Tevefutam (Feltaláló 2.) 28 csillagozás

Kertész Erzsi: Tevefutam

A ​Mostén olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok”-sorozatot építünk. A Pagony legkiválóbb szerzői írnak a sorozatban: Berg Judit, Finy Petra, Gévai Csilla és Igaz Dóra után most Kertész Erzsi folytatja a sort az ifjú feltaláló, Ferkó történetével.
Ferkó olyan szerelmes, hogy oda sem tud figyelni a Feltalálók Iskolájában, de sehogy sem sikerül bemutatkoznia szíve hölgyének. Amikor a lány testvérei, Micike és Mucika, az ikrek beszöknek a cirkusz állatai közé, és Mucika neikiindul a városnak egy teve hátán, Ferkó végre akcióba lép. Találd fel magad Ferkóval, és száguldj te is a tevefutammal! Mindezt kicsit hosszabb szavakkal, bonyolultabb mondatszerkezetekkel, de még mindig röviden és egyszerűen, hogy az olvasás sikerélmény legyen!

2. szint
– Oldalanként 6-8 mondat
– Nehezebb szavak is előfordulnak
– Kicsit bonyolultabb, de… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 7 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok!

Pagony, Budapest, 2018
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103974 · Illusztrálta: Bernát Barbara

Nikolett0907 P
Kertész Erzsi: Tevefutam

A feltaláló iskola és a tevék miatt megadom a három csillagot, mert ezek a részek tetszettek.
Nem olvastam az első részt, de magában is megállja a helyét.
Ettől függetlenül nagyon bugyutának éreztem.
Egyszerűen nem az én világom ez a mese.
Kár érte.

meseanyu P
Kertész Erzsi: Tevefutam

Jobban tetszett, mint az első rész, sokkal kerekebb és izgalmasabb volt a történet. Jó volt a romantikus szál is, és a képek is szuperek még mindig.

kratas P
Kertész Erzsi: Tevefutam

Ferkó története annyira nem volt jó, mint az első kötet, legalábbis történet szempontjából szerintem szerencsésebb lett volna valami olyan megoldás, hogy Ferkó csak 1-2 évvel idősebb, mint az indításnál. De az iskolája + a szerelmi története azért kedves volt.

Oláh_Zita P
Kertész Erzsi: Tevefutam

Szívmelengető volt, és kíváncsi leszek a következő részre. Én is nagyon szívesen járnék a Feltaláló Képzőbe, de jó is lenne. :)

dianna76 P
Kertész Erzsi: Tevefutam

Meglepett, hogy ez a történet voltaképp A feltaláló folytatása. Már az sem tetszett, de ez még úgy sem. Egy kisiskolásnak szóló könyvnek mióta lett főtémája a szerelem? Lemaradtam valamiről? A kötet hátulján olvasható egy ajánlás, mely szerint kicsit bonyolultabb a történet, mint az előző résznél. Nos, valóban: a szerelem, és úgy egyáltalán az érzelmek elég bonyolultak tudnak lenni. Kíváncsi vagyok, hogy a befejező kötet negyven éves főszereplőjéről milyen történetet lehet majd olvasni. Mindezt egy 8-9 évesnek! Szerintem gyerekkönyvként ez most kissé félrement!

Pagony, Budapest, 2018
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103974 · Illusztrálta: Bernát Barbara
Driz P
Kertész Erzsi: Tevefutam

Semmi izgalom. Egy egyszerű történet, ami arra tökéletes, hogy az olvasást lehessen vele gyakorolni és ennyi.
Az illusztráció magában is megállja a helyét, szívesen nézegettem.

BcnFra
Kertész Erzsi: Tevefutam

A kezdo olvaso sorozat eddig nem jott be nekunk, ez a konyv viszont nagyon jo. "Azt hiszem, reluctant' reader-nek hivjak azokat a kzedo olvasokat, akiknel nehezen indul be az olvasas elmenye, no nalunk ezzel a konyvvel indult el valami, remelem lesz tovabbi folytatas.

Feltaláló sorozat · Összehasonlítás