NEM ​mese 50 csillagozás

Segítő könyv
Kertész Erzsi: NEM mese

Nemet mondani tudni kell! Ja, az könnyű? Néha igen! Néha nagyon nem. És amúgy is, nem csak egyféle nem van. Hallottatok már például a cincogó nemről? Vagy a lerepül a hajad nemről? Esetleg a kerek perec nemről? Hát a köszönöm, nemről? Ezekről, és még sok-sok féle nemről szól Kertész Erzsi író-pszichológus új könyve, na és persze arról, hogy merjünk nemet mondani. A Kasza Julianna által illusztrált mesekönyv a 2015-ös Arany­vac­kor gyerekkönyves pályázaton elnyerte a zsűri 2. díját és a Pagony különdíját.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 6 éves kortól

Pagony, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101390 · Illusztrálta: Kasza Julianna

Bea_Könyvutca P

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Gondoltátok volna, hogy annyiféle NEM van, hogy egy kezünkön meg sem tudjuk számolni? De lehet, hogy még kettőn sem. Ez a könyv visszahúzódó, határozatlan gyerekeknek kíván segíteni a NEM kimondásában, a nehéz helyzetek kezelésében egy ötletes, vicces történeten keresztül.
Ádám a csendes, bizonytalan kisfiú NEM nagyon mond NEM-et senkinek, sem a szomszéd néninek, aki mindig egy nagy tányér túrós sütivel várja, pedig Ádám NEM is szereti a túrós sütit, sem a fiúknak az osztályból. Ha kötekednek, molesztálják, inkább magába húzódik, odébb vonul, de NEM tud határozottan kiállni magáért.

Nagyon hasznos könyvnek tartom, ami mindamellett kedves és aranyos történetet foglal magába, a gyerekeket mese közben tanítja meg a határozott, céltudatos fellépésre, ugyanúgy lehet velük gyakorolni, mint a könyvbeli Ádámmal gyakorolt kis NEM barátja.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/10/kertesz-erzsi-nem-…

KönyvParfé P

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Hogy a nemeket csoportosítani is lehet? Fogalmam sem volt, hogy ennyiféle létezik. Ádámmal együtt én is számba vettem, hogy hányfélét ismerek. Van a bátortalan, cincogó nem, aztán a lerepül a hajad nem és a gyáva nyúl nem. A kerek perec nem a kedvencem, mert a határozottsága mellett perec alakot ölt és egy kicsit sós is. Aztán itt a konok és durcás nem, a pillangós nem, a nagyon sajnálom, de nem és a gyengébbek kedvéért nem. Ez utóbbi szerintem zseniális!

Ez a könyv segítő könyvnek készült, a visszahúzódó, határozatlan gyerekek számára, akik még tanulják, hogyan és mikor kell nemet mondani. Ötletes, hasznos és vicces mese, de óvva inteném tőle azokat a szülőket, akiknek a gyereke már nagyon jó a konok és durcás nem kimondásában, mert elképzelhető, hogy ellenkező hatást érnek el vele. :)
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2017/10/03/kertesz_erzsi_kasz…

ziara P

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Úgy harangoztam be ezt a könyvet Adélkának, hogy legaláb megtudjuk, miért mond mindenre nemet motanában. Be is jött, mert ezt akarta este olvasni, de ez a könyv nem erről szól, de ő ezt már nem tudta meg, mert belealudt. Én végigolvastam, fontos kérdésről szól, bár szerintem az én kislányomnak nem lesz ilyen problémája. Nagyon tetszik a nem-ek elnevezése, nagyon találóak. A rajzok kicsit elnagyoltak nekem, nem annyira jött be a stílusuk, ettől függetlenül jó könyvnek tartom.

stippistop MP

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Ezt a könyvet még felnőttként is felszabaditó olvasni! Tetszett, hogy az agresszív nemtől eljuttatja Ádámot az önérvényesítő, határozott, de kedves nemig! Egy dolog hiányzott csak, most hogy így belegondolok: a puszira, ölelgetésre, nem kívánt testkontaktusra való nemet mondás. Nagyon fontos pedig!
Még nem olvastam eddig Kertész Erzsitől, de keresni fogom a könyveit!

meseanyu MP

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Nagyon helyes ez a főszereplő kissrác, és a NEM is egy vagány, szerethető figura. Fontos téma, jól feldolgozva, nekem mégis maradt egy pici hiányérzetem a végén. Nem tudom igazán észérvekkel megmagyarázni, hogy miért, tényleg csak egy érzés. A rajzokkal ugyanígy voltam, hogy összességében tetszett, de mégsem az én világom teljesen.

blueisthenewpink P

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Mennyiféle nem! Nagyon jó! Kíváncsi vagyok, működik-e olyannál, akinek kell a bátorítás. A hatévesem nem értette, miért nem tud a kisfiú nemet mondani. Neki nincs problémája azzal, hogy kiálljon magáért. Inkább arra kell figyelnie, hogy ne tiporjon közben nagyon bele másokba, de erre is van itt példa! Mindenesetre az elején meg volt győződve róla, hogy ami a főszereplő szájából éjszaka kijött, az a fognyűvő manó :) Volt, ahol annyira nevettem, hogy hirtelen nem tudtam tovább olvasni spoiler, és olyan is, ahol olvasás közben javítottam az ikes ragozást (Erre most új szabály van? Mindenki úgy ragozza, ahogy szeretné?). Mindketten jól szórakoztunk, és valószínűleg hatalmas segítség annak, akinek szüksége van rá! Lesz igen mese is?

