A ​csúfolórobot (Feltaláló 3.) 37 csillagozás

Kertész Erzsi: A csúfolórobot

A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok”-sorozatot építünk.

A Pagony legkiválóbb szerzői négy-négy könyvet írnak, négy különböző nehézségi szinten. A történetek lazán összefüggnek egymással, de természetesen önállóan is olvashatók. Kertész Erzsi legújabb meséjében Ferkónak, a feltalálónak már családja van, és kislányából, Franciskából is igazi feltaláló lett. Amikor csúfolni kezdik az iskolában, megépíti magának a csúfolórobotot, hogy segítségére legyen. Ám a robot nem éppen úgy viselkedik, ahogy Franciska várta…

Tarts az ifjú feltalálóval, ismerd meg te is a csúfolórobotot!

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 7 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok! Pagony

Pagony, Budapest, 2019
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104452 · Illusztrálta: Bernát Barbara

Tarja_Kauppinen IP>!
Kertész Erzsi: A csúfolórobot

A főszereplő kislány különc, mert más hobbijai vannak, mint az osztálytársainak, ezért beilleszkedési gondokkal küzd, különcsége miatt a többiek lépten-nyomon belekötnek, csúfolják még a haja és hasonlók apropóján is. Ő persze besokall, megutálja az iskolát, nem akar menni. Apukája a maga módján próbálja abszolválni a helyzetet, erőfeszítései dicséretesek ugyan, de nem érnek célt, hiszen nincs a lánya helyzetében, nem egészen látja át annak lényegét. A kislány így végül maga lép a tettek mezejére úgy, ahogy tud: megoldása kalamajkába torkollik, de a végén persze minden rendbe jön, és még azt is megtanuljuk, hogy a csúfolódás elcsúfítja az arcunkat, meg hogy ha valamit elszúrunk, illő bocsánatot kérni.

Életszerű problémákat feldolgozó, aranyos könyv. Az előzményeket nem olvastam, de ez nem jelentett gondot, alkalomadtán talán azokra is sort kerítek.

A tanulság – számomra – leginkább az, hogy a különbségeket nem könnyű kezelni, mert ami a másikban más, az fura, sőt, zavaró lehet a számunkra. Ezen azonban túl kell lépni, a különbségek fölött a legjobb egyszerűen csak napirendre térni abban az esetben, ha ezek a bizonyos különbségek nem mennek senki rovására, mert ilyen esetben viszont kérjük a szüleink vagy a tanáraink segítségét.

Kertész Erzsi: A csúfolórobot

„Feri mindent megtett, hogy megkönnyítse lánya számára az első iskolaévet. Feltalálta például az önadagolós uzsonnásdobozt, ami először az édességet adta ki, és csak a végén a szendvicset.”

Csak a szokásos formámat hozom, mert ennek a sorozatnak az első kötetét még nem olvastam, csak a másodikat és most a harmadikat.
Az előző rész nem lopta be magát a szívembe, de ez a kötet már tetszett.
Ahogy telik az idő, minden résszel egyre idősebb lesz feltalálónk, most már apuka.
Kislánya, Franciska nagyon hasonlít édesapjához és szintén feltalál mindenféle hasznos és néha túlzó dolgokat.
Az iskolai napok először könnyebben telnek, majd ahogy már lenni szokott, ahol sok gyerek van, felüti a fejét a csúfolódás és hasonló finomságok.
Mint várni lehetett a kezdeti nehézségek után, feltalálódott a megoldás is, ami nekem igazán mosolygást okozott.
Tetszett, mert nagyon áttudtam érezni Franciska sorsát, gondolkodását.
Leleményes kislány és számomra rendkívül bájos.
Egy élmény volt olvasni.

csgabi P>!
Kertész Erzsi: A csúfolórobot

A könyv egy nagyon fontos problémára hívja fel a figyelmet, arra, mennyire súlyos károkat okozhat a gyerekek lelkében az iskolai csúfolódás, ami később akár jobban is elfajulhat. A gyerekek kegyetlenek tudnak lenni, ha valaki más, nem illeszkedik bele a nagy masszába. Ezt ebben a történetben jól bemutatja az írónő. És ebben a történetben szerencsére jó vége is lesz a dolognak – bárcsak mindig így megoldódnának ezek az ügyek.
Egyetértek az előttem szólókkal abban is, hogy az illusztrációk tényleg figyelemfelkeltőek és aranyosak, jópofák; a szöveg pedig könnyen olvasható – főleg, mivel a történet izgalmas, és az ember meg akarja tudni, mi lesz a vége, még akkor is, ha sejti. :-)

