Labirintó 28 csillagozás

Kertész Erzsi: Labirintó Kertész Erzsi: Labirintó

Létezik ​valahol egy vízi útvesztő: LABIRINTÓ. Titkát sokan próbálták már kifürkészni, de azok a kalandorok, akik nekivágtak hajóikkal a zegzugos csatornáknak, azóta sem tértek vissza a kikötővárosba.
Hősünk, egy kissé elkényelmesedett királyfi, maga is szerencsét próbál: felcsap gondolásnak, vállalván, hogy utasokat szállít a szigetvilágban, s közben feltérképezi és meghódítja az ismeretlen vizeket. Csakhogy ez a mesterség nem olyan egyszerű ám: az utasok erősen próbára teszik a gondolás türelmét és találékonyságát.
Itt van például Öcsém, a Macska. Uralkodni szeretne, ezért olyan szigetet keres, ahol csak őrá várnak. Villő, a Sellő viszont tudja, hova igyekszik: a Mágikus Iszap-szigeten remél gyógyulást találni. Vényusz pedig, a lenyűgöző külsejű húsvéti nyúl színészi babérokra tör. S ha még csak őket kellene fuvarozni! De hajóba kéredzkedik a hullócsillag, Hiú Ábránd is, aki nem kevesebbet akar, minthogy az égboltra kerüljön vissza.
A békés vizeket ráadásul… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kiadói ajánlás: 9 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Cerkabella, Szentendre, 2018
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155808111 · Illusztrálta: Orosz Annabella

Kertész Erzsi: Labirintó

Labirintót imádtam, mind tartalmilag, mind formailag. Nagyon tetszettek a szürreális illusztrációk, mert remekül illettek a szintén kissé szürreális tartalomhoz. Labirintó egy tó, rengeteg-rengeteg szigettel, aki egyszer bement oda, az sosem jött ki többet. Senki sem ismerte a kifelé vezető utat, ami végül is nem volt tragédia, mert a sok remek szigeten akár le is telepedhetett a Labirintóba került illető és élhetett boldogan élete végéig.

A főhősünk egy elkényelmesedett királyfi gondolavezetői munkát vállalt Labirintóban, és már rögtön első alkalommal nagyon érdekes szállítandó társaság gyűlt össze a gondolájában. Öcsém, a Macska, Hiú Ábránd, a hullócsillag, Vényusz, a színészi babérokra pályázó Nyúl és Villő, a Sellő. Ebből a díszes társaságból alighanem sejthető, hogy milyen különleges élményben lesz részünk, ha elolvassuk Kertész Erzsi nagyszerű alkotását. Azt hiszem kedvenceim sorába is felveszem ezt a történetet.

meseanyu MP
Kertész Erzsi: Labirintó

Érdekes, hogy milyen kevesen olvasták még ezt a könyvet, pedig nagyon jó kis történet. Én valamiért a borító alapján líraibbra, szomorúbbra számítottam, de egyáltalán nem baj, hogy nem azt kaptam, ez inkább egy humoros, kalandos történet, nagyon igényes nyelvezetű és eredeti. Egy kicsit szürreális, de még pont azok között a keretek között, amikor engem szórakoztat az ilyesmi. Az illusztrációk is nagyon eltaláltak.

Uzsonna
Kertész Erzsi: Labirintó

Élvezet volt Labirintóban kalandozni: sok meghökkentő szereplő még meghökkentőbb története nem a várt fordulatokat produkálta. Olyan volt, mint egy igazi labirintusban lenni, semmit nem látsz előre, csak úgy lődörögsz benne. Tetszett a könyv finom humora, a rengeteg filozofálni való elem (bár tudjuk, az a macskák dolga…). Mindez nem nyomja agyon a történetet, a kíváncsiság hajtja előre az olvasót.
Különösek az illusztrációk, először taszítottak, de végül beláttam, nagyon is illenek ehhez a történethez.
Egyedül a mikroszkopikus méretű betűk zavartak: esztétikailag sem illenek a könyvbe, rontják az összképet.

gab001 P
Kertész Erzsi: Labirintó

A borító vetette meg velem ezt a könyvet. Elolvasva peidg azt kell mondanom, hogy soha rosszabb vételt. Igazán különleges történet, tele kalandokkal és elképesztő szereplőkkel. Ráadásul kifejezetten vicces. Már az első mondat betalált, de az utolsó sem semmi. Az illusztráció inkább érdekes, mint szép, de pontosan illik a történethez, nagyon jól kiegészíti. Felnőtt fejjel is kifejezetten élvezhető. Elképesztő.

Sicc
Kertész Erzsi: Labirintó

Nagyon bírom Kertész Erzsi stílusát. Élmény olvasni…konkrétan nem tudtam lerakni, teljesen magával ragadott. Pedig nincsenek benne hihetetlen izgalmak. De van benne humor, irónia, nyelvi szépség. Nagyon tetszett.

