Flóra ​és a csillagfarkas (Flóra 1.) 5 csillagozás

Kéry Anna Lilla: Flóra és a csillagfarkas

Ismeritek ​a haragot? Hát persze, mindenkit meglátogatott már egyszer-kétszer és akkor igyekezett minél nagyobb zűrt keverni a szívünkben. No de kiűzni sikerült-e magatokból? Biztos vagyok benne. Ám mi történik akkor, ha egy alig hétéves kislánynak sikerül elkergetnie, a hatalmas álomfestőnek, Pingalgónak pedig nem? Itt bizony segítségre van szükség, és aprócska hősünk nem fél nekivágni a csillagokon átívelő utazásnak, a titokzatos farkas, Ritka oldalán, hogy megszabadítsa a mogorva festőt és megmentse az emberek álmait. Jutalma nem marad el, és Flóra ettől kezdve egy új, varázslatos világ részese lesz, ahol gombusok kötözködnek az emberrel, árnyékok kelnek életre és a sárkányok a lámpaolajtól kezdve a karosszékig mindent befalnak. Csakhogy ebben a világban a szép dolgokért küzdeni kell, és miközben Flóra a föld alá vagy épp egy rengeteg mélyére száll a barátaiért, megtanulja mi az a türelem, az elfogadás, az önfeláldozás vagy éppen a tiszta szeretet. Rájön, hogy a kicsik bátorsága… (tovább)

TTplay, Debrecen, 2013
104 oldal · ISBN: 9789630879040 · Illusztrálta: Kéry Anna Lilla

Uzsonna>!
Kéry Anna Lilla: Flóra és a csillagfarkas

Nagyon kedves, varázslatos mese álom és ébrenlét határán, mely elröppentett valahol a csillagokon is túlra, csillagporos titokzatos világba. A történet a haraggal kezdődik, és sok-sok érdekes kaland és barát vár Flórára, aki bölcsességével túlnövi a 7éves kort. S hogy mivel végződik? Tessék utánajárni!
Megemelem kalapom az ifjú szerző előtt, beszippantott a mese tartalma és a saját készítésű illusztrációk szépen kiegészítik a történetet.
Nagy óvodásoknak és kisiskolásoknak nagyon ajánlom!

Boglárka_Madar>!
Kéry Anna Lilla: Flóra és a csillagfarkas

Nagyon kedves mese, tele aranyos szereplőkkel. Az illusztrációk pedig tényleg csodaszépek.
Maga a történet azzal kezdődik, hogy Flórába, aki egy óvodás kislány, belebújik a harag. No, nem időzik nála sokat, ám amikor továbbáll és belebújik Pingalgóba, egy csomó bonyodalmat indít el. Ám ezzel elkezdődik Flóra nagy kalandja, tele mesés lényekkel, amelynek során tanúbizonyságot ad bátorságáról, jószívéről és bebizonyítja hogy milyen fontosak a barátok.
Jaj, és a szereplők nevei nagyon ötletesek!
Bátran ajánlom mindenkinek! És külön kiemelném, hogy egy debreceni fiatal lány az író és illusztrátor is, nagy gratuláció neki. :)

Kéry Anna Lilla: Flóra és a csillagfarkas

Bűbájos történet, szépséges illusztrációkkal! (ismét bebizonyosodott, milyen jó, ha az író egyben az illusztrátor is:) Olvasás után néztem csak utána az írónőnek, és akkor döbbentem rá, mennyire fiatal! Ez egyáltalán nem érezhető a szövegen, beszippantja a mese az olvasót.
A kiadás nagyon igényes, eszméletlenül tetszettek a lap alján fel-felbukkanó apró gombus-rajzok, és Flóra öltözködési stílusát is nagyon szerettem:) Bár mindig meglepődtem, hogy ő a történet szerint ovis. A cselekmény alatt mindig nagyobbnak képzeltem.
Szerettem még a neveket is: Ritka, Szikrás, Sherr Penyő bácsi, Sernyő néni, Sártapodi Benyó stb.:)
Várom a folytatást!:)

Nicole_Kinney I>!
Kéry Anna Lilla: Flóra és a csillagfarkas

Tüneményes mese gyönyörű illusztrációkkal. Egyszerre nem volt sok időm olvasni, csak egy-egy fejezetet, ezért tartott sokáig, de nagyon tetszett. Rengeteg kreatív ötlet van benne (legjobban Sártapodi Benyó és Szénszívű Brezovnyik neve tetszett), úgy varázslatos az egész, ahogy van. :) Első olvasásom volt ettől az írónőtől, de ha van még mese a tarsolyában, akkor nem ez lesz az utolsó!

Sicc>!

– Tedd le te pirossorrú, csupaszképű tapír! Úgy ellátom a bajod, hogy a tükörképeddel fogsz rémálmodni!

Sicc>!

Köztudott, hogy a gyerekeknek nem a várakozás az erősségük. Várni annyit tesz, mint kellemetlen, erőltetett nyugalomban tűrni az idő ólomlassú folyását, miközben célunk ingerlő, színes képként villódzik előttünk.

Sicc>!

A faóriás már jórészt elhullajtotta leveleit, göcsörtös ujjai az ég felé nyújtózkodtak, mintha csak fürdőzne a telihold halvány fényében. Az ezüstös folyam mindent szürkére festett, lecsorgott a házfalakon, a fákon, a bokrokon, megült a pocsolyák tetején és karácsonyfadíszt varázsolt az elhullott diókból, A fűszálak azt játszották, hogy földbe vert szegek; konokul, egyenes derékkal sorakoztak, fémesen csillogva az éjszakában, a csillagok pedig, mint sok ezer tűszúrás vidáman hunyorogtak vissza rájuk.

Sicc>!

Egy elsőre meghatározhatatlan fajtájú lény állt előtte, amely annyira, de annyira csúnya volt, hogy az egyes körökben már szépnek számított.

Sicc>!

Azt is mondhatnánk, hogy az egész történet a haraggal kezdődött. Tudom, nem valami szívmelengető mindannyiunk régi ismerőséről, a veres szemű szörnyetegről beszélni, ám így-vagy úgy, de mindenképp szót kell ejtenünk róla.

– Hogy hívnak?
– Bá bodtam az előbb. – motyogta bedugult orral.
– Nem értem…
A fiú szipogott egy sort, majd ismét rákezdte.
– Már modtam. Dadi a devem.
– Mi?
– Dadi!
– Dadi?
– Dem, Dadi!!! Dem Dadi, hadem Dadi! Dádiel!
– Aha – mondta Flóra és egy kicsit oldalra billentette a fejét. – Nem kéne kifújnod az orrodat?

Sicc>!

Milyen is mikor találkozunk vele? Mintha egy pillanat alatt forró léghullám kapna telibe, vagy valami őrjöngő hurrikán kezdene táncot gyomrunkban, csakhogy szívünkig emelkedve elsötétítsen minket. Van, amikor nem is kell hozzá két dühös ember, csak én, meg az az utálatos nagyvilág.

Flóra sorozat · Összehasonlítás