bagie P>!
Kertész Erzsi: A csúfolórobot

A sorozat 3. részére Fecóból Ferkó után Feri lett, aki egy tüneményes kislány apukája. Franciska Fecóhoz hasonlóan már gyerekkorában mindenféle okosság feltalálója. :)
Iskolai csúfolódás miatt átalakítja az édesapja által fejlesztett házi robotot, hogy az a sértésekre reagálva, visszavágva a sértésekre, csúfolódjon… ez persze nem annyira szép dolog, és lesz is belőle kalamajka, de minden jó, ha jó vége és megtanulhatjuk, hogy a csúfolódás nem szép dolog (még az arcot is elcsúfítja) és bocsánatot kérni a legnagyobb erény (ha már csúfolódtunk).

krlany I>!
Kertész Erzsi: A csúfolórobot

Egyszerű történet, de nagyon érdekes alaphelyzettel: feltaláló apa és lánya, és egy csúfolódó robot az iskolában… Nem olvastam a sorozat első két részét, de mivel a történet különálló, csak a szereplők között van ugyanaz, ez így engem egyáltalán nem zavart.
Alapvetően borítékolható a történet csavarja, illetve a vége, de mégis izgulunk – már amennyire izgulni lehet egy ilyen kedves, bájos történetben –, a főszereplő kislányért. Külön dicséret a spoiler.
Ez a sorozat az olvasásgyakorlást segíti, és szerintem ez a kötet maximálisan be is tölti ezt a szerepét.

sztinus>!
Kertész Erzsi: A csúfolórobot

Nagyon bírtam ezt a sorozatot. Az is tökmindegy volt, hogy a rajzok azèrt nem túl szèpek.

latinta P>!

2+2+2+…

Hát ez most nem így folytatódott.
    Öt fejezet található ebben a könyvben.

Egyáltalán nem könnyű sem a szülők, sem az első osztályos gyerekek élete…
    Jó kis történet kerekedett azért.

Nienna001 P>!
Kertész Erzsi: A csúfolórobot

Ez a harmadik könyvem az írónőtől, a Dalia és Dáliát meg is vettem magamnak, annyira tetszett. Ez a mese is jólesett a lelkemnek, majd el szeretném olvasni a korábbi részeit, mert Feri múltja is bizonyára van olyan érdekes mint a kislányának a története. Igazi feltaláló lányrólvan szó, és a csúfolásról, ami megtudja keseríteni a mindennapokat.

Tetszettek az illusztrációk, és az olvasást gyakorló kisebbeknek is jó történet lehet. Fogok még olvasni Kertész Erzsitől.

Ancsúr>!
Kertész Erzsi: A csúfolórobot

Felnőttbosszantó csörgő? Takarítókutya? Önadagolós uzsonnásdoboz, ami először az édességet adja ki? Önmagától számokat összeadó ceruza? Ez mekkora! :D És a történet… A címből egyből ki lehetett találni a könyv lényegét, de nekem így is nagyon tetszett.
A képek is nagyon jól illettek a könyv hangulatához.

Driz>!
Kertész Erzsi: A csúfolórobot

Szerintem nem volt szerencsés a cím választás, mert ez alapján nem hiszem, hogy levettem volna a polcról. Viszont a történet ennek ellenére szimpatikus volt és tanulságos. Könnyen a feltaláló kislány helyébe tudja képzelni magát az olvasó és megérti miért készíti el a robotot. Persze ahogy annak lennie kell semmi nem úgy sül el, ahogy azt a főhős szerette volna azt azért lehet az elején sejteni. De minden jó ha jó a vége. Persze ennek a történetnek is jó lett a vége. :)

Nikolett0907 P>!

Iszonyúan kell vigyázni. Az emberek annyira érzékenyek. Minden szavunkat meg kell válogatni.

Nikolett0907 P>!

10. oldal, 2. fejezet - Csúfolódás (Pagony, 2019)

latinta P>!

Idővel azonban Gizella is megbarátkozott a robottal. Mégiscsak könnyebbség volt, hogy Miszter X A nehéz szatyrokat is hazacipelte a boltból, és tíz perc alatt kijavított harminc földrajzdolgozatot.

9. oldal, 1. fejezet - A feltaláló és családja (Pagony, 2019)

Feltaláló sorozat · Összehasonlítás