Madarak 29 csillagozás

Keve András: Madarak Keve András: Madarak

Könyvünk tábláin 117 madárfajt mutatunk be, melyekkel a leggyakrabban találkozunk a városi parkokban, kertekben vagy az erdőt-mezőt járva. A rajzok a hím madarakat ábrázolják, ezek tollazata ugyanis általában jellegzetes, míg a tojóké egyszerűbb. Változik a toll színe az állat életének különböző szakaszaiban is – a legpompásabb a nászruha. Könyvünkben igyekeztünk kitérni ezekre a különbségekre, s megemlítjük azokat az állatokat is, melyek egy-egy madár rokonsági körébe tartoznak, s könnyen összetéveszthetők vele. Így az olvasó tulajdonképpen nem 117, hanem jóval több madárral ismerkedik meg e lapokon.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár Zsebkönyvek Móra

Móra, Budapest, 1978
64 oldal · ISBN: 9631113906 · Illusztrálta: Csépe Magdolna

Bea_Könyvutca P>!
Keve András: Madarak

Újabb Búvár zsebkönyvet olvastam el. Különösen kedves volt ez a könyvecske a szívemnek, mert nagyon szeretem a madarakat, imádom a madárcsicsergést, de mindenféle madarat szívesen tanulmányozok. Azt hittem, hogy viszonylag sok madarat ismerek, de rá kellett jönnöm, hogy egyáltalán nem.
Jó élmény volt a könyvet olvasni, szépen lassan haladtam vele, naponta csak egy-két oldalt olvastam. Nagyon szeretem a könyv illusztrációit is.

a_bookworm_named_honey>!
Keve András: Madarak

Emlékszem, régen a Nagymamámmal sokat bújtuk ezt a könyvet. Költözés miatt sajnos elveszett, de egy bolhapiacon megtaláltam, 50 Forintért. Nem is volt kérdés, megveszem-e.
Ahogy kinyitottam, megcsapott az az emlékezetes illat, ami miatt emlékek százai ugrottak be, azonnal.
Szuper kis könyvek gondolom, régen a Búvár Zsebkönyveket is gyűjtöttem. Nagyon jó, hogy rövid szövegek vannak a madarak illusztrációihoz rendelve, és külön öröm, hogy egytől-egyik mind valósághű. :)

Doria09>!
Keve András: Madarak

Emlékszem, általános iskolásként mennyire szerettem a Búvár Zsebkönyveket :)
Most a Madarak című került a kezembe egy kihívás kapcsán. Imádom a madarakat, nagyon jól bemutatja őket a könyv, az illusztrációk nagyon szépek. ♥

aszor>!
Keve András: Madarak

Nagyon szeretem a madarakat, mindig örömmel hallgatom a madárdalt. Akár milyen hangosak, az sem zavar, még az örökké csivitelő verebek hangját is szeretem.
Örömmel fedeztem fel, hogy elég sok madarat ismerek, sőt néhány a téli madáretetőnkben is megfordul. Nagyon szépek a rajzok, teljesen beazonosíthatóak.
El is döntöttem, hogy nem teszem messze a könyvet, többet lapozgatom, és a neten meghallgatom a hangjukat is.

Ági_Marton>!
Keve András: Madarak

Nagyon érdekes ismeretterjesztő könyv. Nagyvárosiként a verebet, meg a galambot, na jó a cuki kis cinkét is felismerem, de sok, pl. lápi madarat nem. Betekintést kaptam a madárvilág egy elég behatárolt életébe. Mivel Fekete István az egyik kedenc íróm, sok könyvében olvastam erdei, ragadozó, vagy olyan lápi madarakról, amelyekről fogalmam sem volt. Ez a kis rövidke könyv sokmindenre fényt derített! Szépek az illusztrációk is, ezentúl könnyeb lesz azonosítanom 1-1 madárkát.

zzzizzzi>!
Keve András: Madarak

Érdekesek a fajleírások, bár kicsit régi a könyv. Jót mosolyogtam a Csicsőrkén, ami távíróvezetékeken szeret csicseregni. Nagyon szépek a rajzok a madarakról, de sajnos ezek alapján még azt a madárt sem ismertem fel laikusként, amit felismerek, ha találkozom vele. Így arra, hogy egy hobbi ornitológusnak készülő ember ezt használja a beazonosításhoz, igen kicsi esélyt látok.

padamak>!
Keve András: Madarak

Kedvenc területem a zoológiában. Mindig lestem a hangjaik irányába, meg télen az etetőre… E könyvecske sokat segített a meghatározásokban.

pkdrogab>!

A fajleírások jók.
Az illusztrációk viszont inkább művészi ábrázolások, semmint határozásra alkalmas képek.

cisa >!
Keve András: Madarak

Jó kis búvár zsebkönyv, amiben főleg az tetszik, hogy nem kell elképzelnünk az állatokat, jelen könyv esetében a madarakat, mert szép képek tarkítják az oldalakat :) !

Lanti18>!
Keve András: Madarak

Izgalmas és lebilincselő olvasmány még az ornitologiában járatlanok számára is, egy-két helyen elbírna egy lábjegyzetet a szakkifejezések magyarázatával, de így is jól követhető.

zzzizzzi>!

Zöld küllő (Picus viridis). Az előbbinél nagyobb, gyakori madár, mindenfelé hallani éles „klü-klü” hangját. Sokat jár a talajon, hangyabolyokat túr. A többi harkálynál nagyobb, csak a fekete harkálynál kisebb. Könnyen összetéveszthető a szürke küllővel, mely valamivel finomabb alkatú, szürkésebb, és elvétve fészkel nálunk, inkább téli vendég. A zöld küllő nem vonul.