Madarak ​1. 18 csillagozás

1988 – Rajzolta Csépe Magdolna
A madarakat mindenki szereti, sokan lesik életük egy-egy kedves mozzanatát a fiókák első szárnypróbálgatásától a fészekrakás örömteli munkájáig. Tavasszal az ő énekük jelzi, hogy vége a keserves télnek – ősszel pedig, ha a vándormadarak csapatait figyeljük az égbolton, tudjuk már, hogy hamarosan megérkezik a fagy.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár Zsebkönyvek Móra

Móra, Budapest, 1972
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631155331 · Illusztrálta: Csépe Magdolna

Paulina_Sándorné P>!
Keve András: Madarak 1.

Jó volt olvasgatni a könyvet, s közben figyelhettem a madáretetőt az ablakból. Jó pár madár feltűnt a könyvből. :-) Jók a leírások.

Boglinc P>!
Keve András: Madarak 1.

Nagyon szeretek madarakkal foglalkozni, ezért nem maradhatott ki ez a könyvecske az életemből. A leírások szerintem jók, és a képek is tetszetősek, csupán néhány helyen éreztem úgy, hogy a színek túlzóak, vagy éppen kevésbé jelentősre vannak rajzolva, mint amilyenek a valóságban.

Móra, Budapest, 1972
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631155331 · Illusztrálta: Csépe Magdolna
negoti P>!
Keve András: Madarak 1.

Szeretem a madarakat és most már tudom, hogy nem 'csak' gerlék laknak a fenyőfánkon, hanem balkáni gerlék és örvös galambok is gyakran látogattak a kertbe a nyáron. Nagyon jó olvasgatni ezeket a rövid ismertetőket és biztos, hogy ezentúl jobban odafigyelek a körülöttem levő madarakra.

SinkaZsuzsanna>!
Keve András: Madarak 1.

Ez a könyvecske és társai sokszor-nézegetősek lesznek. Bár látnék is közelebbről ilyen madárkákat, de sajnos itt a városban nem sok esély van erre.

pkdrogab>!

A fajleírások jók.
Az illusztrációk viszont inkább művészi ábrázolások, semmint határozásra alkalmas képek.

MissWenut>!

A madarakat mindenki szereti, sokan meglesik életük egy-egy kedves mozzanatát a fiókák első szárnypróbálgatásától a fészekrakás örömteli munkájáig.

Kapcsolódó szócikkek: madár
Boglinc P>!

Kellemes időtöltés, szép szórakozás meglesni a madarakat, de több is ennél, hiszen az életükben mutatkozó változások bennünket, embereket is figyelmeztetnek a környezetünket fenyegető veszedelmekre. A szennyezett levegő, az oktalanul irtott fás, bokros területek zsugorodása, mind-mind menekülésre késztetik a madarakat, és ez a menkülés nemcsak kedves éneküktől, hanem hasznos rovarirtó tevékenységüktől is megfoszt bennünket.