Dodó ​nyomozó és az idomított cápa (Dodó 2.) 10 csillagozás

Kertész Edina: Dodó nyomozó és az idomított cápa

Szörnyű Lőrinc ismét forral valamit. Mit akar a Régi Üvegszemmel, és minek neki az idomított cápa, amit a víztorony tetejében őriz? Erre a kérdésre csakis dr. Apró Lőrinc, a tízéves feltaláló, és persze Dodó, a víziszonyos nyomozó deríthet fényt.
A Dodó tizedes és a szoborrablók szereplőinek újabb, izgalmas kalandjai.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Naphegy, Budapest, 2016
140 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869776 · Illusztrálta: László Zsuzsi

meseanyu P>!
Kertész Edina: Dodó nyomozó és az idomított cápa

Az első részt nem olvastam, de abszolút élvezhető volt így is. Szerencsére volt időm egyhuzamban elolvasni, mert roppant izgalmas történet, teljesen lekötött. A stílusa is nagyon jó, gördülékeny, vicces, és tetszik ez a kicsit abszurd világ is. Rövid fejezetek, kaland, humor: kisiskolásoknak erősen ajánlott.

Kertész Edina: Dodó nyomozó és az idomított cápa

Nekem kicsit zagyvaságnak tűnt a történet, de a fiam jópofának tartotta. Nagyon tetszett a tudományos, feltalálós szál. Rövid fejezetek, olvasmányos történések. Nem teljesen kezdő olvasóknak ajánlom. Még akkor is, ha nem olvastátok az első részt. (De azért olvassátok el, mert biztos klassz.)

szabszev>!
Kertész Edina: Dodó nyomozó és az idomított cápa

Bár az első részt nem olvastam, de szerintem így is érthető, élvezhető regény volt. Emlékszem, gyerekkoromban szerettem a hasonló feltalálós, szerkentyűs meséket, ahol a rossz elrabol valamit, sokat gonoszkodik, de végül néhány csavar után a jó győz. Nagyon aranyos és izgalmas regény kisiskolásoknak.

Citrompor>!

[…] a doktornőt telefonhoz hívták. Sürgős eset volt: egy korábbi páciense mostanában zsírkrétának képzelte magát, és folyton a falnak dörgölőzött. Félig már elkopott szegény, az eset sürgős beavatkozást kívánt.

Hintafa>!

Az élet olykor nagyon különös. Aki már látott egy eukaliptuszfa tövében zokogó koalamackót, egy pillanatig sem vitatná ezt.

33. oldal, 6. fejezet - A turbómolekuláris propeller (Naphegy, 2016)

Chöpp >!

Fejfájásra mézben áztatott gilisztát ajánlunk.

Kapcsolódó szócikkek: fejfájás
Hintafa>!

Henrik a padjában ült, huszonkét hozzá hasonló, tízéves kárhozott lélek között, és a vonalas füzetére bámult.

Chöpp >!

A galambok nem tartoznak az állatvilág legbüszkébb élőlényei közé. Néhány marék eleségért cserébe bármire hajlandóak.

Kapcsolódó szócikkek: galamb

Dodó sorozat · Összehasonlítás