A ​legsötétebb lovag (Ifjú Jedi lovagok 5.) 11 csillagozás

Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: A legsötétebb lovag

Akkor születik, amikor a Birodalom elpusztult és új reményeket hozott a Köztársaság. Han Solo és Leila hercegnő ikergyermekei tizennégy évesen kerültek Luke Skywalker jedi akadémiájára, a Yavin negyedik holdjára, ahol megkezdődött a kiképzésük.
Az ikrek és Lowbacca a wookiee-k szülőbolygójára, a Kashyyykra utaznak, ahol Lowie húga részt vesz a felnőtté avatás szertartásán. Lowie szeretne segíteni testvérének a nehéz, veszélyes próbatétel végrehajtásában.
Eközben a fekete lovaggá vált Zekk azt a feladatot kapja, hogy vezessen támadást a wookiee-k komputerközpontja ellen. Zekknek tökéletessé kell fejlesztenie a benne rejlő képességeket, hogy a Második Birodalom Legsötétebb Lovagja lehessen. De ehhez meg kell küzdenie régi barátaival, Jacennel és Jainával.

Eredeti mű: Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: Darkest Knight

Lap-ics, Debrecen, 1997

PAVideoStudio P
Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: A legsötétebb lovag

A történet még most is egyszerű, de szerintem a maga módján ugyanolyan izgalmas volt, mint az előző, nem nagy durranás, de olvastam már rosszabbat – nem is egyet.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/jKh2b6qEChM

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Hippoforaccus P
Kevin J. Anderson – Rebecca Moesta: A legsötétebb lovag

A történet még mindíg jó, ezúttal Lowbaccáé a főszerep. az első 100 oldal egy kicsit akciószegény, mégsem unalmas olvasmány. A könyv második fele vszont akciódús, izgalmas, szinte letehetetlen. Bár azt meg kell jegyeznem, hogy sűrűn ismételnek benne lényegtelen apróságokat: elsőre is megjegyeztem, hogy Tenel Ka gyíkbőr vértje és haja hogy néz ki köszönöm, ugyanez a helyzet Zekk fekete alapon vörös halszálkamintás maffia köpenyével is és sok más dologgal szintén. Továbbá szeretném gratulációmat kifejezni vagy az írónak, vagy a fordítónak (gondolom a második) a császár „a palpatine uralkodó” néven való emlegetéséhez. Hasonlít a második részben említett „Bantha jéglényhez” :) Ezt a pár apróságot leszámítva viszont még mindíg tetszik a sorozat.

Ifjú Jedi lovagok sorozat · Összehasonlítás