Útmutató ​lányos apáknak 3 csillagozás

Hogyan találhat utat lánya szívéhez?
Kevin Leman: Útmutató lányos apáknak

Nincs ​is ennél nagyobb bók: „Olyan férjet szeretnék, amilyen te vagy, apa.”
„Belegondolt már abba, hogy apaként Ön teheti a legtöbbet azért, hogy a lánya sikerrel boldoguljon az életben? Hogy az önbecsülése, a döntései, a viselkedése, a jelleme, sőt még a leendő férjéről alkotott elképzelése is Öntől függ? Ha megszívleli az Útmutató lányos apáknak egyszerű tanácsait, épp olyan apává válhat, amilyenre a lányának szüksége van” – ígéri dr. Leman, aki pszichológusként és négyszeres lányos apaként már csak tudja!
Tapasztalatai és meglátásai segítenek az apáknak, hogy jobban kiigazodjanak lányaik világában, és olyan hatással legyenek az életükre, amilyennel csak egy apa lehet a lányára.
Ha tudni szeretné, hogyan
– igazodjon el a hajbavalók, a lelki gubancok és a női érzelmek forgatagában
– nyújthat olyan biztonságot és érzelmi támaszt, amely lánya egész életét végigkíséri
– érheti el, hogy a lánya hallgasson Önre
– lengesse a… (tovább)

Harmat, Budapest, 2014
236 oldal · ISBN: 9789632883908 · Fordította: Hamerli Nikolett
Harmat, Budapest, 2014
234 oldal · ISBN: 9789632882475 · Fordította: Hamerli Nikolett

Kevin Leman: Útmutató lányos apáknak Hogyan találhat utat lánya szívéhez?

Erről csak ennyit, de ez mindent elmond:
évenkénti elolvasásra kötelezően ajánlott és ajánlandó!

Duchon_Jenő>!

Kevin Leman: Útmutató lányos apáknak Hogyan találhat utat lánya szívéhez?

A szerzőtől már megvolt a Születési sorsrend. Azóta sok mindent látok gyermekeimen, amely bizony bizonyosodik, és igazodik. És itt most egy másik könyv, a lányos apáknak. Nem mondom, hogy meglepetéseket tartalmaz, de érdekes olvasmány. Érdekes és minden lányos apa számára. Persze, sokkal rövidebben is összefoglalható, a lényeg végül is tényleg pár oldal. Viszont a szerző mindezt olvasmányosan, érdekesen, már-már mondhatni „cukin” teszi. Szóval jó kis könyv ez, ha az embernek van pár lánya :)

padamak >!

Bár a kisgyerekek nem könnyítik meg az intim együttlétet, mégis minden kislány olyan apát érdemel, aki a rajongásig odavan a feleségéért. Továbbá olyan anyát, aki szívesen fogadja a férje közeledését. Szóval, ha Ön házasember, ölelje át és csókolja meg a feleségét a gyerekek előtt is. Ha így tesz, a lányuk sosem fog álmatlanul forgolódni éjszaka, attól rettegve, hogy a szülei elválnak. Érezni fogja, hogy szeretik őt, és biztonságban van.

103-104. oldal, 5. A madarak és a méhek, na meg a „nagy beszélgetés” - Az egészséges szexualitás mintája (Harmat, Budapest, 2014)

padamak >!

Paradox módon erős apára van szükség ahhoz, hogy a lánya megbecsülje a női nemet. A lányok, akik szeretetet és elismerést kaptak az apjuktól, érdemesnek tartják magukat mások szeretetére, és olyan férfiakat keresnek, akik jól bánnak velük.

136. oldal, 7. A kritikus szem - Miért olyan fontos a lánya számára, hogy Ön változzon? (Harmat, Budapest, 2014)

padamak >!

Mi, férfiak jóval kevesebb szóval is elélünk, mint a nők. Mi rögtön a tárgyra térünk, a lényegre vagyunk kíváncsiak, ne ma terjengős részletekre Ádámtól és Évától kezdve.
Valamelyik nap Sande-vel épp az autóban ültünk, amikor Hannah felhívott minket.
– Szia, kincsem! Mi újság? – szóltam bele a telefonba.
– Képzeld, a szobatársamat, Beccát eljegyezték! – újságolta lelkesen.
– Klassz! Szóval eljegyezték. Az nagyszerű – feleltem.
Sande kikapta a telefont a kezemből, és izgatottan kérdezgetni kezdte: – Ó, és milyen a gyűrű? Arany? Vagy fehérarany, netán platina? – Szünet nélkül záporoztak a kérdései: – A szülei kedvelik a fiút? Kitűzték már az esküvő időpontját? Nagy lagzi lesz? Téged meghívott? Gondolkodott már a ruhán?…
Sande elhadart vagy ötven olyan kérdést, ami nekem soha eszembe se jutott volna.
Ha én kérdeznék valamit a lányunktól az esküvőről, egyáltalán mi lenne az? Egy órába telne még az is, hogy előálljak egy épkézláb kérdéssel. És akkor sem biztos, hogy lenne benne köszönet. Valami olyasféle kérdés lenne:
– Nem túl fiatal még a házassághoz? Egyáltalán hány éves?
– Apa, huszonkét éves – felelné Hannah az édesanyjától örökölt erélyességgel.
Akkor is túl fiatal még, töprengenék magamban. Vajon az apjának van puskája? És egymást követnék a hasonló badarságok a fejemben: Remélem, nem lesznek hattyúk az esküvőn, vagy Bízom benne, hogy nem kapsz te is kedvet a férjhez menéshez, kislányom.
Nekem ez a társalgás annyira magas volt, hogy azt sem tudtam, hogyan vegyem fel a fonalat. Nem így a feleségem, akit őszintén felvillanyozott a tény, hogy Beccát eljegyezték.
Nem csoda, hogy oly sok férfiember inkább meghúzza magát, és egy mukkot sem szól az esküvőkön. Tudják jól, hogy ők ehhez úgysem tehetnek hozzá semmit.

