Négylevelű ​lóhere 16 csillagozás

Kertész Erzsébet: Négylevelű lóhere Kertész Erzsébet: Négylevelű lóhere Kertész Erzsébet: Négylevelű lóhere

„Az élet nagyon érdekes, csak nincs rá elég idő” – kesereg naplójában a tizennégy éves Ági, aki a legfiatalabb a Máté-lányok közt. Nővéreinek sokkal könnyebb. Zsuzsa virágkertész, Éva textiltervező. Anni a könyvek szerelmese. De Ágit még ezerféle dolog érdekli: a Vöröskereszt lelkes aktivistája, angolul tanul, korcsolyázni jár, beteg barátját látogatja. A háztartás gondja hirtelen a lányok nyakába szakad, mert a szüleit amerikai tanulmányútra hívta meg a New- York-i pedagógiai kongresszus. De ne féltsük Ágit! Barátnőivel, a Négylevelű Lóhere című lap alapító-szerkesztői, meg van győződve arról, hogy ők, a konvenciók ellen lázadó, modern gondolkodású lányok mindenre képesek, s hogy fiúk és lányok örök versengésében ők az esélyesebbek. Kertész Erzsébet pályája elején, a múlt század harmincas éveiben, amikor ezt a regényét írta, még maga is úgy látta, hogy minden bizonnyal gyönyörű lesz a titkokkal teljes, csodálatos jövő.

Eredeti megjelenés éve: 1942

Móra, Budapest, 2007
144 oldal · Illusztrálta: Máday Gréte

meseanyu MP
Kertész Erzsébet: Négylevelű lóhere

Sok szereplő visszaköszön a Gyönyörű nyárból, de nem olyan jó, mint az. Kedves, hangulatos, de nincsenek benne nagy katarzisok, igazi izgalmak. Mindig szívesen olvasok a harmincas évekről, mert olyan, mintha egy régi magyar filmet néznék, van valami nagyon bájos, megnyugtató ebben a világban, úgyhogy ebből a szempontból jólesett, csak kicsit átütőbbet vártam.

Delena
Kertész Erzsébet: Négylevelű lóhere

Nagyon aranyos kis könyvecske, ami igazából egy napló! Egy kislány és családjának történetét meséli el. Kezdetben nem értettem, hogy miért pont 4 levelű lóhere a címe, de már tudom. ^^
Nem tudom, hogy én magukra tudtam volna hagyni ennyi ideig a gyermekeimet, főképpen, a mai világban:(
Könnyed, nyári olvasmány