A ​lány, aki olimpiát nyert 38 csillagozás

Elek Ilona
Kertész Edina: A lány, aki olimpiát nyert

Elek Ilona, a lány, aki olimpikon lett, mindannyiunk Csibije a magyar sport első női olimpiai bajnoka, hatszoros világ-, ötszörös Európa-bajnok. Eredetileg zongoristának készült, és bár erről lemondott a vívás kedvéért, soha nem szakadt meg a kapcsolata a zenével. Négy nyelven beszélt és szenvedélyesen hitt az igazságban, amiért komoly áldozatok árán is kiállt. Világklasszis volt, az egyik első sikeres sportolónő a férfiak világában, aki életre-halálra menő harcokat vívott a páston és azon kívül is.

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 7 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A lány/fiú, aki... Naphegy

Naphegy, 2022
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634760603 · Illusztrálta: Szendrey Gabriella

Zsuzsanna_Makai>!

Csillagos ötös!
Nna, így kell emléket állítani, és motiválni is egyben!
Meg is könnyeztem! Gyönyörű volt!

Kiss_Julianna>!
Kertész Edina: A lány, aki olimpiát nyert

Elek Ilona neve nem volt ismeretlen előttem. Tudtam, hogy olimpiát nyert, de ezenkívül semmi mást. Ebből a könyvből viszont mindent megtudtam, amit csak lehetett. Amikor a kitartás, és az akarat győzelemre viszi az embert. Szeretem ezt a sorozatot.

Sippancs P>!
Kertész Edina: A lány, aki olimpiát nyert

Elek Ilonának nem volt könnyű helyzete a 20. században. Nem elég, hogy nőnek született, zsidó származása miatt még bujkálnia is kellett, minden nehézséget legyőzve azonban a csúcsra tört, és mint kétszeres olimpiai-, hatszoros világbajnok magyar tőrvívó, emlékezünk meg róla.
Az előző részekhez képest ez egy igazán tartalmas könyv volt, amin sikerült meghatódnom.

PTJulia P>!
Kertész Edina: A lány, aki olimpiát nyert

Számomra a többi részhez képest túl sok, túl tömény volt ez a könyv, de szerencsére a gyerekeket lekötötte. Nagyon nem volt könnyű élete Ilonának és Margitnak, hiszen nemcsak a kor szokásaival, de édesapjukkal is sokáig harcolniuk kellett (megható volt olvasni, hogy később viszont az egyik legnagyobb támogatójuk lett, és tényleg áldozatot is hozott a karrierjükért). Tetszik a könyv végi tabló is, amelyen megjelenik az eddigi összes magyar női olimpikon.

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Kertész Edina: A lány, aki olimpiát nyert

Elek Ilona nevét hallottam már, de az élettörténetét nem ismertem. Le a kalappal előtte … hatalmas küzdő volt és nem csak a páston, a sportban, hanem az élet minden területén. Mert nagyot álmodni, kilépni a sorból, s az álmait soha fel nem adva a halhatatlanok névsorába véste a nevét *-* Igazi példakép lehet a ma embere számára … követte az elképzeléseit, a kitűzött céljait (pedig volt akadály bőven: zsidó származás, világháború, eltiltás), s mindent megtett azért, hogy döntései helyességét igazolva láthassa őt a világ, s a kétkedők is.

Naphegy, 2022
Juca P>!
Kertész Edina: A lány, aki olimpiát nyert

Gondosan összeállított kötet, amelyből megismerhetjük Elek Ilona olimpiai aranyérmes vívót. Nem volt könnyű élete, főleg a II. Világháború alatt. Sok magyar sportolóval találkozott élete során. Tetszett, hogy a tatai edzőtáborban is járt, itt készült a londoni olimpiára.

Ratoncita P>!
Kertész Edina: A lány, aki olimpiát nyert

Szuper könyv az első magyar női olimpiai aranyérmesről, a vívó Elek Ilonáról.
Egy nők elöl akkoriban még elzárt életút kiharcolásáról, rengeteg kitartásról, munka melletti hajnali és esti edzésekről és a rendkívüli sikerekről. Szó esik a zsidó törvényekről is.
Mindez gyereknyelven és szép illusztrációkkal.
Különösen tetszett, hogy a könyv végén szerepel az összes magyar női olimpiai bajnok is.

tilia_tomentosa >!
Kertész Edina: A lány, aki olimpiát nyert

Nagyon szép, érdekes meséskönyv. Jól, tömören, lényegretörően összefoglalja Elek Ilona életét. Hiányoltam belőle az évszámokat, hogy élete lényeges eseményei mikor történtek. Értem, hogy a gyerekeknek nem érdekes, meg a történet ezek nélkül is kerek egész, de pl. elrejtve a képen vagy a könyv végén egy összefoglaló szövegben le lehetett volna írni.

Nikolett0907 P>!

[…] ha az ember akar, nagyon akar valamit, akkor azt el is érheti, és ha szereti, amit csinál – legyen az munka vagy sport –, az minden fáradtságot megér.

Nikolett0907 P>!

Volt egyszer egy kert, amelyben állt egy szép, terebélyes tölgyfa.