Frissítés, második olvasásra: a 6 és 3/4 éves szerint „iszonyat burgonya marha vicces volt”, és ugyanennyire jó is. Ez általában 5 csillagot jelent nála. Nálam is, még mindig!

Uzsonna

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Már gyermekkorban érdemes megtanulni nemet mondani, ebben segít ez a könyv. A főhőssel együtt megismerhetjük a „nem”-ek fajtáit, okulhatunk bizonyos esetekből, hogyan és milyen nemet mondjunk. S mindez szórakoztató formában történik, Kertész Erzsi humorával megtoldva. Az illusztráció is nagyon jó, kiegészíti a szöveget.
A Pagony 5-8 éves korig ajánlja, én egy kicsi feljebb tolnám a korhatárt és kisikolásoknak ajánlanám. (Majd kiderül a gyakorlatban, kiknek tetszik.)

clarisssa P

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Nézegettem én már ezt a könyvet a molyon is, de amikor @Uzsonna a könyvtárban (nem minden célzatosság nélkül) a kezembe nyomta, hogy olvassam csak el – hát nem tudtam rá nemet mondani… Miután pedig befejeztem, Ádámhoz hasonlóan másnap én is vizsgát tettem a frissen megtanultakból… és jól meg is buktam rajta. Mentségemre csak azt tudom felhozni, hogy a munkahelyen, a főnökünknek való nemet mondás minden bizonnyal egy haladó kurzus anyaga lenne a könyvben is.
A kötet egyébként valószínűleg hiánypótló. Nemcsak tündérien aranyos és jópofa, de olyan üzenet van bebugyolálva a mesés köntösbe, ami hasznára lehet kicsiknek és kevésbé kicsiknek is. Játékosan tanítgat nemet mondani – vagy legalább azt a gondolatot megszokni, hogy igenis, önmagad számára légy te az első, szeresd magad, állj ki magadért! És emellett még arról is beszél, hogy mindezt hogyan csináld úgy, hogy azzal mást ne sérts meg. Szerintem fantasztikus!

Pagony, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634101390 · Illusztrálta: Kasza Julianna
Hintafa P

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Ahogy az várható volt, nyári olvasmánylistánk egy-két darabja átcsúszott az őszbe. Legutóbb épp Kertész Erzsi: NEM mese című könyvét olvastuk. Segítő könyv a javából, amely egy érzékeny és fontos a témát jár körbe, okosan és kedvesen megírva, ahogy azt csak Kertész Erzsi tudja.

Ha magatoknak is olvastok nyilván előfordult, hogy valami olyan könyvre leltek, ami annyira megérint, hogy azonnal erős késztetést éreztek, hogy az egész világot jó hangosan telekürtöljétek a kinccsel, amire bukkantatok. Miután a homokozó mellett ücsörögve kiolvastuk Kertész Erzsi remekét, legszívesebben én is rohantam volna, hogy minimum egy apróhirdetést tegyek közzé, melyben tudatom, hogy ezt a könyvet NE hagyják ki. Tudom, Kertész Erzsi Állat KávéZooját és a Göröngyös úti Iskolát már a múltkor agyondicsértem és -igazán nem tehetek róla-, de a Pagony Kiadónál megjelent NEM mese esetében is kénytelen is vagyok ezt tenni. Jó lesz így, NEM?
Folytatás itt: http://hintafa.blog.hu/2016/10/30/kertesz_erzsi_nem_mese

Honey_Fly P

Kertész Erzsi: NEM mese Segítő könyv

Először arra gondoltam, hogy meg vagyok én húzatva, hogy kecskére akarok káposztát bízni? Hamar beláttam azonban, hogy itt semmi ilyesmiről nincs szó. Inkább csak megmutatom a kecskének, hogy bizony lehet nemet mondani a pacalpörköltre, ha nem szereti. Szóval nemet mondani tanítani egy gyereket. Könnyen rálegyintünk, hogy elég jól megy az nekik általában maguktól is. Pedig nem ilyen egyértelmű a helyzet. Felnőttként sem nehéz olyan szituációt felidézni amikor legszívesebben ordítva mondtunk volna nemet, de közben fogunk közt szűrve erőltetett mosollyal suttogtuk az igent, és még meg is köszöntük a másik félnek azt, amitől a szőr felállt a hátunkon. A gyerekeknek is számtalan ilyen helyzettel kell szembesülniük és minél idősebbek annál inkább tűnik el belőlük is az ösztönös toppantós nem és jön be náluk a „jólneveltségi” faktor. Pedig számtalanféle nem létezik amivel kikerülhetők vagy legalább tompíthatók a kellemetlen helyzetek. Egy baja van a könyvnek, hogy nagyon rövid. Beleférne még sok-sok konkrét példa és szerintem lehetne kicsit a bántalmazás elleni tudatosságot is jobban hangsúlyozni. De így is hiánypótló darab.

Trudiz

Legfontosabb a belső meggyőződés…

– Sosem hagylak magadra.

ddani P

– Hogy ezek a mai plüssfigurák milyen rondák! – mondta. – Az én időmben legalább hasonlítottak valami állatra, macskára, nyu­szira, vagy valamire! Most meg fogalmam sincs, melyik micsoda!

imma AP

– De mi van, ha bejön anyu? Mit mondjak neki?
– Mondd, hogy jó reggelt, édesanya! Meglátod, hogy fog örülni!

Trudiz

Boldogulsz te már a Nagy Tanítód nélkül is…