Árnyakadémia (Ifjú Jedi lovagok 2.) 10 csillagozás

Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: Árnyakadémia

Brakiss, a sötét lovag, valaha Luke Skywalker tanítványa volt, és rengeteget tanult az akadémia elhagyása óta. Megalapította az Árnyakadémiát, ahol sötét lovagokat képez a Birodalom számára. De most Brakiss sokkal nagyobb feladatot kap. El kell rabolnia az ikreket, a Skywalker vérvonal örököseit, hogy áttérítse őket az erő sötét oldalára.

Eredeti mű: Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: Shadow Academy

Lap-ics, Debrecen, 1997
236 oldal · ISBN: 9634342612 · Fordította: Szegi György

Hippoforaccus
Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: Árnyakadémia

Jaina és Jacen története ott folytatódik ahol az előző rész befejeződött. Egy jó történet jó folytatása, bár a „raboljuk el az ikreket és neveljük őket gonosszá” stratégia egy kicsit már sablonosnak tűnik. Az események pörgősek, nem túl részletesek, de érthetőek, a karakterek olyanok, mint az első részben, szóval űgy tűnik nem rossz sorozat ez.

Baraby P
Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: Árnyakadémia

„Kicsit” előítéletes vagyok a SW ifjúsági regényekkel szemben, még mindig nem hevertem ki Vader kesztyűjét , de ez a sorozat fényévekkel jobb annál.
Az első rész mondjuk jobban tetszett, annak klasszabb volt a története is szerintem, bár a végére ez is elég izgalmas lett, de valahogy nincs meg az egyensúly. A „hosszabb” felvehezetés után összecsapottnak éreztem a végét.

PAVideoStudio
Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: Árnyakadémia

A történet még most is egyszerű, de szerintem izgalmasabb is volt, mint az előző, nem nagy durranás, de olvastam már rosszabbat – nem is egyet.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/jTDcUpAeLrY

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

PAVideoStudio

Amikor a ranat visszatért, majd jelentést tett a huttnak, a lány megragadta az alkalmat, és az itala felét a mellette lévő növényre öntötte.
Néhány perc múlva a levelek kókadozni kezdtek, és Tenel Ka akkor vette észre, hogy a növény nem dekoráció volt, hanem a kocsma egyik vendége!

90. oldal, 7. fejezet - Árnyakadémia (Lap-ics, 1997)

Hippoforaccus

– Elég gennyes hely ez a Borgo Prime. Hallottad mit mondott róla Lando. Tolvajok, csempészek, gyilkosok gyülekező helye, akik hamarabb ölnek meg, minthogy üdvözölnének.
Tenel Ka összevonta a szemöldökét.
– Tehát olyan, mint a nagyanyám udvartartása a Hapesen.

Ifjú Jedi lovagok sorozat · Összehasonlítás