Ruby ​Red (The Ruby Red Trilogy 1.) 18 csillagozás

Kerstin Gier: Ruby Red Kerstin Gier: Ruby Red Kerstin Gier: Ruby Red Kerstin Gier: Ruby Red

Gwyneth Shepherd's sophisticated, beautiful cousin Charlotte has been prepared her entire life for traveling through time. But unexpectedly, it is Gwyneth, who in the middle of class takes a sudden spin to a different era! Gwyneth must now unearth the mystery of why her mother would lie about her birth date to ward off suspicion about her ability, brush up on her history, and work with Gideon, the time traveler from a similarly gifted family that passes the gene through its male line, and whose presence becomes, in time, less insufferable and more essential. Together, Gwyneth and Gideon journey through time to discover who, in the 18th century and in contemporary London, they can trust.

Kerstin Gier: Rubinrot

573 tag · 229 karc · Utolsó karc: 2023. július 19., 22:08 · Bővebben

Gideon de Villiers · Gwendolyn Shepherd

brigi11 P>!
Kerstin Gier: Ruby Red

Ez a történet pontosan azt hozta, amit vártam tőle, amiért levettem a polcról. Se többet, se kevesebbet. Szerethető szereplők, hihetetlen kalandok. Helyenként úgy éreztem, mintha Napernyő Protektorátus tini változatában sétálnék, egy hatalmas ház, őrült családtagok, láthatatlan szereplők, viktóriánus London, de ettől függetlenül/ vagy épp ezért szerettem. Egyedül a romantikus szál volt, ami szerintem kicsit gyengébbre sikerült, én nem éreztem a vonzalmat a fiatalok között, talán majd a következő részben.
Az epilógus elolvasása után pedig rengeteg kérdőjel maradt, teljesen összezavart, nagyon kiváncsi vagyok a folytatásra.

pandáslány>!

Jajj, annyira imádom!
Szerettem minden mondatát a könyvnek (jaj de nyálas :D).
Hihetetlenül kreatív az alaptörténet, és jól van kidolgozva. Tele van rejtélyekkel, olvasás közben igazán jár az agyad. A szereplőket is megszerettem, mindenki szeretne egy olyan barátnőt, mint Lesley, meg egy olyan idegesítő zöld szemű fiút, mint Gideon :)
Ki jön velem időt utazni? :D

Keikorca P>!
Kerstin Gier: Ruby Red

Most sem csalódtam a történetben, pont olyan jó és szórakoztató volt, mint első olvasáskor. A fő bonyodalom már látszik, de még sok rejtett dolog van, amelyek kulcsa a következő kötetekben van. A kerekterek viszont már itt nagyon szépen elkezdenek kibomlani. Gwyneth és Gideon párosa már most rendkívül szerethető, de még mindig Lesley az abszolút legjobb és legmenőbb barátnő eddigi olvasmányaim során. Pontosan ilyen barátnő kéne a középsulis évekre, garantáltan sokkal jobb lenne mindenkinek ez az időszak az életében!

K_Szilvia03>!
Kerstin Gier: Ruby Red

Örök kedvenc. Ezzel a sorozattal én úgy vagyok, mint Alan Rickman a Harry Potterral: bármikor, bármilyen formában jöhet. Ezerszer is újraolvasom, meghallgatom, megnézem, és mindeközben mintha első alkalommal találkoznék a történettel és a szereplőkkel.
Kamaszkorom egyik meghatározó olvasmánya volt, és a mai napig szívesen leporolom, hogy újra és újra elmerüljek a Kerstin Gier által teremtett csodálatos világban.

Fanni_Dorottya>!
Kerstin Gier: Ruby Red

Vörös pöttyös volta ellenére (nem nagyon jönnek be azok a könyvek) meglepően jó volt. Érdekes ez a Circle of Twelve-dolog, remélhetőleg jobban ki lesz fejtve, mint a Pokoli szerkezetekben (ahol gyakorlatilag csak egy mellékszál volt Tessa nagy Will vs. Jem dillemmája közepette). A fél csillag levonás azért jár, mert egyelőre nem látom Gideonban azt a pluszt, amitől én is kicsit szerelmes leszek belé. Egyelőre csak olyan „hm, nem rossz, de biztos tudsz te ennél jobbat is”-szinten van.

Reelka>!
Kerstin Gier: Ruby Red

Nem tudom mire volt jo, Gwendolyn-t Gwyneth-re keresztelni, de meg igy is imadtam minden sorat! :)

TianaBalerina>!
Kerstin Gier: Ruby Red

Cuki cuki cuki… Olyan igazi tini sztori, és én imádom. Ritkán olvasni időutazós sztorit, érdekesen van megírva és bírom a szereplőket.

koviki2>!
Kerstin Gier: Ruby Red

Nagyon szerethető történet, szerethető szereplőkkel. Tetszett a könnyed hangvétel is. Bár nem ez az első olvasásom, most is nagyon lekötött, kíváncsian vártam a fejleményeket. Nagyon meglepő, de annak ellenére, hogy érezhetően gyerekeknek íródott, felnőttként is élvezhető. Igaz, Gwen és Leslie elsőre eléggé gyerekesnek tűnik, de ez igazából semmit nem von le az élményből – még jobb is, hogy egy átlagos tinit kapunk, nem pedig egy felnőttesen viselkedő szuperhőst.

Amanga>!
Kerstin Gier: Ruby Red

Kedves kis lányregény sok titokkal és az ezotéria nagy és vitatott alakjaival. Üdítően egyszerű karakterek, ismerős helyszínek. Könnyű kikapcsolódás.

Reelka>!

„Ready,Gwyneth?” he asked. I smiled at him. „Ready when you are.”

Chapter 14

Kapcsolódó szócikkek: Gideon de Villiers · Gwendolyn Shepherd