61-62. oldal, 3. Ismerje meg a lányát - Ismeri a lányát? (Harmat, Budapest, 2014)

padamak >!

Mi, férfiak szeretünk a magunk feje után menni, de a házasság csapatmunka.

88. oldal, 4. Fő az egyensúly - A hatékony fegyelmezés (Harmat, Budapest, 2014)

padamak >!

Az apa-lánya kapcsolat nem egy csapásra jön létre. Abból a sok kis közös élményből áll össze, hogy ott van vele az idők során. Talán hallotta már a régimódi mondást, miszerint „a nőnek otthon a helye”. Nos, ugyanez az apákra nézve is igaz: „A férfinak otthon a helye.”

169. oldal, 9. Férfi Ön vagy kisegér? Kösse fel az egérgatyát! - Apai jelenlét (Harmat, Budapest, 2014)

Lányos apák kisokosa
• Legyen jelen a lánya életében, hogy örökre a szívébe zárja Önt.
• Szeresse őt, és legyen kiegyensúlyozott, biztos támasza.
• A lánya nem fiú.
• Az Ön dolga, hogy szolgálja, védelmezze és óvja őt, továbbá vállaljon némi rizikót, és kamatoztassa problémamegoldó képességét.
• Személyre szólóan ismerje és szeresse a lányát.
• Éreztesse vele, hogy különlegesnek tartja őt.
• Őrizze meg a higgadtságát.
• Figyeljen a helyes egyensúlyra.
• Meséljen neki történeteket a saját életéből.
• Építse a kapcsolatukat.
• Ne veszítse el a fejét.
• Álljon a felesége mellé.
• Ne a hibákat keresse, adjon inkább megerősítést.
• Mondogassa a lányának: „Szeretlek.”
• Mondja ki: „Sajnálom. Kérlek, bocsáss meg.”
• Készítsen tervet, hogyan hozza helyre a kapcsolatukat.
• Ne a levegőbe beszéljen.
• Legyen olyan férfi, amilyen férjet a lányának kíván.
• Önmagáért fogadja el lányát. Úgy, ahogy van.
• Adja meg neki a szabadságot, hogy hibázzon – akkor szárnyalni fog.
• Hangolja finomra a napirendjét.
• Teremtsen alkalmat az apa-lánya kapcsolat ápolására.

228. oldal (Harmat, Budapest, 2014)

csucsorka P>!

És lányának azt is tudnia kell, hogy minden helyzetben számíthat Önre. Ha olyan helyen van, ahol nem akar lenni, az első, akinek szólhat, az apukája, mert ő kérdés nélkül érte fog menni.
Ilyen az a kapcsolat, amelyre az életét is felteheti.

padamak >!

A felelős szülő nem tekinti magát jobbnak a gyermekénél, de mivel nagyobb élettapasztalattal rendelkezik, jobban tudja, milyen következményekkel járnak a tetteink.

75. oldal, 4. Fő az egyensúly - A felelős szülő (Harmat, Budapest, 2014)

padamak >!

Férfitársaim, a lányaik már igen zsenge korban elkezdik azt, ami a nőknek úgy általában szokása – nem azt mondják, amit valójában gondolnak. Mint amikor a feleségem azt mondta: „Ó, igazán nincs szükségem desszertre” – ezért megállás nélkül elhajtottam az édességbolt előtt, és csak percekkel később vettem észre az arcáról legördülő könnycseppeket, amiért nem álltunk meg, hogy desszertet vegyünk.

padamak >!

A lányok, akik érzik apjuk szeretetét, képesek lesznek magabiztosan kilépni az életbe, mert tudják, bármi történjék is, az apjukra mindig számíthatnak. Az apai elismerés és bátorítás segít nekik abban, hogy helytálljanak az iskolában, rátaláljanak arra a hivatásra, amelyben kiaknázhatják legjobb képességeiket, és bölcs döntéseket hozzanak a kapcsolatok terén.
És ez csak egy kis része annak a maradandó örökségnek, amelyet Ön, és csakis Ön adhat a lányainak.
Ön mit hagy örökül?

(utolsó mondat) 227. oldal, Zárszó (Harmat, Budapest, 2014)