Sötét ​nappalok, fényes éjszakák 12 csillagozás

Egy mániás depressziós vallomásai
Kevin Jackson: Sötét nappalok, fényes éjszakák

„Kettesben ültünk egy belvárosi étteremben, romantikus gyertyafénynél, fülig szerelmesen. Kapcsolatunk elején jártunk, teljes volt köztünk a harmónia… és ekkor feltettem egy ártatlannak tűnő kérdést: – Mi volt életed legrosszabb napja? – Amikor ráébredtem, hogy mániás depresszióm van. Hirtelen megállt körülöttem a világ, meg sem tudtam szólalni. Kavarogtak bennem a gondolatok, pontosan nem tudtam, mi az, csak valami szörnyűséget gyanítottam. Már ötéves házasok vagyunk, és azóta sem láttam semmi szokatlant Kevin viselkedésében. Neki szerencséje volt, családja és barátai segítségével sikerült feldolgoznia ezt a traumát, el tudta fogadni az állapotát…” (Jackson Szilvia, a szerző felesége)

M-érték, Budapest, 2004
220 oldal · ISBN: 9639519596 · Fordította: Jackson Szilvia

MariannaMJ>!
Kevin Jackson: Sötét nappalok, fényes éjszakák

Kevin Jackson: Sötét nappalok, fényes éjszakák Egy mániás depressziós vallomásai

Őszinte írás saját betegségéről.
Elég jól átérezhetően adja át élete néhány évét, amikor először szembesült a bipoláris zavarral. Nagyon szerencsés, hogy a diplomája után kezdődött a testében ez a különös változás, különben nagy valószínűséggel be sem tudhatta volna fejezni a főiskolát.

Érdekes, ahogy ő is írja és az általános gondolkodásban benne van, hogy a depresszió a lélek betegsége, miközben maga is többször egyértelműen megfogalmazza, hogy ez az agy kémiájának megváltozása (konyha nyelven). Szerintem ez egyértelműen a test betegsége; úgy ahogyan a skizofrénia is. Biológiai alapja van. Nem valamely élethelyzet hozza elő. Kevin történetéből is kiderül: álmatlanság az egyik fő jellemzője a problémájának, majd az álmatlanság még inkább feldobottá teszi, így teljes képtelenség egyáltalán aludni; nem eszik, nem éhes; nem tud koncentrálni. Ezek nem feltárandó lelki tünetek.

Katja_Magnus P>!
Kevin Jackson: Sötét nappalok, fényes éjszakák

Ha oszinte akarok lenni, feluton feladtam, mert elegge nyugos ez a tema mar egymagaban is, de a szerzo stilusa sem tetszett annyira.
Abszolut megertem es erzem, hogy min is ment keresztul.

Jemina>!
Kevin Jackson: Sötét nappalok, fényes éjszakák

Kevin Bipoláris. Ennek a könyvnek a segítségével bepillantást nyerhetünk az érzéseibe. Nem csak az ő világát láthatjuk, hanem azt is, hogy egy család hogyan vészelheti át. Bemutatja, hogy nem szabad elkönyvelni egy mentális betegségben szenvedő embert, mert elég támogatással ez a betegség kordában tartható. Nehéz időszakok váltják egymást, de Kevinnek csodás családja van, aki mellette áll. Ez a könyv nagy segítség mind a betegnek, mind a hozzátartozónak.

smee>!

Az emberiesség felismerésekből és tettekből áll, nem csak adományokból. Aki tudja, hogyan adja át önmagát, gondolatait, erejét és kedvességét, az gyakorolja a hatalmat. A hatalom képesség arra, hogy pozitívan változtassuk meg a világot.

MariannaMJ>!

A lelki problémák elhatalmasodásával a fizikai fájdalom egyre kevésbé lesz szempont. Ha a mérleg nyelve az agyban lejátszódó kínok felé billen, az öngyilkosság már kézenfekvő fájdalomcsillapítónak tűnik. A kérdés már csak az, hogy a test hajlandó-e tovább élni a lelki gyötrelmekkel, vagy inkább örökre megszabadul tőlük.

Kapcsolódó szócikkek: öngyilkosság
smee>!

Úgy éreztem, hogy a Bibliát nekem írták, és kiválasztottként szent üzeneteket kapok Istentől. Teljesen beleéltem magam abba a hitbe, hogy bárhova is megyek, üzenetek és jelek várnak, hogy megmutassák számomra a helyes utat. Ezek a jelek Istentől érkeznek, és mindenki számára láthatóak. Az emberek többsége soha nem veszi észre a szent jeleket, mert elvakultan próbálnak megfelelni a társadalom mesterséges elvárásainak. Én viszont leráztam béklyóimat, és mindenre nyitott voltam.

smee>!

A lávalámpát kezdtem el bámulni, követtem tekintetemmel a lebegő gyantagolyók véletlenszerű mozgását. A gyanta fel, majd lefelé haladt, míg egyszercsak nekiütközött az üveg oldalának. Szépen lassan elhitettem magammal, hogy a lávalámpán keresztül felvehetem a kapcsolatot halottakkal. Különböző kérdéseket tettem fel, és valamilyen oknál fogva egyértelmű volt számomra, hogy amikor a gyantagolyó az üveg bal oldalának ütközik, az igent, ha a jobb oldalhoz, az pedig nemet jelent.

Szelén>!

A lelki fájdalom állandó és könyörtelen kín, ami sokkal rosszabb, mint bármely korábban tapasztalt fizikai fájdalom.

Szelén>!

Hurrikán közeledett Cancún felé, csak most épp Kevinnek hívták. A hurrikán mindössze a két fülem közti területeken pusztított, és nagy sebességgel közeledett.

Kapcsolódó szócikkek: Cancún
Szelén>!

Semmi baj, gondoltam, egy kis alkohollal mindent meg lehet gyógyítani.