Wolkenschloss 10 csillagozás

Kerstin Gier: Wolkenschloss

Hoch oben in den Schweizer Bergen liegt das Wolkenschloss, ein altehrwürdiges Grandhotel, das seine Glanzzeiten längst hinter sich hat. Aber wenn zum Jahreswechsel der berühmte Silvesterball stattfindet und Gäste aus aller Welt anreisen, knistert es unter den prächtigen Kronleuchtern und in den weitläufigen Fluren nur so vor Aufregung. Die siebzehnjährige Fanny hat wie der Rest des Personals alle Hände voll zu tun, den Gästen einen luxuriösen Aufenthalt zu bereiten, aber es entgeht ihr nicht, dass viele hier nicht das sind, was sie vorgeben zu sein. Welche geheimen Pläne werden hinter bestickten Samtvorhängen geschmiedet? Ist die russische Oligarchengattin wirklich im Besitz des legendären Nadjeschda-Diamanten? Und warum klettert der gutaussehende Tristan lieber die Fassade hoch, als die Treppe zu nehmen? Schon bald steckt Fanny mittendrin in einem lebensgefährlichen Abenteuer, bei dem sie nicht nur ihren Job zu verlieren droht, sondern auch ihr Herz.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Fischer, Frankfurt am Main, 2020
Fischer, Frankfurt am Main, 2017
S. Fischer, Frankfurt am Main, 2017

Fanny Funke · Ben Montfort · Monsieur Rocher

Zsofir>!
Kerstin Gier: Wolkenschloss

Ez a könyv telitalálat! Igazi békebeli történet. Az az érzésem, hogy a szerző a mobiltelefonos és internetes utalásokat csak azért tette bele, hogy a modern könyvek rajongóit se riassza el. De ez semmit nem von le a történet értékéből.
Ez a könyv elvarázsol! Hiába nem történik benne semmi, csak a vége felé, mégsem unatkoztam, mert olyan élvezetesen mutatja be Fanny napjait a szállóban.
Ez a könyv tanít. Újrakezdőknek (újra haladóknak) is bátran ajánlom, a stílusa, szókincse miatt. A szereplők választékosan beszélnek, de nem mesterkélten. Ugyanakkor nem nehéz a szöveg, mivel mégiscsak ifjúsági regényről van szó.

krautwurstkinga>!
Kerstin Gier: Wolkenschloss

Szeretem az írónő könyveit, így nem volt meglepetés, hogy ez a könyv is tetszett. Kicsit furcsa volt, hogy az első kb 350 oldal egy nyugis, kedves, hangulatos történet, aztán hirtelen jön a beígért életveszélyes kaland (már azt hittem, én értettem félre valamit a fülszövegben, de aztán kiderült, hogy nem, csak sokat kellett várni a kalandra). De addig sem volt unalmas a történet, Fannyval mindig történt valami, nem voltak egyhangúak a mindennapjai.

withwhywithi>!
Kerstin Gier: Wolkenschloss

Lassan induló, de hangulatos történet, mely meglepő fordultokat tartogat a kitartó olvasó számára. Kerstin Giernek jól áll az ifjúsági krimi műfaja, jól mozgatja a szálakat, és hétköznapi, szerethető karaktereket teremt. A szerelmi szál azonban klisés, erősen tiniszerelem.
Bővebben: https://konyvosveny.blogspot.com/2023/10/kerstin-gier-f…

Andulka>!
Kerstin Gier: Wolkenschloss

Bár nem én vagyok a célcsoport mégis úgy gondoltam teszek egy próbát a könyvvel és elolvasom németül…
Maga az ötlet, hogy a történet egy szállodában játszódik tetszett, de nagyon lassan indult be a történet, sok-sok oldalon keresztül lett bemutatva néhány esemény, míg végre jött volna egy kis izgalom az kissé össze lett csapva. Ifjúsági könyvnek tökéletes lenne, gyerekként biztos jobban élveztem volna.
Megjegyzés: viszonylag könnyen lehetett vele haladni és még úgyis értettem a történetet, hogy nem ismertem minden szó jelentését/ nem néztem meg minden szót a szótárban.

kitekati>!

Als ich aufwachte, blickte ich als Erstes auf eine Wand voller Bücher. Und gleich darauf in Monsieur Rochers liebes Gesicht.
»Bin ich tot? «, fragte ich.
Er schüttelte den Kopf. »Aber nein. Obwohl es Menschen gibt, die sich den Himmel wie eine Bibliothek vorstellen.«

416. oldal, 27. fejezet (Fischer, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: Fanny Funke · Monsieur Rocher
Bori19>!

Sie sagten, dass einem niemand das Zuhause nehmen kann, wenn man in sich selbst zu Hause ist. Und dass man alles in sich trägt, was man braucht, um überall glücklich zu sein.

140. oldal, 8. fejezet (Fischer, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: Monsieur Rocher · otthon
Bori19>!

-Aschenputtel kann den Prinzen übrigens auch zuerst küssen, es ist schließlich ein modernes, emanzipiertes Mädchen[…]

256. oldal, 16.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Ben Montfort · Fanny Funke