Kaland ​a Szamócában 12 csillagozás

Kertész Erzsébet: Kaland a Szamócában

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Szamóca-lányok címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1957

Móra, Budapest, 1959
236 oldal · Illusztrálta: Szász Endre

Lahara ISP
Kertész Erzsébet: Kaland a Szamócában

A tél közepe volt, így nyilvánvaló, hogy én nyárról szóló regényt akarok olvasni. Megint.

Update, 2018.
Szelíd és ábrándos. Most magyon lassan haladtam vele ,hogy mindenki megsértődik meg gyűlik a szemébe a könny. Mindenki kicsit kioktató és fölényes, és bár nem tudom, akkoriban hogy volt, de valahogy furcsa, ahogy a 15-17 éves kamaszok is úgy mutatkoznak be, ki milyen iskolába jár éppen. A kislányok, akik nagylányoknak, majdnem felnőtteknek hiszik magukat, ezért nem állnak szóba korukbeliekkel. Szerintem azért egy 14-15 éves süldő lány már nem kislány. A karakterek kicsit egysíkúak és sarkítottak.

Eta IP
Kertész Erzsébet: Kaland a Szamócában

Fel sem tűnt, hogy ez is Kertész Erzsébet… :-)
Megboldogult lyánykoromban vagy ötször elolvastam, pedig már akkor sem volt éppen friss darab. Felnőttként már sok dolgot túl egyszerűnek találtam, a figurákat meglehetősen kétdimenziósnak, de hát nem szabad megöregedni. A csillagok a fiatalkoromnak szólnak. :-D

Habók P
Kertész Erzsébet: Kaland a Szamócában

Ez volt az első regény, amit egyedül olvastam el. És nagyon tetszett, noha én akkor még gyerek voltam, a szereplők pedig már nagylányok. De már akkor elhatároztam, hogy vegyész leszek, mint Zsófia, barlangozni, hegyet mászni fogok, mint Mari, és novellákat írni, mint Vera. Csak Mártitól nem akartam semmit. És amikor később elolvastam a Szamóca lányokat, kicsit elkeseredtem. Annyira más volt.