Történetek ​a fejvadászokról (Történetek) 33 csillagozás

Kevin J. Anderson (szerk.): Történetek a fejvadászokról

A forrongó, háborúktól szabdalt galaxisban szabadon garázdálkodhatnak az orgyilkosok, kalózok, csempészek és a legkülönfélébb gonosztevők. Csak a hivatásos fejvadászoktól tartanak – az erkölcsre fittyet hányó kalandozóktól, akik felhajtják az univerzum söpredékét… ha van, aki megfizeti. Mikor Darth Vader lesújtani készül a Lázadás szívére. s Han Solot és a Millennium Falcont veszi célba, magához rendeli a hat legsikeresebb – és legrettegettebb – fejvadászt, köztük a könyörtelen Boba Fett-tel. Két dolog közös bennük: mindent megtesznek a pénzért és megvetik az életet…

Eredeti mű: Kevin J. Anderson (szerk.): Tales of the Bounty Hunters

Aquila, Debrecen, 1999
420 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636790450 · Fordította: Békési József

Kevin J. Anderson (szerk.): Történetek a fejvadászokról

„Fejvadászok! Semmi szükségünk erre a söpredékre!” – mondta Piett admirális.

A Birodalom visszavág filmben és a Történetek a fejvadászokról című könyvben is felhangzik ez a kultikus mondat. Piett admirális nem szórakozott, tudta, hogy fejvadászok nélkül is sikeres lehet a Birodalom. Viszont Darth Vader döntött, aki szerint szükség volt rájuk. És igaza is lett!

5 remekbe szabott történetet kapunk az íróktól! Fantasztikus könyv, nagyon élveztem az olvasását! Ahogy a fejvadászból egy gyilkológép lesz vagy éppen Lázadó? Nagyon tanulságos történetek voltak!

Először is ott van IG-88! Szinte tökéletes fejvadász lehetne, de kiderül, hogy van nála jobb is. Kevin J. Anderson szuperül megírta a történetét! Aztán Dengar vagy ahogy másnéven nevezték: Megfizetsz életének az alakulása is nagyon jól alakul. Megjárja a Mennyet és a Poklot is. A szerelmi szál nagyon jól hat a cselekményre. Bossk fejvadász is nagy ember a szakmájában, de vele is elbánnak mások! A Vukik barátai! :D 4-LOM és Zukcuss a rossz helyzetükben élve jót cselekednek! Na, és a végén Boba Fett, aki Darth Vader kedvence volt a fejvadászok között! Az ok magától értetődő: Ő volt a legjobb a szakmájában!

Tehát az 5/5 csillag azonnal jár a műnek, minden Star Wars rajongónak kötelező olvasmány! De akit csak kicsit kísértett meg a Csillagok háborúja-láz, annak is gyógyír lesz a könyv. Legalábbis minden érdeklődőnek nagy élmény lesz! Ezek után csak azt mondhatom, hogy klassz utazás lesz! Na, és mi köze ehhez Han Solónak? Nagyon is sok! Az alkotásból kiderül!

PAVideoStudio
Kevin J. Anderson (szerk.): Történetek a fejvadászokról

Az 5 novellát tartalmazó kötet A Birodalom visszavágban feltűnő fejvadászokra összpontosít mindig más szereplő szemszögéből. Az biztos, hogy most már más szemmel fogom megnézni aVadászatot.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/f4JCGfcY6io

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

JustOneMorePage
Kevin J. Anderson (szerk.): Történetek a fejvadászokról

Nagyon szerettem, érdekes világot tárt elém. Kicsit jó volt a fő történet mögé is belesni, és Boba amúgy is nagy kedvencem volt, a gyilkos robotra pedig kíváncsi voltam, ahogy arra is hogy kinek a ruháját vette fel Leia hercegnő :3 Javaslom minden sw rajongónak.

Hippoforaccus
Kevin J. Anderson (szerk.): Történetek a fejvadászokról

Jó kis háttérsztori gyűjtemény. Nagy élvezettel olvastam minden novellát. Ajánlani viszont csak fanatikusoknak tudnám.

Trillian26
Kevin J. Anderson (szerk.): Történetek a fejvadászokról

Nagyon jó történeteket olvashattam ebben a kötetben. Öt novellát tartalmazott a könyv, minden Darth Vader által megbízott Han Solot kereső fejvadászról egyett. Jó volt megismerni a történetüket. A legjobbat nem tudok választani, de legkevésbé Boba Fett novellája tetszett. IG-88 története szerintem elég furcsán kezdődött, az első pár oldal után viszont sokkal jobb lett, és ez így is maradt a végéig. Jó volt egyszer elolvasni.

Ebe_Endocott
Kevin J. Anderson (szerk.): Történetek a fejvadászokról

A cantinás történetekhez képest ezek jóval nagyobb lélegzetvételűek, és összességében szerintem ez nem indokolt. Sok sztori csak nyújtva van, mint a rétestészta, már a IV előtt kezdődik vagy jóval a VI utánig nyújtják. De az alapötletek a fejvadászokról tetszenek, szinesítik a képet, mondjuk a Boba Fettes sztorit totál keresztbe húzta a prequelekben bevezetett háttér.

Idiocry
Kevin J. Anderson (szerk.): Történetek a fejvadászokról

A Star Wars univerzuma mindig is lenyűgözött, de a legjobban az tud lenyűgözni, hogy soha nem lehet megunni és még többet akar az ember belőle. A könyv által újabb információk kerültek a tudatomba amiket a filmek által eddig nem tudtam. Tetszett az összes történet, a felépítése, a „vadászat”, de leginkább a végére hagyott Boba Fett és Han Solo története.

tantoaegyiptom

Azt beszélték, hogy Solo egyszer még a Császárt is fel merészelte hívni – sötét gazembernek nevezte, és kihívta egy bokszmeccsre!

Hippoforaccus

Bossk komolyabban kezdett odafigyelni. Felajánlotta volna a jobb karját a Bírónak, hogy behatolhasson abba a hálózatba (sőt mind a kettőt – úgyis visszanőnek).

tantoaegyiptom

Piett admirális: – „Fejvadászok! Semmi szükségünk erre a söpredékre!”

Idiocry

Amikor leomlik egy hegyoldal és eltemet egy falut, akkor az nem gonoszság, mivel a gonoszság feltételezi a szándékosságot. De okozza egy értelmes lény a hegyomlást, s rögtön gonoszságról beszélhetünk, ami Igazságszolgáltatás után kiált, hogy a civilizáció fennmaradhasson.