Kasparek 5 csillagozás

Kertész Ákos: Kasparek

Új ​könyvéről mondja az író:
"Öt nagy regényt szeretnék megírni – így gondoltam valamikor, kezdő íróként –, a többi csak tréning. Aztán megtanultam, hogy a művészet, mint annyi másban, sajnos ebben is hasonlít a sporthoz: az edzés magánügy. Nincs ujjgyakorlat és nincs tollpróba, nincs kis kompozíció és nincs nagy kompozíció; és mindegy, hogy novella vagy nagyregény, elbeszélés, színmű vagy forgatókönyv, mikor az író kapcsolatba kerül az olvasóval, tágabb értelemben a közönséggel, akkor nincs mentség, az vérre megy. És nincs könnyű műfaj sem: a komédia semmivel sem vidámabb dolog, mint a tragédia, mert az a tragédia fonákja. A kisszerűben, a nevetségesben mindig van valami szomorú és lehangoló, míg a nagy formátumú hősök sorsa fölemel. De mit tegyek, ha nagy formátumú hősökkel mostanában nem találkozom? Az írónak az a dolga, hogy fölmutassa, amit tapasztalt, beszámoljon arró, amit tud. És nemcsak hitelesen; ez kevés. Őszintén, mert ez a legtöbb, amit az író tehet.
Még… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1979

Szépirodalmi, Budapest, 1979

Gáborr_Nagy P
Kertész Ákos: Kasparek

Ha nem veszed komolyan, egészen szórakoztató írás, egy kicsit meseszerű, ahogy megoldódnak a dolgok. Kasparek egy kicsit Svejk-szerű figura, szerethető, talpraesett. kutyabarátoknak különösen ajánlott!