Az ​elhagyottak (Ifjú Jedi lovagok 3.) 9 csillagozás

Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: Az elhagyottak

A kiképzés szünidejében, Jacen és Jaina ismét találkoznak régi barátjukkal, Zekkel, a szülőbolygójuk utcáin csavargó árvával. A vad, szabad Zekk sohasem törődött a világ dolgaival… egészen mostanáig. De látja, hogy barátai mennyire megváltoztak, milyen sokat tanultak. Hozzájuk képest ő csak egy elkallódott fiú. Egy nagy hatalmú teremtmény azonban felfigyel a benne rejlő képességekre. Valaki, aki jól ismeri a szégyent, az irigységet, és tudja miként lehet felhasználni ezeket az érzéseket. Tisztában van vele, mennyire csábító az erő sötét oldala, ha az embernek nincs veszítenivalója.

Eredeti mű: Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: The Lost Ones

Lap-ics, Debrecen, 1997
230 oldal · ISBN: 9634342787 · Fordította: Szegi György

Hippoforaccus
Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: Az elhagyottak

Na sikerült megszereznem ezt a részt is. A többit hamarabb olvastam, mint ezt, és a negyedik résznél meg is jegyeztem, hogy nem éreztem nagy űrt a hiány miatt. Hát meg kell valljam ez így is maradt. Tipikus átvezető rész a következő sok újat nem tudtam meg belőle, de így teljes a sorozat. És a nagy tanulság amit én már mondjuk tudtam: spoiler

PAVideoStudio
Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: Az elhagyottak

A történet még most is egyszerű, de szerintem a maga módján ugyanolyan izgalmas volt, mint az előző, nem nagy durranás, de olvastam már rosszabbat – nem is egyet.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/-FE6XuXQY7k

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

PAVideoStudio

– Hé, Tenel Ka! Tudod, mi a különbség egy AT-AT és egy gyalogosan közlekedő rohamosztagos között? – kérdezte Jacen.
Tenel Ka hátrafordult, és értetlenül nézett rá.
– Persze hogy tudom.
Jacen lemondóan sóhajtott.
– Ez egy vicc. Tehát mi a különbség egy AT-AT és egy gyalogosan közlekedő rohamosztagos között?
– Tegyük fel, hogy azt válaszolom: nem tudom! Így megfelel?
– Igen.
– Tehát, nem tudom.
– Az egyik birodalmi lépegető, a másik pedig lépegető birodalmi! – mondta diadalmasan Jacen.

180-181. oldal, 17. fejezet – Az elhagyottak (Lap-ics, 1997)

Ifjú Jedi lovagok sorozat · Összehasonlítás