Még ​a kapanyél is elsülhet 2 csillagozás

Kertész Ákos: Még a kapanyél is elsülhet Kertész Ákos: Még a kapanyél is elsülhet

Mi az, hogy volt, mi az, hogy szerettem, hülye vagy, kisfiam, máris múlt időben beszélsz róla, máris eltemeted? Akkor biztosan meghal! Minél többen szorítanak valakiért, annál biztosabb, hogy túléli. A szeretetnek ereje van, olyan, mint a gondolatátvitel. Ha szorítasz érte, az erőt ad neki, az antennái veszik, mint egy rövidhullámú titkos rádióadást, hogy szurkolsz érte, és akkor tudja, hogy nem okozhat csalódást a kisöccsének, aki hisz benne, ahogy a focista is tudja, hogy nem okozhat csalódást a szurkolónak, aki hisz benne, és belövi a dugót, hát így tudja a Jancsi is, hogy nem patkolhatok el, mert nem okozhatok a Géza öcsémnek csalódást, haza kell jönnöm győztesen! Stimmt?
(részlet a regényből)

Eredeti megjelenés éve: 2001

Ab Ovo, Budapest, 2001

tomgabee>!

Én nem akarok hősi halált halni, mondta. Én csak méltó akarok lenni a negyvennyolcas honvéd ükapámhoz: ő sem halt hősi halált. Én csak le akarom győzni a németeket.

tomgabee>!

Ezerkilencszáznegyvennégy tavaszán Przemysl még mindig meglehetős romhalmaz volt.

bekadizajn>!

Mert az ember ne legyen büszke arra, amiért nem tett semmit.

66. oldal (Ab Ovo, 2001)