Kertészkedés ​hónapról hónapra 4 csillagozás

Kertészkedés hónapról hónapra Kertészkedés hónapról hónapra

Az egyik legfontosabb dolog a kertészkedésben az, hogy minden munkát a megfelelő időben és módon végezzen el – ebben segít ez a könyv. Elég csak fellapozni az adott hónapot, máris megtudhatja, mit kell tennie, hogyan kell gondoznia kertjét. Legyen akár kezdő kertbarát, akár tapasztalt hobbikertész, ez az elismert szakértők által összeállított könyv hasznos tanácsokkal és új ismeretekkel látja el, januártól decemberig.

Reader's Digest, Budapest, 2002

hattori>!
Kertészkedés hónapról hónapra

Jó, mert sorrendben halad, aztán vanank tematikus felosztású tartalmak is, és az oldalszámutalásokkal a legtöbb dolog megtalálható. Szép képek vannak benne, és legtöbbször még a hozzám hasonló hobbiparasztok számára is érthető leírások, mit is kell csinálni és azt hogyan. Rossz, mert főleg csak a virágokkal, dísznövényekkel foglalkozik, és a kiskert-zöldség-gyümölcsfa témakörben a kertanalfabétákat (mint én) továbbra is tudatlanságban tartja – így aztán kénytelen voltam gondolomra metszeni a gyümölcsfáinkat.

Toby Hemenway: Gaia kertje
Rasztik Viktória: Az ökokertek növényvédelme
Sue Joiner – Vincent Gradwell – Katharine Gurney – Kay Maguire: Titkok és ötletek nagyapáink kertjéből
Kocsisné Molnár Gitta: Kertészkedés mindenkinek
James Wong: Termesszünk otthon finomabbat!
Bálint György: Mesterfogások kezdő és haladó kertészkedők számára
Csaba Emese (szerk.): 1001 tennivaló a kertben
Heidrun Holzförster: Metszés a gyümölcsösben
Nagy József – Schmidt Gábor – Sipos Béla – Tóth Imre: Kerti szerszámok
Horn János – Jeszenszky Árpád – Kerekes Lajos: Gyümölcstermesztési és gyümölcsfavédelmi rádiótanfolyam