Dodó ​nyomozó és az eltűnt feltaláló (Dodó 3.) 5 csillagozás

Kertész Edina: Dodó nyomozó és az eltűnt feltaláló

Valami nagyot durran, és a gyerekszobából fekete füst tör elő. Min dolgozhat Apró Henrik, ez a tízéves zseni, és miért próbálja valaki egy robotcsigával kikémlelni legújabb találmányát? Ebből az izgalmas nyomozós történetből kiderül, hogy nadrágtartóval is lehet időutazni, és hogy az eltűnt feltalálók ügyében legjobb, ha egyenesen Dodó nyomozóhoz fordulunk.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Naphegy, 2017
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869905 · Illusztrálta: László Zsuzsi

Kertész Edina: Dodó nyomozó és az eltűnt feltaláló

Volt itt kémkedő robotcsiga, robotkutya, időgép, ami egy hózentróger, egy Puficuki gyár, benne Pufi Paulával, aki minduntalan házasságra készülődött, és Hózentróger Károllyal nagy lépésre készültek. Fordulatos, humoros kalandregény volt, biztos vagyok benne, hogy a gyerekek a sok kütyü, a számos fordulat és a vicces hangulata miatt szeretni fogják.

Bővebben: https://konyvutca.blogspot.hu/2017/09/kicsi-mimi-es-dod…

meseanyu P>!
Kertész Edina: Dodó nyomozó és az eltűnt feltaláló

Továbbra is tetszik ez a sorozat, ugyanazt tudom mondani, mint a második résznél: izgalmas, vicces, gördülékeny. Nagyon jól felépített, abszurd világ, remek stílus.

dianna76 P>!
Kertész Edina: Dodó nyomozó és az eltűnt feltaláló

Ezt a humoros, nyomozós sorozatot a gyermekkönyv zsűrizés miatt olvasom, de azt hiszem most jött el a pont, hogy fölhagyjak Dodóval. Egyáltalán miért Dodó nyomozó a címe? Nem éppen ő a legfőbb, és legtöbbet láttatott szereplő. A történetben előjönnek olyan dolgok, amikhez az előző kötetek elolvasása is szükségeltetik. Amúgy ezúttal nem ment a szerző messze a valóságtól. A televízió okozta agylemerevítés, és a reklámok szórta agymosás elég találó a mai világunkban. A történetek rövidségéhez képest elég sok a szereplő, és bizony egyiket-másikat hirtelen nem tudtam hová tenni, hiába olvastam az előző részeket is. Habár nehezen hangolódtam rá, végül mégis sikerült ráéreznem a sztorira, és hamar kiolvasnom. Ettől függetlenül, ezúttal sem tetszett Apró Henrik és a többiek eszetlen kalandja. A palacsintát azonban megkívántam, akár brokkolisan is. A puficuki viszont…. Erről az egészségtelen, műanyag, ételszínezéktől viruló, cukortól ragacsos valamiről még egy recept is van a könyv végén. Minek? Hogy muszáj legyen elkészíteni a gyerekekkel?

Naphegy, 2017
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869905 · Illusztrálta: László Zsuzsi

Bea_Könyvutca P>!

– Hogy az a nyamvadt fogaskerék csűrje ketté a jancsiszöges mindenit!

Bea_Könyvutca P>!

– Hé, azt én találtam! – kiáltott a cilinderes.
– Nem, mert én találtam! – mondta Harács. – Itt volt a lábam előtt – mutatta.
– De én dobtam oda! – háborodott fel a cilinderes.
– Nos, én viszont leSTIPISTOPoltam. És országunk törvényei szerint minden dolog azé, aki először meglátja. A STIPISTOP rendelet pontosan ezt mondja ki. Maga nem itteni állampolgár, ugye?
– Micsoda hülye törvény – füstölgött a cilinderes. – Akkor bárki leSTIPISTOPolhat bármit, nem?
– Jaj, dehogy! Ez csak rám vonatkozik.

Bea_Könyvutca P>!

Szaladjunk vissza három napot az időben, hogy megtudjuk, miért látott neki Henrik a megatitkos találmánynak. Szerencsére ez egy könyvben időgép nélkül is megoldható. Később egyébként egy időgép is felbukkan, de pszt, ez egyelőre titok.