Végre egy beteg könyv, ami pont nekem való :)
Jó értelemben beteg. Imádtam minden borzongató sorát.
Már le is adtam a rendelést a többi könyvére.
Kár lenne kihagyni annak, aki szereti a horror könyveket. Ez tényleg tele van naturális részletekkel, és azt kapod tőle, amit a fülszöveg alapján vártál :)

BBetti86 >!
Kevin Lyon: Evelyn

Ez egy olyan könyv, amivel nem büszkélkedem el, miket olvastam benne. Annyira beteg, morbid és fertő az egész, hogy nem is tartom első sorban a Lyon könyveim otthon a polcon, mert még valaki beletalálna nézni. Ez a kis bűnös szórakozásom, amin nem győzök szörnyülködni magamban: ki lehet ilyet találni? Ki. Ebben a világban ez már talán a 3. kötet és még mindig rá tudott tenni a szerző egy lapáttal.
Horror – ponyva, na, sikerül besorolnom is.

A történet nem sorozatként kapcsolódik Kevin történeteihez. Evelyn, aki abban fontos szereplő, itt fiatal. Ez a kezdetek könyve: hogy lett a nő az a sötét, manipulatív boszorka, és hogyan indult Antro Systeme tudomány és gyilkossághullám. Akinek nem mondanak ezek semmit, nem baj! Mivel ez a kezdeteket meséli el, pont hogy bevezetve lesz ebbe a világba. Aki pedig már ismeri Kevin horrornaplóit, sötéten szórakoztató kiegészítő kötetet kap. Van itt egy iskola, ahol gonoszságra nevelnek – az Orgyilkos osztály óvoda ehhez képest. Majd látjuk Evelynt munka közben is, és mivel pont egy antropológus mellett ténykedik, beleárthatja magát az emberfajták történetébe…

Felváltva haladunk a két szálon, és kifejezetten élveztem, ahogy összeérnek a szálak. Ebben a kötetben is, de a Kevin naplókkal is. Itt van az alapozása annak a világnak, nagyobb keretbe helyezi az egész történetet.

Fordulatos, sötét, mozgalmas regény, amiben mindig történik valami borzalom. Horror – ponyva, már írtam. De itt olyan szinten, hogy már sokkolt is. Kevin legalább ártatlan és naiv volt, de Evelyn nem az. Itt nem egyszer borzadtam azon, mit meg nem tesz ez a nő. Gonosz szereplőt kerestek? Evelyn kell nektek! Szívtelen, ármányos.
Kívülállóként kifejezetten borzadályos, ahogy mi olvasóként jobban átlátjuk, kit és hogyan manipulál, de az emberek szépen sorra beleragadnak a hálójába, és ez a pók minden lelkiismeret-furdalás vagy habozás nélkül habzsolja fel őket.

Kevés leírás, sok párbeszéd, gyorsan pörgetett események jópofa szerkesztésben. Kevin egyetlen narráló része nem hiányzott nekem, de különben beleragadtam a sötét sztoriba és borzadva, borzongva végigolvastam. Ez nem igényes irodalom, nem is baj, nem az a célja. Tanulságokat se vonok le belőle.
Ugyanakkor pont az erőssége, ami miatt vonok az 5 csillagból. Evelyn annyira negatív karakter, hogy az már komolyan borzasztó. Nincsenek itt jó emberek, ha valaki talán egy kicsivel jobb lenne, Evelyn megrontja vagy megöli. Mondjuk úgy, egy fokkal sötétebb a sztori, mint ami a lelkemnek jól esik.

nerdy7>!
Kevin Lyon: Evelyn

Kevin Lyon kicsit visszavisz minket az időben, és bemutatja nekünk a Kevin Horrornaplójából jól ismert Evelyn múltját. Nehéz úgy írni erről a kötetről, hogy véletlenül se spoilerezzem el. Tulajdonképpen Evelyn korai gyilkosságairól és kegyetlenségeiről olvashatunk, s arról hogyan is tanulta ki a mesterséget, s fejlesztette tökélyre a Feketeszív Tanintézetben. A kötet jelmondata, hogy „A legtöbb bajt a hiszékenység okozza.”, és ezt jobb is, ha az olvasás során az eszünkben tartjuk. Ez a kötet is borzasztóan groteszk és nyers volt. Bár amiket eddig olvastam Kevin Lyontól, valahogy valóság hűbben voltak leírva. De ez a kötet sem fog csalódást okozni a horror rajongóknak.

TeveLaci>!
Kevin Lyon: Evelyn

Egy kreatívan felépített, betegesen ötletes, morbid, sötét, de fordulatos és izgalmas történet.
Ez a Kevin Lyon napló történeteinek az előzmény története.
(Az első könyv a Kevin horrornaplója, annak közvetlen folytatása a Pszichonapló.)
Én ezt a könyvet (Evelyn) olvastam először, bár a három könyv közül utolsónak írt, de a másik két könyv elolvasása után úgy gondolom jól jártam, hogy így alakult.
A rendkívül egyedi stílusa miatt a három könyv közül szerintem ez a legjobb!

hjucus>!

Épp most végeztem vele.
Ez a könyv bekerül azon kevesek közé, melyet biztosan ajánlok másoknak is…
persze, csak azoknak akik betegebb történteket is olvasnak és kedvelik az olyan műveket, melyek összetettebbek.
A könyv teljesen meglepett, a leírások és a történet első fejezete alapján valami sokkoló dologra számoltam, a kezdet után kissé csalódtam és úgy éreztem ennyi volt…
előre jósolhatóak a történések, aztán elkezdtek a darabok a helyükre kerülni.
Eljutottam a könyv végére és jött az azta.. hát mit is mondjak, ez azért meglepett, az pedig még jobban, hogy észrevettem, hogy egy fontos részletről valahol lemaradtam.
Elkezdtem újra átnézni a fejezet címeket, a szereplőket, végül a történet összeállt.
A könyv jól összerakott. A 11 történet egyáltalán nem volt elnyújtott és mind adott valami pluszt.
Érdekes, a leírások alapján nem pont erre számítottam, de szeretek meglepődni.

Nikolett0907 P>!

Az élet nem más, mint utazás a halál felé.

Kapcsolódó szócikkek: élet
Nikolett0907 P>!

A legtöbb bajt a hiszékenység okozza…

Kapcsolódó szócikkek: hiszékenység