Tündérmesék 2 csillagozás

Kertész Ákos: Tündérmesék Kertész Ákos: Tündérmesék

A tündérmese nem más, mint tündérekről szóló mese, s Tündérország a tündérek mesebeli, csodás szépségű országa. Kertész Ákos három története más és más (egyáltalán nem mesebeli és csodás szépségű) helyszínen s korszakokban játszódik: az első Oroszországban, a minszki kormányzóság vitjebszki járásának városkájában, Rogacsovban, ahol valójában Koppel, a mesüge pék a tündér. Csengődi Böbe, egykori színházi súgónő is az, de ő elmeséli „Ákoskámnak", hogy az igazi tündér azért a férje, Steiner úr volt, aki mint büfés és kellékes, az ötvenes évek legelején megmentett egy politikai szempontból rizikós előadást, s azzal együtt annak minden résztvevőjét. És tündér Mókuci is, változó korunk felemás hőse, a rendőrből pandúrrá s egyúttal betyárrá lett police-vállalkozó, aki pénzért piszkos ügyekbe keveredik. Gyerekrablást vállal, ám a bűnügy örökbefogadással végződik. S hogyan kell tündérmesét írni? A történeteket ott kell befejezni, ahol még minden jó.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2016
Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2011
Fekete Sas, Budapest, 1999
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 963825467x

Black_Venus>!
Kertész Ákos: Tündérmesék

Lehetséges, hogy a teljes Molyon én vagyok az egyetlen, aki ezt a könyvet olvasta? Nos, lehet, mert bár majdnem 20 éve jelent meg (amikor a vadkapitalizmusban még jártak Wartburgok az utakon és a mobilt bunkofonnak hívták…), még csak most vittem fel a Molyra.
Pedig 3 bájos novellát, kisregényt tartalmaz, jó emberekről, és valahogy mindig happy end lesz a vége a történetnek. Mert nemrégiben még hittünk a tündérmesékben, pedig már akkor is minden ellenük szólt. :)

Ewila >!

Mi az hogy Város?
Ahol sok-sok ember lakik, és nincs elég hely a házaknak, ezért a házakat egymás tetejére építik.

Csoda Rogacsovban 44. oldal