dianna76 P
Kertész Erzsi: Labirintó

Elég érdekes, vagy inkább sajátságos mese. egyáltalán gyerekeknek szól, vagy inkább felnőtteknek? Már ahogy belelapozunk, láthatjuk, hogy maga a kiadás nem a gyermekkönyveknél megszokott. Aprók a betűk, furák az illusztrációk. A történet kissé rejtélyes, misztikus, kalandos, ami nekem tetszett. Amikor útjára indult a gondola az utasaival, kezdtem azt érezni, hogy ez nem az én világom lesz. Aztán ahogy sorra érintik a különös szigeteket, kikötőket, érdeklődéssel olvastam. Sőt, a vége felé izgultam is, hogy mi fog történni. Nem erre számítottam…
A szereplők nevei különösek, de találóak voltak. A Labirintó kifejezés pedig meglepetés volt számomra. Bevallom, nem jutott eszembe, hogy ez egy spoiler.
A történetben az a legjobb, hogy akad benne gondolkodni- és mondanivaló, mégis bővelkedik humorban. A szerző játszik a szavakkal, kifejezésekkel, s ez nekem nagyon tetszett. Iszappakolás – na ettől behaltam! Van egy sajátságos hangulata is, amit nem is tudok kifejezni. Olyan lassan haladó, elmélázó…. sajátságos.
Az illusztrációknál a színvilág, a zöld-fekete-fehér felhasználása, keveredése tetszett. A rajzok viszont nem igazán. Legalábbis a figurák, amik nekem kicsit ijesztőek voltak.

atalant I
Kertész Erzsi: Labirintó

Kezdek rettegni, hogy be vagyok oltva Kertész Erzsi ellen (pedig úgy vártam, hogy el tudjam olvasni). Az egész történetet belengte a fárasztó szóviccekkel kikevert, szürkén nyomasztó borongósság. Eddig ez a második könyv a szerzőtől, és még mindig nem tudom eldönteni, hogy mennyire lehetnek a gyerekek a célközönség.
Az illusztrációk szépek, egyediek. A betűk viszont annyira aprók, hogy ha az ember kicsit is fáradtabban olvas, akkor úgy tűnik, mintha egy hangya házibulit tartana, ráadásul valakinek gondjai lehettek a hosszú, kettős mássalhangzókkal…

Gabye
Kertész Erzsi: Labirintó

Az első pár oldal után nem igazán volt halvány lilám se, hogy mi fog kisülni ebből, mindenesetre érdekesnek ígérkezett. És tényleg! Egy kicsit vicces, mindenképp érdekes és a maga módján szórakoztató kis történet. Nekem tetszett. Az illusztrációk is jók, csak egy volt aminél kicsit meghökkentem, mert az elég randára sikeredett és valahogy kilógott a többi közül.

Chöpp
Kertész Erzsi: Labirintó

Kellemetes kis történetecske Labirintó különleges tavi labirintus világa a maga szabályaival, jóslásaival és csodáival. Nem vagyok valami nagy jóstehetség, de valahogy előre láttam a végét.

Caledonia_Valley P

Hát… mit is mondjak. Minden várakozásomat ALULmúlta sajnos. :(
Azt hiszem nem is hozok róla részletes blogposztot. :(
Maga a történet, a világ és a szereplők nagyon jól eltaláltak, és a cselekmény izgalmas. De a végén a hajamat téptem a „soha meg nem ismert főhős” és az „dilis” macska miatt…
Sokkal jobb történetre számítottam, valami katarzist vártam a végére, de csak a nagy semmi várt! Értem, miért végződött a történet úgy, ahogy, de beugrottam a gyönyörű, új borítónak, és azt hittem, egy értelmesebb történetet kapok, azonban ez a történet korántsem olyan megfogható és reális, mint vártam. Ez az elvontabb, függővéges befejezést kedvelő emberek könyve, nem az enyém. :S Itt egy olyan függővéget kapunk, ahol nincs második felvonás, nincs folytatás, és ez fenemód frusztrál…
Majd túlteszem magam rajta… ^^
Az illusztrációk 90%-a viszont gyönyörű, de az új kiadás fényes lapjai engem eléggé zavartak.

Bea_Könyvutca P

– Vészt jóslok – sziszegte a Jós.

Bea_Könyvutca P

– Vészt jóslok – sziszegte a Jós.
Jólnevelten megborzongtam. – Ó, csakugyan?
Nem ért váratlanul a komor jövendő. Már korábban, a kikötővárosban megtudtam, hogy hacsak nincs felesleges 10 ezüstöm, nem kerülhetem el a vészjóslatot. Vízre szállás előtt ugyanis mindenkinek kötelessége felkeresni ezt a tisztes munkában megőszült vészmadarat: állítólag nagy találati aránnyal előrejelzi a tengeribetegséget és a hajótörést.

Bea_Könyvutca P

– Mit van úgy meglepődve? Ez a Remete-sziget, ez köztudott. Tehát, aki remete akar lenni, idejön és letelepszik. De tudja, hogy van ez…, sokan szeretnének remeték lenni, és azok mind ide jönnek. Mégsem mehetnek az Igaz Gyöngyhalászok szigetére, nem igaz?

Chöpp

A magamfajta puhányok nehezen mozdulnak, de ha egyszer elindulnak, ha más nem, a saját tömegük viszi őket előre.

Ninácska P

A Tóról nem szokás visszatérni. Erre utal a neve is: LABIRINTÓ.

Ninácska P

– Ahogy akarja. Most ismerje meg az utasait!

Szofrónia

– Legalább próbálj meg önbizalmat sugározni, komám. Az utasok épp az életüket készülnek a kezedbe helyezni. – Eltöprengett, majd folytatta: – Bár a macskáért nem lenne nagy kár. Ha még egy darabig itt maradna a parton, személyesen fojtanám vízbe!